Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про реальне iснування бiсiв i способи їх вигнання

  Про реальне iснування бiсiв i способи їх вигнання

  Недiля 5-та пiсля П'ятдесятницi (Мф. 8,28-9,1)

  Про реальне iснування бiсiв i способи їх вигнання

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Сьогоднi в Євангелiї розповiдається про вигнання бiсiв iз двох бiснуватих людей, якi вийшли iз гробових печер Гергесинського краю. Вони були настiльки лютi, що нiхто не насмiлювався проходити тим шляхом, де вони знаходились.

  В Євангелiї говориться про бiснуватих, про вигнання бiсiв, про вселення їх, з дозволу Iсуса Христа, в стадо свиней i загибель стада у морi, i далi про прохання жителiв мiста Гадари, щоб Господь покинув їх, i про те, як Вiн переправився на другий берег i прибув до Капернаума (Мф. 8, 28-34; 9, 1).

  Iсторiя сама по собi зрозумiла. Вона, насамперед, свiдчить про реальне iснування бiсiв, або злих духiв. В наш час багато людей, i серед них християни, переважно протестантських конфесiй, не вiрять в буття злих духiв. Господь Iсус Христос вчить, що бiси iснують реально як особистостi. Про це свiдчить Євангелiє.

  Бiси шкодять людям. Вони намагаються вiдвести людей вiд Бога i залучити їх до свого царства, пiдпорядкувавши їх своїй злiй волi. Єдинородний Син Божий Господь наш Iсус Христос прийшов у свiт, щоб зруйнувати дiла диявола i перемогти його зi всiм його воїнством. Ап. Iоан Богослов говорить: "Заради цього i явився Син Божий, щоб зруйнувати дiла диявола" (1 Iн. 3, 8).

  Господь вигнав бiсiв iз двох гадаринських бiснуватих i тим самим засвiдчив, що має над ними владу. Та й самi бiси визнавали, що Вiн має над ними таку силу, бо просили Його дозволу ввiйти у стадо свиней. Якщо злi духи просили дозволу Господнього, то це означає, що без волi Божої вони не можуть вселятися не тiльки в людей, а навiть i в тварин.

  Бiснуватi були у всi вiки, є вони i в наш час. Але треба вiдрiзняти психiчнохворих людей вiд бiснуватих. Психiчнохвора людина має пошкоджену психiку, а бiснувата - має в собi iншу iстоту, тобто бiса. Медицина може лiкувати психiчнохворих людей, а виганяти злих духiв їй не пiд силу.

  Господь дав владу виганяти злих духiв апостолам та iншим святим мужам. Про цей дар Божий яскраво свiдчить iсторiя Христової Церкви.

  Одного разу, це було пiсля Преображення на горi Фавор, Iсус Христос зцiлив бiснуватого, якого привiв до нього нещасний батько. "Господи, - благав вiн. - Помилуй сина мого; бо вiн на новий мiсяць бiснується i тяжко страждає, бо часто кидається в огонь i часто у воду. Я приводив його до ученикiв Твоїх, та вони не змогли зцiлити його" (Мф. 17, 15-16). Iсус Христос, вигнавши бiса, зцiлив юнака. Тодi апостоли запитали: чому вони не змогли вигнати злого духа? Господь сказав: "Через невiр'я ваше: Цей же рiд виганяється тiльки молитвою i постом" (Мф. 17, 20-21).

  Слова Iсуса Христа свiдчать, що не всi його послiдовники, тобто не всi священнослужителi, ченцi й миряни можуть виганяти бiсiв, а тiльки тi, якi мають непохитну вiру, постяться i моляться.

  В наш час деякi священики i ченцi беруть на себе велику вiдповiдальнiсть виганяти злих духiв, не маючи твердої вiри, без посту i молитви. Таким екзерцистам треба пам'ятати випадок, описаний в книзi "Дiянь свв. апостолiв", коли сiм синiв юдейського первосвященика Скеви намагалися через заклинання iм'ям Iсуса, Якого проповiдував Павло, виганяти злих духiв. Злий дух сказав: "Iсуса знаю, i Павло менi вiдомий, а ви хто такi?" I кинувся на них чоловiк, в якому перебував злий дух, i, подолавши їх, узяв над ними таку силу, що вони нагими й зраненими втекли з дому того" (Дiян. 19, 15-16).

  Хто хоче взяти на себе подвиг вигнання злих духiв, той повинен спочатку стати високодуховною людиною, мати тверду i непохитну вiру, постiйно молитись i поститись. При цьому не шукати своєї слави, а слави Божої, а тим бiльше - не робити це за грошi.

  Вигнання злих духiв - це дар Божий. I той, кому Бог дав цей дар, повинен використовувати його без будь-якого користолюбства. Господь сказав: "Задарма одержали, задарма давайте" (Мф. 10, 8).

  Злi духи не можуть вселятися в людину без попущення Божого, тобто без дозволу Його. Про це повинен знати кожен християнин. I нiкому не треба впадати у вiдчай, якщо трапиться в життi зустрiтися з таким явищем. Бог перемiг диявола i має над ним повну владу. Бог попускає вселятися злим духам, Бог i зцiляє людей. Треба мати мiцну вiру. Вiруючiй людинi все можливе, сказав Господь (Див.: Мф. 17, 20).

  Злi духи вселяються рiдко в кого, а спокушують всiх без винятку. Диявол спокушував навiть Самого Господа нашого Iсуса Христа. Спокуси бувають найрiзноманiтнiшi, але всi вони спрямованi на те, щоб схилити людину до грiха. Тому ап. Павло радить всiм нам прийняти повну зброю Божу, щоб протистояти пiдступам диявольським. Вiн говорить, що - перш за все вiзьмiть щит вiри, яким зможете погасити всi розпеченi стрiли лукавого, пiдпережiть себе iстиною, одягнiть на себе броню праведностi i вiзьмiть меч духовний, яким є слово Боже (Еф. 6, 13-17).

  Отже, дорогi браття i сестри, будемо намагатися викорiнювати зi свого серця усi пристрастi, i всякий грiх, i всiляке зло, щоб не дати в собi мiсця дияволу. "Не давайте мiсця дияволовi," - говорить ап. Павло (Еф. 4, 27). А ап. Якiв додає: "Противтеся дияволовi, i вiн утече вiд вас" (Як. 4, 7).

  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Джерело: ПРАВОСЛАВНИЙ ПОГЛЯД
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com