Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія
  Христос Воскрес! Ці короткі слова звичного зараз для нас…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Як часто Ви читаєте Біблію?
  Щодня
  Кілька разів на тиждень
  Кілька разів на місяць
  Приблизно раз на місяць
  Рідше, ніж раз на місяць
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Жовтень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)
  Листопад 2018 (1)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Слово про Бiблiю

  Недiля 21-ша пiсля П'ятдесятницi (Лк. 8, 5-15)


  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Святе Письмо, або Бiблiя, є книга Божа. Ця книга - унiкальна за своїм розповсюдженням серед усiх народiв. Вона - наймогутнiша книга у свiтi за своєю силою i впливом на життя людини у всi часи.
  Чи варто говорити про те, що Бiблiя - єдина книга, яка не вмирає. Всi iншi книги, якими б вони не були цiкавими, - короткочаснi, з'являються i зникають. Бiблiя - це книга на всi часи.

  Iншi книги призначаються певному колу суспiльства - людям, що займаються наукою чи мистецтвом, лiтературою чи iсторiєю, iншими галузями знань. Бiблiя призначена для всього людства. Iншi книги впродовж вiкiв втрачають свою силу, i все, що є в них корисного, поглинається часом. Бiблiя ж - книга невичерпна. Джерело її настiльки глибоке, що чим бiльше ми з нього черпаємо, тим бiльший знаходимо в ньому скарб.

  Iншi книги мають недолiки i вади, якi треба вiдкидати. Бiблiя - це золото, випробуване вогнем. У нiй не тiльки нема нiяких хибних положень, але у нiй є дивна сила, яка може боротися i перемагати усi єресi, що виникають в iсторiї людства. I все це через те, що Бiблiя - це книга Божа.

  В нiй записано те, що вiдкрито для нас Духом Святим. У Бiблiї нема помилок, тому що Бог, який вiдкрив нам те, що потрiбно для спасiння, не помиляється. Бiблiя мiстить у собi iстину. Iстиною є Бог. Свiт через невiгластво, безумство, грiховнiсть i фарисейську доброчиннiсть не знає Бога. Природа вiдкриває нам буття, могутнiсть, благiсть i мудрiсть Божу, але Самого Бога природа не вiдкриває. А Бiблiя вiдкриває нам Бога. Поняття про Бога, що дає нам Бiблiя, настiльки величне i захоплює серце, настiльки високе i в той же час просте, настiльки рiзноманiтне i разом з тим цiльне, що всi тi, хто, з ласки Божої, пiзнав Бога через Бiблiю, вiдчувають i переконанi в тiм, що Бог вiдкрив Себе їм.

  Нiхто не може знати Бога, але Сам Бог вiдкриває Себе людинi настiльки, наскiльки Вiн хоче i наскiльки людина може вмiстити Його в собi. Тiльки безумець може говорити, що вiн може пiзнати Бога.

  Безконечний i неосяжний Бог, що перебуває у свiтлi недоступнiм, Сам мiж тим сходить i сповiщає про Себе людям, у тому числi й дiтям. Вiчний i всюдисущий Бог завжди живе з нами - в усiх народах, поколiннях, сiм'ях i в кожнiй людинi. Вiн Єдиний Святий i Спаситель грiшникiв; Єдиний Праведний i в той же час Виправдувач винних. Вiн страшний у Своїй величi i судах Своїх, i в той же час милостивий i милосердний, лагiдний i спiвстраждальний, поблажливий i довготерпеливий. Вiн безмежно блаженний Сам у Собi i не потребує iззовнi нiякої радостi, i разом з тим Вiн плаче щодо майбутнього Єрусалима i зiтхає за Свiй грiшний народ. Вiн закликає небо i землю спiвчувати Йому, поля i дерева радiти з Ним, тому що Вiн знайшов загиблого i оживив того, хто був духовно мертвим. Бог близький до людей i особливо - до вiруючих.

  Бог заповiдав Iзраїлю, щоб вони не робили собi зображень Бога, як це було у язичникiв, тому що вони нiколи не бачили Його образа. Але в той же час Вiн говорить Iзраїлю, що Вiн має очi i все бачить; Вiн має вуха i чує голос нашого молiння. Вiн має руки i простягає їх для спасiння людей. Вiн порiвнює Себе з батьком, який вболiває за своїх дiтей. Вiн порiвнює Себе з матiр'ю, яка не може забути своєї дитини. Вiн порiвнює Себе з нареченим, який радiє за свою наречену.

  Браття i сестри! Коли Бiблiя вiдкриває нам Бога, це не людська фантазiя i вигадка; це - повнота життя, повнота любовi; це - небесна сила, яка входить у саму глибину людського серця. Нема нiчого величнiшого, нема нiчого бiльш радiсного i блаженного, нiж перебування Бога в серцi людинi. Йому слава на вiки вiкiв.

  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Джерело: ПРАВОСЛАВНИЙ ПОГЛЯД.
  • Переглядів: 3014
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com