Хрест на горі біля Воловця (Карпати, Україна)
1-ша частина
2-а частина
6. Боротьба зі своїми фізичними запитами
У «Тріодь Пісна» (основна богослужбова книга у Великий Піст) постійно підкреслюється покаянний характер посту, але і його роль «контролера природних бажань»... Ніякого потурання своїм "хочу". Допускається тільки найнеобхідніше. В якійсь мірі, це сувора «спартанська» аскеза. Але вона необхідна для повноцінної релігійного життя, коли людина обмежує всі свої бажання, щоб служити Єдиному Богу і в Ньому Одному знаходити розраду серед негараздів і випробувань.
7. Ангельська чистота (подружня стриманість)
На жаль, сучасний «ліберальний християнин», строго по Фрейду, «може пожертвувати багатьом, тільки не сексуальним задоволенням». І тому «цей пунктик», колишній самоочевидний для наших прадідів, став сьогодні «необов'язковим» для багатьох сучасних християн які постяться. Тим часом, людина, ясно розуміє психологію і природу поста, не може заперечувати необхідність подружнього утримання в постовий час...
Висновок
Піст - не просто сума тих чи інших справ, але - період часу в житті людини, коли вона повинна вести зовсім інший спосіб життя. Цей спосіб життя вимагає концентрації всіх психофізичних ресурсів нашого організму (а не тільки душевних ресурсів)... Коли людина всім своїм єством перейметься духом голгофських страждань, вона сама з радістю і з любов'ю залишить все тлінне, пристрасне і солодке, щоб служити Господу, Розіп'ятому заради нас.
Кандидат богослів'я архимандрит Феогност (Пушков),
pravlife.org
pravlife.org