Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія
  Христос Воскрес! Ці короткі слова звичного зараз для нас…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Як часто Ви читаєте Біблію?
  Щодня
  Кілька разів на тиждень
  Кілька разів на місяць
  Приблизно раз на місяць
  Рідше, ніж раз на місяць
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Жовтень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)
  Листопад 2018 (1)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Апостоли про шлюб



  Апостоли про шлюбМитрополит Антоній Суржський в одній з кращих своїх бесід про кохання і шлюб сказав: «Любов - дивовижне почуття, але це не лише почуття, це - стан всієї істоти. Любов починається в той момент, коли я бачу перед собою людину, бачу її сутність. Звичайно, коли я кажу: "Я бачу", я не хочу сказати "осягаю розумом" або "бачу очима", а маю на увазі "осягаю всією своєю суттю". Якщо можна дати порівняння, то так само я осягаю красу, наприклад, музики, красу природи, твору мистецтва, коли стою перед ним у здивуванні, в безмовності, тільки сприймаючи те, що переді мною знаходиться, не будучи в змозі висловити це ніяким словом, окрім як вигукнути: "Боже мій! Як це прекрасно! "Таємниця любові до людини починається в той момент, коли ми на неї дивимося без бажання нею володіти, без бажання володарювати, без бажання яким би то не було чином скористатися її дарами або її особистістю, тільки дивимося і захоплюємося тією красою, яка нам відкрилася».
  Щоб нічого не пропустити, прямо зараз приєднуйся до нас у Facebook і ВКонтакті!

  Таке глибоке розуміння любові, відносин між людьми, безумовно, співзвучно тому, що апостоли писали про шлюб. У посланнях апостола Павла можна знайти думку про те, що шлюб - це всього лише ліки від блуду: "Отже, я бажаю, щоб молоді вдови одружувалися, народжували дітей, господарювали у домі і не давали противникові ніякого приводу для лихомовства" (1Тим.5: 14). Тут потрібно сказати декілька слів про звичаї Римської імперії часів Октавіана Августа і інших імператорів. Жінка в Древньому Римі була більш вільна, ніж у греків. Вона мала право розпоряджатися своїм майном, вступати в шлюб і отримувати спадщину. Інтимні зв'язки були дуже поширені. Тому апостол Павло і закликає молодих вдів вступати в другий шлюб. По-перше, щоб мати захист з боку чоловіка, а по-друге, щоб не впасти в сильну спокусу і не спокушати інших.

  Апостоли про шлюб

  Особливостями римського суспільства можна пояснити і іншу знамениту цитату цього апостола: "Іншим же я говорю, а не Господь: коли який брат має дружину невіруючу, і згідна вона жити з ним, то він не повинен залишати її; і дружина, яка має чоловіка невіруючого, а той згоден жити з нею, нехай не лишає його. Чоловік бо невіруючий освячується жінкою віруючою, і жінка невіруюча освячується в чоловікові. Інакше діти ваші були б нечисті, а тепер же святі. Якщо ж невіруючий хоче розлучитися, нехай розлучається; брат чи сестра в таких випадках не пов'язані; до миру закликав нас Господь. (1Кор.7: 12-15).

  Християни в Римській імперії жили в оточенні людей, які не були послідовниками нової релігії, так що дане повеління дозволяло розв'язати проблеми тих людей, які вступили в шлюб перед зверненням до Христа (проблема виникає іноді і в наші дні). Якщо ж звернутися до моральних аспектів, то апостоли говорили про шлюб як абсолютну цінність. Розлучення - неприпустиме і тільки в разі зради, коли шлюб вичерпав себе об'єктивним чином, один з подружжя може залишити жінку, що зрадила йому, але вже більше ніколи не одружуватися або не виходити заміж вдруге. У нормальній ситуації людина повинна прожити все життя з однією дружиною або чоловіком.

  ПРОДОВЖЕННЯ

  Переклала українською Катерина Тимик,
  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com