Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Поява святих - це результат подвигу Христа Спасителя

  Недiля 1-ша пiсля П'ятдесятницi, всiх святих (Мф. 10, 32-33, 37-38; 19, 27-30)

  Поява святих - це результат подвигу Христа Спасителя

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!

  Сьогоднi на завершення усiх великих свят, - на честь i славу свiтлоносного Воскресiння Христового, славного Вознесiння Його на небо i послання вiд Отця Святого Духа на апостолiв, - свята Церква урочисто святкує пам'ять усiх святих, що догодили Богу, якi торжествують на небi велику перемогу Переможця смертi i пекла, нашого Спасителя - Господа Iсуса Христа.

  Всi святi - це благословенний наслiдок страждань, смертi i воскресiння втiленого заради нашого спасiння Сина Божого. Це благодатнi плоди зiшестя Всесвятого Духа Божого i перебування Його в Церквi Христовiй. Всi святi - це первiстки викупленого кров'ю Христовою i оновленого благодаттю Духа Святого людства, яких привiв до Бога Отця Iсус Христос. Воiстину достойне завершення великих свят церковних.

  Яким дивним свiтлом вiри i надiї, якими рiзноманiтними чеснотами, якими величними подвигами любовi й самозречення сяють вони, як зiрки на церковному небосхилi!

  Ось лiк святих патрiархiв i праотцiв, якi вiрили Божественним обiтуванням про пришестя Спасителя свiту i жили як "странники i пришельцi" на землi.

  Ось лiк святих пророкiв, що провiщали пришестя Христове, викривали пороки i нечестя свого народу, готували через покаяння народ до зустрiчi грядущого Господа, загрожували судом i Божим покаранням нерозкаяним грiшникам i за це терпiли вiд своїх сучасникiв ганьбу, муки i гонiння.

  Ось лiк святих апостолiв, якi, залишивши все, пiшли за Христом i серед спокус, страждань i переслiдувань проповiдували свiту Євангелiє Христове. Просвiтивши свiт своєю проповiддю, вони перетерпiли скорботи, бiль i смерть.

  Ось лiк святих мученикiв, якi за сповiдання вiри Христової, за вiрне виконання заповiдей Божих були пiдданi рiзноманiтним жорстоким стражданням i в невимовних муках вiддали своє життя за Христа.

  Ось лiк святих пастирiв i святителiв, якi словом i дiлом, вченням i життям своїм навчали i навчають живої вiри у Христа i побожного життя, якi своїми богомудрими писаннями витлумачили Слово Боже, а своєю ревнiстю у вiрi й своїми подвигами в боротьбi з єресями утвердили iстину православного вчення святої Церкви, якi покладали душi свої за паству свою.

  Ось лiк преподобних мужiв i жон, якi своїми дивовижними подвигами i доброчинством в монастирях, лiсах i пустелях засвiдчили, до якого рiвноангельського життя i духовної досконалостi може пiдняти людину вiра у Господа Iсуса Христа i благодать Святого Духа.

  Ось лiк святих праведникiв, якi жили у цьому грiховному свiтi, але були не вiд свiту цього i жили не духом цього свiту, а серед житейських турбот створили свої душi й серця храмом Духа Божого.

  Свята Церква урочисто святкує пам'ять усiх святих, щоб надихнути нас уподiбнюватися їм у вiрi й благочестi, щоб засвоювати їхнiй спосiб життя, наслiдувати їхнi думання i почуття, їхню непохитну твердiсть у виконаннi заповiдей Божих, їхню святу ревнiсть в охоронi й очищеннi себе вiд усякої скверни плотi й духу через сльози покаяння, молитовними подвигами i постiйною працею.

  Через деякий час i ми з'явимося у свiт духiв, серед праотцiв i отцiв, що вiдiйшли вiд нас. Як постанемо ми перед лицем прославлених Богом праведникiв, коли виявимося через своє життя недостойними їх святої спiльноти? Вони скажуть нам: "Хiба ми не були подiбними до вас людьми? Хiба не пiддавалися ми рiзноманiтним спокусам i випробуванням? Хiба вам не надана була благодать Святого Духа? Хiба ви нiколи не читали i не чули про Святе Писання, яке може кожного настановити до спасiння?" Так будуть вони викривати i посоромлять нашi лiнощi й нашу байдужiсть до нашої вiчної долi, i станемо ми беззахисними перед судом правди Божої.

  Звернiмо увагу на самих себе i порiвняймо своє життя з дивними подвигами святих. Звичайно, знає Господь серед нас обранцiв Своїх, що догоджають Йому своїм праведним i святим життям. Ми не можемо приховувати вiд себе, що таких обранцiв стає в наш час все менше i менше. "Де отцi святi, - жалiвся у свiй час преподобний Єфрем Сирiн на зменшення i ослаблення подвигiв благочестя, - де смирення, лагiднiсть, безмовнiсть, стриманiсть? Де богобоязнi, некористолюбнi, смиреннi, благоугоднi Богу, якi в чистiй молитвi предстояли перед Богом, як ангели Божi, омиваючи землю солодкими сльозами розчулення? Нема нинi мiж нами їхнiх чеснот, немає їхнiх подвигiв. Нема нинi мiж нами їхньої стриманостi, немає їхнього благочестя. Нема любовi до Бога, спiвстраждання до братiв наших, але всi ми жорстокi, гордi, ненависнi один до одного. Всi шукаємо честi, всi любимо славу, всi користолюбнi, непокiрнi, готовi до марнослiв'я, а до молитви лiнивi".

  Всi святi мали ту ж саму немiчну плоть, що i ми; зазнавали тих же спокус, що i ми; нерiдко спотикались у життi, як i ми; але все це перемагали силою своєї доброї волi, а найбiльше - силою благодатi Святого Духа.

  У славному сонмi ми бачимо святих усякого звання i стану, всякого вiку i статi. Є серед них такi, що спасались у тяжких подвигах апостольства, мучеництва, пустельництва, але є й такi, що угодили Боговi, живучи у свiтi сiмейним життям, серед звичайних життєвих турбот. Є серед святих i такi, що ранiше були великими грiшниками, але вони спаслись i догодили Богу вiрою, покаянням i довготерпiнням.

  Кожен повинен обрати собi iз сонму святих взiрець для уподiбнення - за станом своєї душi i своїм званням - i йти по цьому шляху, щоб догодити Господевi й знайти спасiння душi i Царство Небесне. Бог хоче, щоб усi ми спаслися i прийшли до пiзнання iстини. Хоч ми живемо у зовсiм iнших умовах, нiж нашi предки, але Бог може допомогти нам спастись i в наш час. Вiд нас вимагається добра i наполеглива воля. Ми повиннi обрати, живучи на землi, царство святих.

  Будемо ж молити Бога, Його Пречисту Матiр i всiх святих, щоб вони допомогли нам, слабким i немiчним, бути разом з ними, прославляючи Милосердного Бога Отця, i Сина, i Святого Духа.

  Амiнь!

  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет,
  Православний погляд.
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com