Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Треба завжди молитися Богу перед вживанням їжi

  Недiля 8-ма пiсля П'ятдесятницi (Мф. 14, 14-22)

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Чи обов'язково треба молитися перед вживанням їжi? Бiльшiсть вiруючих у наш час не моляться перед їжею i тим самим засвiдчують, що не вважають за потрiбне молитися перед вживанням їжi. У той же час вони називають себе християнами, тобто заявляють, що вони вiрують в Iсуса Христа i намагаються уподiбнюватися Йому. Кожен християнин повинен прагнути уподiбнюватися Христу, про що виразно говорить ап. Павло: "Ставайте подiбнi менi, як я Христу" (1 Кор. 4, 16).

  Як же чинив Господь наш Iсус Христос? Чи звертався Вiн з молитвою до Отця Небесного перед вживанням їжi? Євангелiє свiдчить, що перед важливими дiями Господь звертався з молитвою до Бога Отця. Так, наприклад, перед тим як нагодувати у пустелi 5 тисяч чоловiкiв, крiм жiнок i дiтей, п'ятьма хлiбами i двома рибинами, Iсус Христос "пiдняв очi на небо, благословив" (Мф.14,19) i тiльки пiсля цього розломив i дав ученикам хлiби, щоб вони роздали народу. Звернення до Отця Небесного i прославлення Його, тобто молитва, - ось що передувало цiй благодатнiй трапезi.

  Дехто може заперечити i сказати, що це була молитва перед чудом, коли Господь створив надприродне дiйство - п'ятьма хлiбами i двома рибинами нагодував таку велику кiлькiсть людей. А хiба щоразу, коли ми вживаємо їжу, не вiдбувається диво?! Коли хлiб та iншi продукти харчування пiдтримують наше життя, перетворюючись на кров, тiло, нерви, кiстки, мозок, - хiба це не є диво?!

  Їжа - це дар Божий. Їжа - це життя, а життя є дiйсно дар Божий, бо нiхто не має влади над своїм життям. I як не пояснювала б наука причини смертi людини, Владикою життя i смертi залишається Бог. Саме тому перед таким важливим актом як вживання їжi, а вона дає нам життя, обов'язково треба молитися Богу. Вживання їжi - це своєрiдне священне дiйство. В монастирях пiд час трапез читають Святе Письмо або Житiя святих. За трапезою не дозволяється розмовляти. Народнi звичаї теж не дозволяють за столом порушувати тишу. Все це свiдчить про те, що вживання їжi - важлива дiя у повсякденному життi. Чи не заради їжi працює людина?

  "В потi лиця твого їстимеш хлiб твiй", - сказав Бог першим людям, якi згрiшили перед Ним. Саме тому, що вживання їжi є таким важливим дiйством у життi людини, перш нiж сiсти за стiл, обов'язково треба помолитися Богу. Коли ученики запитали Спасителя, як треба молитися, Господь дав молитву, яку ми називаємо молитвою Господньою, або "Отче наш". В цiй молитвi є такi слова "Отче наш.., хлiб наш насущний дай нам сьогоднi". Що це значить? Це значить, що насущний хлiб треба просити у Бога кожного дня.

  Їжа може бути не тiльки джерелом життя, але й джерелом хвороб i навiть смертi. I ми всi це добре знаємо. Тому треба просити Бога, щоб наша їжа не стала причиною хвороби. Нестриманiсть у їжi, тобто надмiрне її вживання - є грiх з моральної точки зору, i веде вона - ця нестриманiсть - до хвороби. Якщо у когось не вистачає духовної сили для стриманостi в їжi, треба молитися Богу, щоб Вiн дарував її. Не випадково i медицина виступає за здоровий спосiб життя, за культуру в споживаннi їжi.

  Продукування їжi залежить не тiльки вiд землi, а й вiд людської працi. Праця землероба нiколи не завершилась би успiхом, якби Господь не посилав своєчасно на його ниву дощ i сонячне тепло. Саме це мав на увазi Господь Iсус Христос, коли сказав, що Отець Небесний посилає дощ i сонце праведним i грiшним. Та землероб не мiг би й працювати, якби Господь не дарував йому сили для працi.

  I всi ми хiба мали б усе потрiбне для життя, якби Господь не дарував одному душевну доброту, другому мiцнi тiлеснi сили, третьому гарну освiту, четвертому благодiйникiв. Значить, все вiд Бога: чи свiй, чи чужий хлiб ми їмо. Тому кожна людина, ким би вона не була, повинна молитися Богу перед споживанням їжi та пiсля неї.

  Хто молиться не механiчно, не абияк, а з увагою i благоговiнням, той через молитву закликає благословення Боже на свою їжу, тому споживає її з користю для свого здоров'я. Молитва робить їжу не тiльки корисною, а й приємною. З молитвою i проста їжа стає кращою за вишуканi страви багачiв i черевоугодникiв.

  Не уподiбнюйтесь, браття i сестри, тим, хто, сiдаючи за стiл, не молиться Богу. Перед вживанням їжi обов'язково треба молитися. Бо i Христос Спаситель молився. А ми - християни, i нам у всьому треба уподiбнюватися Христу. Перед вживанням їжi треба читати молитву "Отче наш". Хто її не знає, тому необхiдно вивчити. У крайньому випадку можна уважно з благоговiнням перехреститися перед вживанням їжi, при цьому думкою звертаючись до Бога. Господь прийме i таку молитву.
  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Джерело: ПРАВОСЛАВНИЙ ПОГЛЯД
  • Переглядів: 3852
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com