Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Слово проти блуду

  Слово проти блуду
  Недiля про блудного сина (Лк. 15, 11-32)

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Якщо коротко охарактеризувати моральний стан сучасного свiту, можна сказати, що люди живуть блудно, подiбно до того, як провадив своє життя молодший син з притчi про блудного сина. Сьогоднi суспiльство сповнене блудними синами i дочками; лiтература i мистецтво, телебачення i музика, розмови i думки наповненi духом розпусти i безсоромностi.

  Розповiдаючи про страшну розпусту в свiтi перед пришестям Сина Божого, Сенека сказав: "Сором i цнотливiсть полетiли на небо, а невинностi зовсiм нема". Цi слова повнiстю можна вiднести до нашого вiку. Коли розкопали вiд лави i попелу Помпеї, свiт побачив у всiх дрiбницях розпусне життя людей того часу. Виявляється, що життя мешканцiв Помпеїв було наповнене таким жахливим блудом, що, за висловом одного мандрiвника, достатньо побачити розчищенi вiд попелу i лави Помпеї, щоб зрозумiти причину загибелi цього мiста.

  Чи не бачимо ми сьогоднi повторення того явища, що було в Помпеях? Чи не готує сам сучасний спосiб життя свiдомо i цiлеспрямовано блудних синiв i дочок нашого часу, пiд виглядом свободи i демократiї?

  З раннiх рокiв батьки отруюють своїх дiтей вiдкритою розпустою, сварками на очах дiтей, розлученнями. В той час, коли батьки, нерiдко уже похилого вiку, судяться, вступають у незаконнi iнтимнi стосунки, в якому становищi знаходяться їхнi дiти i як все це впливає на їхнє виховання? Вони бачать усе, їхня психiка отруюється пороками батькiв.

  Дiти i пiдлiтки вчаться у школi. Що вони чують, про що читають, якi кiнофiльми дивляться по телебаченню (часто навiть разом з батьками)? Все, що оточує їх у школi, вдома i на вулицi, штовхає молодь на шлях блуду i розпусти. Про таку молодь можна сказати: "Її сором i цнотливiсть полетiли на небо, а невинностi зовсiм нема".

  На вулицях, у магазинах, у книжкових кiосках продаються фотографiї, де зображено сцени блуду, i книги, якi навчають розпусти. В журналах i газетах друкуються спокусливi повiдомлення й оголошення. Одним словом, блуд iде широкою навалою, святкуючи свою перемогу. Не боячись Бога i не соромлячись людей, блуд заповнює вулицi, проникає у школи, сiм'ї, заполонює лiтературу i засоби масової iнформацiї.

  I ось плоди: необмежена "свобода", тобто розквiт усiх видiв злочинностi. "Все менi дозволено", - говорить сучасна людина. Плотська нестриманiсть призводить до того, що людина стає рабом своїх плотських пристрастей, якi з часом переростають у протиприроднi грiхи, про якi навiть соромно говорити.

  Блуд оскверняє думки, ослаблює волю, бруднить почуття. Вiн отруює гноєм i гниллю все духовне життя людини. Вiн нищить в душi бажання i стремлiння до всього чистого, святого, благородного, пiднесеного. Вiн вiддає людину пiд владу диявола.

  Голос Божий, яким є совiсть, говорить: "Не впадай у розпусту, яка шкiдлива i для тiла, а ще бiльше - для душi". А iнший голос заперечує: "Насолоджуйся, поки живеш; помреш - усе для тебе закiнчиться". Безлiч людей пiдкоряється цьому ворожому голосу, бо не вистачає сили волi утриматися вiд спокуси. Всi розпуснi люди мають слабку волю. Вони не можуть стримати свої плотськi почуття. Пiст виховує волю i змiцнює її. Сутнiсть посту полягає у стриманостi не стiльки вiд їжi, скiльки вiд грiха i насамперед - вiд блуду.

  Життя блудних синiв i дочок не завжди закiнчується так щасливо, як у притчi Господнiй про блудного сина. Нерiдко ми бачимо зовсiм iнший кiнець - повну загибель i нерозкаянiсть.

  Але релiгiйне пiднесення серед частини населення свiдчить про те, що не все загинуло. Не будемо забувати, що Бог створив нас не для загибелi, i Син Божий прийшов у свiт, щоб спасти грiшникiв, серед яких є i ми з вами. Нiхто не повинен впадати у вiдчай, бо, доки живе людина на свiтi, залишається надiя на спасiння. Отець Небесний завжди готовий прийняти у Свої обiйми грiшну людину, яка визнає свої грiхи i кається в них. Чи не великою грiшницею була преподобна Марiя Єгипетська, але щиросерде покаяння i подвиг благочинний пiднесли її до рiвноангельської чистоти.

  Господь не згадає i нашi грiхи i поспiшить нам назустрiч, як вийшов люблячий євангельський батько назустрiч своєму блудному сину, якщо усвiдомимо свої провини i твердо вирiшимо змiнити своє життя.

  Браття i сестри! Опам'ятаймося i покаймося! Покайтесь ви, хто розбещує народ! Покайтесь ви, хто йде на розпусту! Покайтеся батьки, якi приносять дiтей своїх у жертву Бахусу i Венерi! Покайся i ти, молоде поколiння. Пам'ятайте слова Екклезiаста, зверненi до тебе, молода людино: "Веселись, юначе у юностi твоїй, ходи дорогами серця твого i видiннями очей твоїх; тiльки знай, що за все це Бог приведе тебе на суд" (Еккл. 11, 9).

  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України
  Філарет
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com