Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Популярне
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Відношення злих духів до роду людського  Відношення злих духів до роду людськогоУсі єства світу духовного створені за природою добрими. Добрими за природою створені і злі духи. Злими вони стали внаслідок зловживання власною волею, не спонукані до цього ніякою необхідністю. Так навчає Одкровення й Церква про походження злих духів. Впалі духи мають близьке відношення до цілого роду людського. Після скинення з неба, не маючи можливості серед його мешканців поширювати своє царство, вони спрямували свої зусилля на те, щоб між людьми сіяти й утверджувати зло. За свідченням тайновидця святого Іоана, їх тільки одна третина. Проте їх усе ж таки настільки багато, що вони, за словами Спасителя, складають ціле царство темряви (Лк. 11;18), їхня зла діяльність стосовно Бога й людини, все більше й більше розвиваючись, усе більше й більше їх затьмарює.

  Розум і воля злих духів внаслідок свідомого падіння набули неправильного напрямку; розум навернувся до зла, а воля - до виконання злих намірів. їхня сила, коли б не обмежувалася Богом, згубила б усіх і все, що видно на праведному Іові. Проте без Божого попусту вони не можуть нічого зробити не тільки людині, а й тварині, що доводиться їхнім проханням до Ісуса Христа перейти з біснуватого у стадо свиней, чого не могли зробити без попусту Божого (Мт. 8;31). Злі духи в усякий час, на всякому місці кують лихо людині; вони являються нам як особи душ, котрі відійшли од земного життя, у вигляді померлих батьків, братів, знайомих тощо; являлися в образі Ісуса Христа та Його святих ангелів для спокушання подвижників Христових.

  Впалі духи, які звабили нас, і себе, і свої тенета прикривають чеснотами, щоб люди не пізнали їх. Вони являлись і вві сні, й чуттєво не тільки грішникам для остаточного вигублення, а й святим угодникам Божим з цією ж метою. Являючись, вони іноді передрікали майбутнє, як уже відоме в духовному світі. Недосвідчених людей перемагали, а від досвідчених самі зазнавали поразки; це очевидна ознака їхнього незнання майбутнього.

  Земля - житло людини, а повітря - житло злих духів. Як же тісно поєднане повітря з землею! Як поміж добрим зіллям ростуть і бур'яни, поміж пшениці - плевели, так злі духи і люди змішалися між собою. Як для злих духів природне зло, так і людині змолоду притаманне зло, нібито теж природно, тільки, воно змішане і з добром. Спільне житло, прагнення до зла - ось що з'єднує людину з впалим духом.

  Ми не бачимо діяльності ворога очима, проте він впливає на нас невидимо: на розум - богопротивними думками, на волю - богопротивними бажаннями. У згоді чи незгоді людина з такими думками й бажаннями і полягає союз та спілкування її або з впалими духами, або з добрими ангелами. Для християнина - безперестанна боротьба, постійні падіння й піднесення!.. Боротьба! - З ким? - З думками та бажаннями. А великі подвижники вели боротьбу зі злими духами.
  Взято з книги "У Бога всі живі" (Священик Василь Климюк)


  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com