Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Нік Вуйчич: "Я хочу, щоб українці допомагали українцям"
  Коли у тебе є мета, будь готовий до невдач. Держава не змогла мені…
 • Як зареєструвати новостворену релігійну громаду?
  В цій публікації досвідчений адвокат Ярослав Шевченко покроково…
 • Популярне
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Вересень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)
  Травень 2021 (5)
  Квітень 2021 (9)
  Березень 2021 (13)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Слово про сучасне iдолопоклонство

  Недiля 17-та пiсля П'ятдесятницi (2 Кор. 6,16 - 7,1)  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!


  Дорогi браття i сестри!

  Те, про що говориться у сьогоднiшньому читаннi з 2-го Послання ап. Павла до Коринф'ян, цiлком можна вiднести до нашого часу. Тому вислухайте його уважно.

  Ап. Павло пише: "Не схиляйтесь пiд чуже ярмо з невiрними, бо яке спiлкування праведностi з беззаконням? Що спiльного у свiтла з темрявою? Яка згода мiж Христом i Велiаром? Або яка спiвучасть вiрного з невiрним? Або яка сумiснiсть храму Божого з iдолами? Бо ви - храм Бога живого... Тому вийдiть iз середовища їхнього i вiдлучiться, - говорить Господь, - i не доторкайтесь до нечистого, i Я прийму вас. I буду вам Отцем, i ви будете Моїми синами i дочками, - говорить Господь Вседержитель. Отже, улюбленi, маючи такi обiтницi, очистьмо себе вiд усякої скверни плотi i духу, творячи святиню в страховi Божiм" (2 Кор. 6, 14 - 7, 1).

  Значення цього апостольського читання таке. Ап. Павло говорить: не берiть участi у пороках язичникiв, якi вас оточують, i особливо ухиляйтесь вiд iдолопоклонiння. Бо що спiльного мiж храмом Божим та iдолами! Бог через пророка сказав, що Вiн буде вашим Отцем, а ви будете Його синами i дочками. Тому, маючи таку обiтницю Божу, очистьмо себе вiд усякої нечистоти тiла i духу, бо нечистим може бути не тiльки тiло, а й дух. I все це треба робити не заради людської слави, а зi страху Божого, щоб не вiдпасти вiд любовi Божої.

  Як ви розумiєте, дорогi браття i сестри, те, що було написано для повчання коринфським християнам, цiлком стосується i християн нашого часу. Настанова ап. Павла: "Не схиляйтеся пiд чуже ярмо з невiрними" - нiби дана тим нашим сучасникам, якi заплутались у розмаїттi релiгiйних течiй. Апостол прямо говорить: не впрягайтесь у це чуже для нас ярмо вiровчень! Ми маємо традицiйну православну вiру, яка пройшла двотисячолiтнє випробування.

  Правда, тепер нема навколо нас язичникiв, якi оточували коринфських християн; нема у нас храмiв нi Юпiтера, нi Венери, нема також i широкого вiдпадiння вiд християнства в язичництво. Але ми не можемо не помiчати, як деякi патрiоти-українцi зраджують Христа Спасителя i навертаються до так званої рунвiри.

  В нашi часи вiдбувається витончене боговiдступництво, ми спостерiгаємо коливання у вiрi й навiть вiдпадiння вiд православної вiри, хоч i негласне, але у досить широких масштабах. Хто перелiчить серед нинiшнiх християн усiх безбожникiв i вiровiдступникiв? Маються на увазi тi, що прийняли православне хрещення, а потiм вiдiйшли вiд Церкви Христової.

  Хто перелiчить серед християн нашого часу усiх сектантiв, якi хулять православну вiру, вiру апостолiв i святих отцiв? У нас нема на площах iдолiв, зображень лжебогiв, перед якими кланяються i курять фiмiам, але зате тяжко знайти людину, у якої не було б якого-небудь свого iдола. Однi поклоняються Бахусу - богу пияцтва, приносячи йому в жертву своє здоров'я. Iншi вiддаються розпустi, i цим нiби вшановують Венеру - богиню розпусти. У третiх богом є їхнє черево. Четвертi поклоняються золотому тiльцю; їхнiм богом є багатство, пристрасть до наживи. Iншi ганяються за славою i заради неї зневажають i вiру, i совiсть, i честь. Є i такi люди, для яких богом стало досягнення влади. Усяка пристрасть є своєрiдним iдолом. Все це - iдолопоклонство, тобто нечестя, або, як говорить ап. Павло, скверна тiла i скверна духу.

  Християни, якi пiдкорили себе цим порокам, перестали бути храмами Святого Духа. В їхнiх душах уже не перебуває Бог. Про таких людей говорять: "У нього нема Бога в душi". Дiйсно, що може бути спiльного мiж Христом i Велiаром, тобто дияволом. Вони стали житлом грiха, а через те - мiсцем перебування сатани, хоч самi й не усвiдомлюють цього.

  Присутнiсть Бога i перебування сатани в душi людини невидимi. Але це можна розпiзнати по дiлах людини, як дерево пiзнається по плодах. Добре дерево приносить добрий плiд, а зле дерево дає злий плiд. Ознаками присутностi в душi Духа Божого є смирення, покаяння, любов, радiсть, мир, довготерпiння, вiра, лагiднiсть, перенесення образ i стриманiсть у всьому. Ознаками ж присутностi в людинi сатанинського духу є гордiсть, нерозкаянiсть, злоба, ненависть, заздрiсть, нетерпимiсть, мстивiсть, невiра, вiдчай, чорна скорбота, нестриманiсть, пияцтво, розпуста, наркоманiя та iншi пороки.

  Дорогi браття i сестри! Нам треба постiйно очищати свої душi вiд скверни тiла i духу щирим покаянням. Благання апостола стосується рiвною мiрою як коринфських християн, так i нас, християн ХХ вiку.

  Ми, що прийняли хрещення в iм'я Отця, Сина i Святого Духа, одяглись у Христа, нiби в одежу. Ми прийняли дари Святого Духа, стали храмом Божим i спадкоємцями Царства Небесного i вiчного життя. Ми повиннi радiти, що належимо до обраних Христом. Це про таких Вiн сказав: "Багато покликаних, та мало обраних".

  У кого нечистота плотi або духу не встигла глибоко пройти в душу, той нехай поспiшає очистити себе покаянням, якщо може, - зi сльозами. А у кого нечистота глибоко увiйшла в душу i тiло, хто став рабом розпусти i пияцтва, хто набув характер гордий, владолюбний, срiблолюбивий, схильний до ворожнечi й заздрощiв, той нехай не гає час, а звертається до Бога, щоб Вiн Своєю всесильною благодаттю переродив його, тому що загибель таких людей не забариться.

  Блаженний той, хто зберiгає себе у благочестi й чистотi; блаженний той, хто насаджує вiру й благочестя у своїх дiтях. А ми постiйно будемо очищати свої душi вiд скверни тiла i духу, як навчає нас святий ап. Павло.

  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com