Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Слово про сучасне iдолопоклонство

    Недiля 17-та пiсля П'ятдесятницi (2 Кор. 6,16 - 7,1)



    В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!


    Дорогi браття i сестри!

    Те, про що говориться у сьогоднiшньому читаннi з 2-го Послання ап. Павла до Коринф'ян, цiлком можна вiднести до нашого часу. Тому вислухайте його уважно.

    Ап. Павло пише: "Не схиляйтесь пiд чуже ярмо з невiрними, бо яке спiлкування праведностi з беззаконням? Що спiльного у свiтла з темрявою? Яка згода мiж Христом i Велiаром? Або яка спiвучасть вiрного з невiрним? Або яка сумiснiсть храму Божого з iдолами? Бо ви - храм Бога живого... Тому вийдiть iз середовища їхнього i вiдлучiться, - говорить Господь, - i не доторкайтесь до нечистого, i Я прийму вас. I буду вам Отцем, i ви будете Моїми синами i дочками, - говорить Господь Вседержитель. Отже, улюбленi, маючи такi обiтницi, очистьмо себе вiд усякої скверни плотi i духу, творячи святиню в страховi Божiм" (2 Кор. 6, 14 - 7, 1).

    Значення цього апостольського читання таке. Ап. Павло говорить: не берiть участi у пороках язичникiв, якi вас оточують, i особливо ухиляйтесь вiд iдолопоклонiння. Бо що спiльного мiж храмом Божим та iдолами! Бог через пророка сказав, що Вiн буде вашим Отцем, а ви будете Його синами i дочками. Тому, маючи таку обiтницю Божу, очистьмо себе вiд усякої нечистоти тiла i духу, бо нечистим може бути не тiльки тiло, а й дух. I все це треба робити не заради людської слави, а зi страху Божого, щоб не вiдпасти вiд любовi Божої.

    Як ви розумiєте, дорогi браття i сестри, те, що було написано для повчання коринфським християнам, цiлком стосується i християн нашого часу. Настанова ап. Павла: "Не схиляйтеся пiд чуже ярмо з невiрними" - нiби дана тим нашим сучасникам, якi заплутались у розмаїттi релiгiйних течiй. Апостол прямо говорить: не впрягайтесь у це чуже для нас ярмо вiровчень! Ми маємо традицiйну православну вiру, яка пройшла двотисячолiтнє випробування.

    Правда, тепер нема навколо нас язичникiв, якi оточували коринфських християн; нема у нас храмiв нi Юпiтера, нi Венери, нема також i широкого вiдпадiння вiд християнства в язичництво. Але ми не можемо не помiчати, як деякi патрiоти-українцi зраджують Христа Спасителя i навертаються до так званої рунвiри.

    В нашi часи вiдбувається витончене боговiдступництво, ми спостерiгаємо коливання у вiрi й навiть вiдпадiння вiд православної вiри, хоч i негласне, але у досить широких масштабах. Хто перелiчить серед нинiшнiх християн усiх безбожникiв i вiровiдступникiв? Маються на увазi тi, що прийняли православне хрещення, а потiм вiдiйшли вiд Церкви Христової.

    Хто перелiчить серед християн нашого часу усiх сектантiв, якi хулять православну вiру, вiру апостолiв i святих отцiв? У нас нема на площах iдолiв, зображень лжебогiв, перед якими кланяються i курять фiмiам, але зате тяжко знайти людину, у якої не було б якого-небудь свого iдола. Однi поклоняються Бахусу - богу пияцтва, приносячи йому в жертву своє здоров'я. Iншi вiддаються розпустi, i цим нiби вшановують Венеру - богиню розпусти. У третiх богом є їхнє черево. Четвертi поклоняються золотому тiльцю; їхнiм богом є багатство, пристрасть до наживи. Iншi ганяються за славою i заради неї зневажають i вiру, i совiсть, i честь. Є i такi люди, для яких богом стало досягнення влади. Усяка пристрасть є своєрiдним iдолом. Все це - iдолопоклонство, тобто нечестя, або, як говорить ап. Павло, скверна тiла i скверна духу.

    Християни, якi пiдкорили себе цим порокам, перестали бути храмами Святого Духа. В їхнiх душах уже не перебуває Бог. Про таких людей говорять: "У нього нема Бога в душi". Дiйсно, що може бути спiльного мiж Христом i Велiаром, тобто дияволом. Вони стали житлом грiха, а через те - мiсцем перебування сатани, хоч самi й не усвiдомлюють цього.

    Присутнiсть Бога i перебування сатани в душi людини невидимi. Але це можна розпiзнати по дiлах людини, як дерево пiзнається по плодах. Добре дерево приносить добрий плiд, а зле дерево дає злий плiд. Ознаками присутностi в душi Духа Божого є смирення, покаяння, любов, радiсть, мир, довготерпiння, вiра, лагiднiсть, перенесення образ i стриманiсть у всьому. Ознаками ж присутностi в людинi сатанинського духу є гордiсть, нерозкаянiсть, злоба, ненависть, заздрiсть, нетерпимiсть, мстивiсть, невiра, вiдчай, чорна скорбота, нестриманiсть, пияцтво, розпуста, наркоманiя та iншi пороки.

    Дорогi браття i сестри! Нам треба постiйно очищати свої душi вiд скверни тiла i духу щирим покаянням. Благання апостола стосується рiвною мiрою як коринфських християн, так i нас, християн ХХ вiку.

    Ми, що прийняли хрещення в iм'я Отця, Сина i Святого Духа, одяглись у Христа, нiби в одежу. Ми прийняли дари Святого Духа, стали храмом Божим i спадкоємцями Царства Небесного i вiчного життя. Ми повиннi радiти, що належимо до обраних Христом. Це про таких Вiн сказав: "Багато покликаних, та мало обраних".

    У кого нечистота плотi або духу не встигла глибоко пройти в душу, той нехай поспiшає очистити себе покаянням, якщо може, - зi сльозами. А у кого нечистота глибоко увiйшла в душу i тiло, хто став рабом розпусти i пияцтва, хто набув характер гордий, владолюбний, срiблолюбивий, схильний до ворожнечi й заздрощiв, той нехай не гає час, а звертається до Бога, щоб Вiн Своєю всесильною благодаттю переродив його, тому що загибель таких людей не забариться.

    Блаженний той, хто зберiгає себе у благочестi й чистотi; блаженний той, хто насаджує вiру й благочестя у своїх дiтях. А ми постiйно будемо очищати свої душi вiд скверни тiла i духу, як навчає нас святий ап. Павло.

    Амiнь!


    Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com