Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Січень 2020 (2)
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про Таїнство Шлюбу

  Про Таїнство Шлюбу

  Що таке шлюб в церковному розумінні?  - Шлюб є Таїнство, в якому, нареченим та нареченою дається обіцянка, яка є вільною перед священиком і Церквою, взаємної подружньої вірності і благословляється їх подружній союз, в образ духовного союзу Христа з Церквою, і проситься їм благодать чистої одностайності, до благословенного народження і християнського виховання дітей.

  Чи обов'язково вінчатися?  - Якщо обоє з подружжя віруючі, хрещені і православні, то вінчання необхідно і обов'язково, тому, що під час цього Таїнства чоловік і дружина отримують особливу благодать, що освячує їхній шлюб. Шлюб в Таїнстві Вінчання наповнюється благодаттю Божою на творення сім'ї як домашньої церкви. Міцний будинок може бути споруджений тільки на фундаменті, а справжня християнська сім'я грунтується на Таїнстві Вінчання. У християнському шлюбі Божа благодать стає тим фундаментом, на якому зводиться будівля щасливого життя сім'ї.

  Участь у Таїнстві Вінчання, як і у всіх інших Таїнствах, має бути усвідомленою і добровільною. Найважливішим спонукальним мотивом до Вінчання має бути прагнення чоловіка і дружини жити по-християнськи, по-євангельському, на це і дається допомога Божа в Таїнстві. Якщо такого прагнення немає, а вирішили вінчатися «за традицією», або тому що «красиво», або для того, щоб «сім'я була міцнішою», щоб чоловік не загуляв, дружина не розлюбила, або по подібних причинах - тоді вінчатися не треба. Така участь в Таїнстві Вінчання ні до чого доброго не приведе, і може послужити навіть до суду і в осуд.

  Яка мета християнського шлюбу? Лише народження дітей?  - Шлюб в християнстві має особливий релігійний вимір. З волі Творця людська природа розділена на дві статі, дві половини, жодна з яких окремо не володіє повнотою досконалості. У шлюбі подружжя взаємно збагачують один одного властивостями і якостями, властивими своїй статі, і таким чином обидві сторони шлюбного союзу, стаючи «однією плоттю» (Бут. 2:24; Мф. 19:5-6), тобто єдиною духовно-тілесною істотою, досягають досконалості. Християнську родину називають «малою Церквою», бо в шлюбі має місце той же тип єдності людей, що і в Церкві, «великій родині», - єднання в любові. Для того, щоб любити, людина повинна здійснити акт самозречення, зректися свого егоїзму, навчитися жити заради інших. Цій меті і служить християнський шлюб, в якому подружжя долають свою гріховність і природну обмеженість. Є й інша мета у шлюбу - оберігання від розпусти і збереження цнотливості. «Але ж, щоб уникнути блудодiяння, кожний нехай має свою жiнку, i кожна жiнка нехай має свого чоловiка.» (1 Кор. 7:2). «Але якщо не можуть стримуватися, нехай одружуються, бо краще одружитися, нiж розпалюватися» (1 Кор. 7: 9).

  Чому дружина повинна підкорятися чоловікові?  - «Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова дружини, як і Христос глава Церкви» (Еф. 5:22,23). Дружина справедливо підпорядкована чоловікові, рівність могла б призвести до ворожнечі. Але верховенство чоловіка в сім'ї - не тиранія, не приниження і пригнічення, а діяльна любов: «Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї» (Еф. 5:25). Любов повинна бути тверезою: не стільки заради дружини, скільки заради покори Господу. Нерідко чоловік, сам того не усвідомлюючи, дозволяє або забороняє дружині те, що вселяє йому Бог.

  Тому дружина повинна надавати чоловікові нелицемірну повагу як главі сімейства. Цей обов'язок теж вселяє їй Бог і закони природи, адже Господь створив її слабшою в порівнянні з чоловіком і призначив їй бути його помічницею. «Бо не чоловiк вiд жiнки, а жiнка вiд чоловiка; i не чоловiк був створений для жiнки, а жiнка для чоловiка» (1 Кор. 11:8,9). Нехай іноді дружина і перевершує чоловіка моральними якостями, освітою і досвідченістю, але і в такому випадку вона не має права виходити за межі, встановлені Законом Божим, а повинна свято зберігати в душі повагу до чоловіка і доводити це на ділі.

  Що потрібно для того, щоб повінчатися?  - Шлюб має бути зареєстрований в РАЦСі. Про час вінчання слід попередньо домовитися в храмі. Перед вінчанням бажано сповідатися і причаститися. Треба мати обручки, ікони, білий рушник, свічки, натільні хрестики і свідків, хрещених у Православній Церкві.

  Приступаючи до настільки важливого Таїнства, потрібно приготувати себе, очистившись Сповіддю, Причастям і молитвою, але не балами, музикою і танцями, бо цей крок осягається не тільки на тутешнє життя, але й на вічність.

  Як правильно сповідатися і причаститися перед вінчанням?  - Підготовка до Сповіді і Причастя перед вінчанням така ж, як і в будь який інший час.

  Далі буде…
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com