Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія
  Христос Воскрес! Ці короткі слова звичного зараз для нас…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Жовтень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)
  Листопад 2018 (1)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Слово на свято Рiздва Богородицi

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Сьогоднi православна Церква святкує Рiздво Пресвятої Богородицi. В церковних пiснеспiвах, звертаючись до Божої Матерi, свята Церква спiває: "Рiздво Твоє, Богородице Дiво, радiсть звiстило всiй вселеннiй..."

  Яку радiсть принесла Дiва Марiя, що народилася вiд маловiдомих батькiв з невеликого юдейського народу, пiдкореного римлянам, приниженого, знеславленого порiвняно з усiма навколишнiми країнами i народами? Вона принесла людям радiсть того, що прийшов довгоочiкуваний людством час, коли Божественною силою, подвигом Господа нашого Iсуса Христа буде зруйноване царство диявола, царство грiха i смертi, коли вiдчиняться для людей дверi безсмертного блаженного вiчного життя.

  Цю радiсть Своїм народженням сповiстила землi Преблагословенна Дiва Марiя, Яка нарештi з'явилася в родi людському. Прийде час, i Вона вмiстить у Собi Невмiстимого Бога. Вона стане Матiр'ю Сина Божого, Який воплотиться на землi, прийме людське тiло i душу з метою спасти вiд грiхiв i вiчної загибелi рiд людський.

  Народилася на землi Та, Яка стала чеснiшою вiд херувимiв i незрiвнянно славнiшою вiд серафимiв. Народилася Та, Яка буде одночасно i Дiвою, i Богородицею, Яку будуть у вiках прославляти християни.

  I ми радiємо кожного разу, прославляючи Пресвяту Дiву Марiю у днi пам'ятi священних духовних подiй з Її земного життя i в свята Її чудотворних iкон.

  Ми торжествуємо в цi днi ще й тому, що в Її особi маємо свою Небесну Матiр, заступницю роду християнського. Якщо Син Її, Господь наш Iсус Христос не соромиться називати нас Своїми братами, то хiба Вона не назве нас Своїми дiтьми? Якщо ми причащаємося Божественних Таїн Тiла i Кровi Її Божественного Сина, то хiба Вона нам не Мати?

  Ми радiємо в Її свята, бо в Її особi ми маємо Небесну Покровительку, Молитвеницю i Заступницю у всiх наших бiдах i скорботних обставинах. Ми знаємо, що жодна Її молитва за нас не залишиться не почутою Її Божественним Сином. "Много бо може молiння Материнське до благосердя Владики", - сповiдуємо ми цю вiру в нашiй церковнiй молитвi. З надiєю i любов'ю ми благаємо Її i просимо заступництва перед нашим Спасителем Господом Iсусом Христом.

  Про що ми можемо благати Пресвяту Дiву Марiю? Про все, що достойно iменi християнина. Ми можемо просити Її про задоволення всiх наших земних потреб: про дарування зцiлення хворим, про прощення грiхiв, про помiч в нашiй земнiй працi, про охорону вiд усякого лиха i нещастя - про все, в чому має потребу наше серце.

  Але, благаючи нашу Небесну Заступницю про зцiлення вiд хвороб, про спасiння вiд усякого лиха i тяжких обставин життя, ми повиннi завжди пам'ятати, що всi цi нашi земнi потреби є тимчасовими, вони потрiбнi нам лише до нашої смертi. А є iнше благо - вiчне блаженство. Вiчне блаженство полягає в тому, щоб жити завжди в спiлкуваннi з нашим Спасителем Господом Iсусом Христом. Є духовна довершенiсть, досконалiсть, до якої ми повиннi зростати. I треба завжди пам'ятати, що Преблагословенна Дiва Марiя бiльш за все бажає нам вiчного блага.

  I земнi щастя i нещастя, здоров'я i хвороби, багатство i бiднiсть, слава i безчестя - все це засоби, якi використовує Отець наш Небесний, щоб спасти нашi безсмертнi душi для вiчного життя. Ось чому Бог не завжди виконує нашi благання. Не тому, що Вiн не чує нашi молитви, а тому, що Вiн, як Бог всемогутнiй i всезнаючий, знає, що корисно, а що не корисно для спасiння наших грiшних душ. Йому, нашому Господу, одному вiдомо, що нам потрiбно i що шкiдливо для нашого майбуття.

  Через пророка Iсайю Господь говорить: "Мої думки - не вашi думки, нi вашi шляхи - шляхи Мої. Але як небо вище землi, так шляхи Мої вище шляхiв ваших, i думки Мої вище думок ваших" (Iс. 55, 8-9).

  Через духовну слiпоту ми часто не можемо зрозумiти, в чому полягає наше правдиве благо, в чому наше дiйсне щастя. Тому хвороби i нещастя ми часто сприймаємо як бiди i не вбачаємо за ними благодiйну руку Бога, Який через цi нещастя веде нас Своїм Божественним шляхом до спасiння i вiчного життя.

  Якщо Господь попускає в нашому життi хвороби i скорботи, не зважаючи на нашi прохання, чи не означає це, що Вiн хоче, щоб зцiлилася наша грiшна душа в цих випробуваннях? Грiшна душа звертаєтся в молитвi до Бога i Божої Матерi частiше через якусь бiду. Треба, щоб кожний, хто жадає свого вiчного спасiння, хто боїться померти нерозкаяним грiшником, хто сльозами i благодаттю покаяння очищає свою душу вiд грiха, iшов з вiрою i надiєю до Божої Матерi i благав Її про все, в чому має потребу, просив про блага земнi i про блага вiчнi, просив з вiрою в те, що не залишиться не почутим Богородицею жодне зiтхання нашої душi.

  Радiснi свята на честь Божої Матерi оживляють в наших серцях вiру в нашого Спасителя Господа Iсуса Христа i Його Пречисту Матiр. Вони нагадують нам про велику, незбагненну любов Божу до нас грiшних. I ця надiя на милосердя Бога i Пресвятої Дiви Марiї нехай надає сили кожному iз нас. Надiя на Господа i Його Пречисту Божу Матiр нiкого i нiколи не посоромить.

  Будемо ж завжди звертатися в молитвах до Божої Матерi, щоб Вона захищала нас вiд усякого зла i Своїми молитвами перед Сином Своїм привела нас до життя вiчного.
  Амiнь!

  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Джерело: ПРАВОСЛАВНИЙ ПОГЛЯД.
  • Переглядів: 2811
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com