Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Нік Вуйчич: "Я хочу, щоб українці допомагали українцям"
  Коли у тебе є мета, будь готовий до невдач. Держава не змогла мені…
 • Як зареєструвати новостворену релігійну громаду?
  В цій публікації досвідчений адвокат Ярослав Шевченко покроково…
 • Популярне
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Вересень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)
  Травень 2021 (5)
  Квітень 2021 (9)
  Березень 2021 (13)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Проповідь у 24-ту неділю після П’ятидесятниці

  Проповідь у 24-ту неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 24-а після П'ятдесятниці. Зцілення кровоточивої жінки і воскресіння дочки Іаіра

  В ім'я Отця і Сина і Святого Духа.

  Сьогоднішнє євангельське читання нам розповідає про два чуда Господні: про зцілення жінки, якій жодні людські сили, ніяке людське знання, ніяка добра воля людей не могли допомогти. І про те, як у відповідь на благання батьків, у відповідь на їх скорботу і тугу Спаситель Христос викликав назад до життя земного молоду дівчину.

  Багато розповідей є в Євангелії про чудеса Господні: і кожна з них, будучи одночасно і історичною реальністю, говорить нам щось і про нас самих. День у день з кожним із нас відбувається чудо Боже: силою Божою ми залишаємося живими: силою Божою ми повстаємо від хвороби: силою Божою від відчаю ми повертаємося до надії, від гріха повертаємося до чистого, просвітленого життя. Це такі ж чудеса, як зцілення тіла. І ми звикли до них, і ми вважаємо це звичайним, тому що так постійно нас шукає Господь Своєю милістю, Своєю любов'ю і Своєю творчою, відновлювальною силою. Але ось, станься з іншою людиною щось подібне до того, що з нами буває постійно, покажися нам, що людина до кінця стала злою, потемніла безпросвітно, померла душею, що нам ніякими силами - ні переконанням, ні залякуванням, ні благанням, ні любов'ю її не повернути до життя - і вже подібно до людей, які оточували одр померлої дівчинки дванадцяти років, ми говоримо Господеві: Ти нічого не можеш зробити, - навіщо Ти прийшов? Що Ти можеш зробити: ця людина вже померла, їй повернення до життя немає ... Ми забуваємо про дочку Іаіра, ми забуваємо про сина, якого в Наїні воскресив Господь, забуваємо про Лазаря. Але головним чином, забуваємо про те, як Господь нас від смерті випростовує до життя весь час: від гріха, від злоби, від відчаю, від потемніння душі, від того, що нічого в нас,ніби-то, живого не залишилося, ходимо, ніби труп... І якщо вдивитися в цю розповідь, ми бачимо, як Христос йде в цей будинок горя, в цей будинок, де є справжнє, істинне горе матері, батька, справжніх, правдивих друзів - і загальне співчуття, співчуття інших: і ми чуємо, як Йому кажуть: Навіщо Ти прийшов? Вона померла!.. І Христос бере з Собою тільки трьох учнів, які за розповідями і життям являють собою образ віри в особі Петра, любові - в особі Іоанна і праведності - в особі Якова. З Собою бере Він і матір і батька, які являють собою чисте горе. В цьому контексті віри, надії, і чистоти, і справжнього благання про справжню, реальну потребу Христос відновлює померлу до життя.

  Це могло б траплятися постійно навколо нас: я не кажу про тілесне воскресіння, але говорю про воскресіння душ людських. Але ми так часто стоїмо між чудом і людиною, і говоримо: Чи варто звернутися до Бога, - що Він може зробити .. Кілька років тому, коли я говорив про можливість одній людині ожити, стати новою, творчою, мені було дано відповідь: Ніяка сила з нього людину не зробить .. Тоді я звернувся до того що говорив і запитав: А скажи - невже нічого Господь в твоєму житті не зробив? Невже Він тебе не змінив до самих глибин, коли ти до Нього звернувся?. І коли ця людина мені відповіла: Так, з тих пір, як я став православним, все стало новим, - я сказав: І ти після цього смієш говорити, що Господь безсилий іншого відновити..

  Вдумаймося в ці випадки: і в євангельську розповідь, і в той випадок, який я вам повідав: вдумаємося, тому що навколо нас незліченна безліч людей, яким потрібно ожити душею, потрібно оновитися, стати новими людьми - але ми їх до Христа не приводимо: ми не говоримо їм, що все можливо, ми не запалюємо в них таку надію, таку віру, таке натхнення, що можуть спалити все, так, щоб залишилося тільки полум’яніння і світло.

  Вдумаймося в це, і коли зустрінемо людину, яка нам здається мертвою, - приведемо її до Того, Хто є, і Життя, і повнота життя, і Любов.
  Амінь.

  20 листопада 1983

  Митрополит Антоній Сурожський
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com