Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Нік Вуйчич: "Я хочу, щоб українці допомагали українцям"
  Коли у тебе є мета, будь готовий до невдач. Держава не змогла мені…
 • Як зареєструвати новостворену релігійну громаду?
  В цій публікації досвідчений адвокат Ярослав Шевченко покроково…
 • Популярне
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Вересень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)
  Травень 2021 (5)
  Квітень 2021 (9)
  Березень 2021 (13)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Слово про Страшний Суд Божий

  Недiля м'ясопусна, про Страшний Суд (Мф. 25, 31-46)

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!

  Слово про Страшний Суд Божий


  Земне життя - це постiйна боротьба добра i зла. Iсторiя людства супроводжується вiйнами. Звичайна земна радiсть сусiдствує зi скорботами i хворобами. Праведники i грiшники живуть поруч. Ми спостерiгаємо в нашому життi, що часто грiшники благоденствують, а праведники страждають. Нерiдко ми бачимо, як зло перемагає, а добро терпить поразку. Люди за добро платять злом. Скiльки людей навколо нас страждає вiд несправедливостi й жорстокостi. I взагалi, людина не має спокою в життi. Як сказав великий росiйський письменник Достоєвський, знавець людської душi, наше серце - це поле, де йде постiйна боротьба добра i зла. I найбiльшим злочином є смерть.

  Люди часто запитують: невже таким буде життя вiчно? I чому iснує в свiтi несправедливiсть? Iсус Христос, нiби вiдповiдаючи на це запитання, сказав, що Царство Боже подiбне до поля, на якому росте поряд з пшеницею кукiль. I коли слуги запитали, чи не краще було б повиривати кукiль i спалити, господар вiдповiв: залиште. Бо якщо будете виполювати кукiль, пошкодите i пшеницю. Нехай ростуть пшениця i кукiль разом до жнив (Мф. 13, 24-30).

  Цiєю притчею Iсус Христос вчить нас, що добро i зло не будуть iснувати разом вiчно. Прийде час, коли Син Божий вiдокремить зло вiд добра, праведникiв вiд грiшникiв. Це означає, що iснуючий у свiтi порядок речей не буде вiчним.

  Вiдбудеться це на Страшному Судi. "Прийде Син Людський у славi Своїй, i всi святi ангели з Ним, тодi сяде на престолi слави Своєї, i зберуться перед Ним усi народи" (Мф. 25, 31-32). Судити свiт буде Всемогутнiй Бог, Якому вiдомi не тiльки нашi вчинки, а й нашi слова i навiть думки. Суд Божий буде справедливим. На цьому Судi кожна людина отримає те, що заслужила. Коли ми заглиблюємося у думки про Суд Божий, нам дiйсно стає страшно. Страшно не стiльки вiд того, що нашi таємнi грiхи стануть явними, скiльки вiд того, що вирок Божий буде вiчним i незмiнним. Пiсля Суду Божого нi у кого не буде надiї на змiну свого вироку.

  У притчi про Страшний Суд Господь ясно сказав, що пiдуть праведники у життя вiчне, а грiшники - у муки вiчнi. У декого з нас виникає сумнiв: невже людинолюбний Бог, Який вiддав на смерть Свого Єдинородного Сина заради нашого спасiння, може засудити на вiчнi муки людину. Мабуть, може. Бо Вiн сказав: i пiдуть грiшники на страждання вiчнi. У Бога не може бути змiни Його повелiнь. Отже, страждання будуть вiчними.

  На Страшному Судi Божому зустрiнуться милiсть i iстина, правда i мир поцiлуються. Любов Божа виявляється в тiм, що Бог прощає грiхи через Iсуса Христа кожнiй людинi, яка кається у своїх провинах. Вiн хоче, щоб кожна людина спаслась. Господь сказав: "Того, хто приходить до Мене, Я не вижену геть" (Iн. 6, 37). Його любов виявляється в тiм, що Вiн закликає у Своє Царство кожну людину без винятку. Господь говорить: "Ось, стою при дверях i стукаю; якщо хто почує голос Мiй i вiдчинить дверi, увiйду до нього, i буду вечеряти з ним, i вiн зi Мною" (Одкр. 3, 20). Кожна людина повинна вiдкрити для Бога своє серце, щоб Вiн увiйшов до нього i очистив душу вiд усякого грiха. На Страшному Судi таку людину Син Людський поставить праворуч вiд Себе i разом з iншими праведниками дарує їй вiчне блаженне життя, де вже не буде нi хвороб, нi страждань, нi зiтхання. У блаженному вiчному життi не буде грiха, не буде нiякого зла. Там не буде боротьби мiж добром i злом. Бо зло, в особах диявола, злих духiв i нерозкаяних грiшникiв, буде вiдокремлене вiд усього праведного i святого.

  Якщо хто з людей опиниться на Страшному Судi лiворуч i буде засуджений на вiчнi страждання, то винна в цьому сама людина, а не любов Божа. Коли людина добровiльно вiдкидає любов Божу, вона сама обирає вiчнi страждання. В цьому полягає справедливiсть. Всепрощення Боже виявляється в тiм, що Бог прощає будь-який грiх, але тiльки тiй людинi, яка кається у цьому грiху. Хiба це не любов Божа?! Нам, грiшникам, треба коритися незбагненному милосердю Божому i не вiдкидати Його руки, простягнутi до нас.

  Хочеш, щоб Син Людський на Страшному Судi поставив тебе праворуч, кайся у своїх грiхах, вiдкрий Богу дверi свого серця, щоб Дух Святий очистив його вiд грiха, i тодi май надiю, що Господь дарує тобi вiчне блаженне життя. I твоя надiя не посоромить тебе на Страшному Судi.

  Якщо хтось не вiрить у Страшний Суд i думає, що його не буде, вiн глибоко помиляється. Суд Божий вiдбудеться незалежно вiд того, вiрять у нього люди чи не вiрять. Як незнання закону у земному життi не звiльняє злочинця вiд покарання, так i невiра у Суд Божий не означає, що ця невiруюча людина не отримає за своїми злими вчинками. Перед всесвiтнiм потопом люди теж не вiрили Ною, що буде потоп. Але потоп прийшов у свiй час, i грiховне людство загинуло. Так само було i з мiстами Содомом i Гоморрою.

  Для невiруючих злих i грiшних людей Суд Божий дiйсно буде страшним, а для праведникiв i для грiшникiв, якi покаялися у своїх грiхах, Суд Божий буде радiсним, бо вiн звiльнить їх вiд будь-яких страждань i введе у вiчне блаженне життя.
  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України
  Філарет
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com