Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Серпень 2009    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Акафіст до преподобного Агапіта Печерського

    Кондак 1
    Вибраний учню великого вчителя, доброчесного богоносного отця нашого Антонія, і життя його святого дивний насліднику, святий отче Агапіте, піснею цією вихваляємо Тебе, заступника нашого. А Ти, бо маючи надію на Господа, з нагоди цієї, молися за спасіння нас грішних, визволяючи від різної біди волаючих до Тебе :
    Радуйся Агапіте, недугів душі і тіла лікарю скорий.

    Акафіст преподобним Іову та Феодосію Манявським

    Акафіст преподобним Іову та Феодосію МанявськимКОНДАК 1
    Вибрані праведники Христові і дивні в побожності подвижники, преподобні Іове та Феодосіє Манявські, землі Карпатської молитовники, чернецтва наставники і істинного поклоніння Хресту Христовому ревні проповідники; чистим життям Вашим просвітилась земля Українська і народ православний приносить хвалу за Вас Христу Богу. Моліться, щоб визволитися нам від всяких бід, скорбот і немочей духовних і тілесних, бо ми з вірою, надією та любов'ю взиваємо до Вас:
    Радуйтеся, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.

    Про те, що неправильний погляд на виховання буває причиною величезного зла

    Про те, що неправильний погляд на виховання буває причиною величезного злаРозбещеність дітей часто пояснюється безумною тягою їхніх батьків до тілесного. Надаючи перевагу лише цьому, а все інше вважаючи менш вартісним, вони перестають піклуватися про душі свого чада. Про таких батьків я скажу, що вони є гіршими навіть за дітовбивць.

    Про потребу дітей слухати Слово Боже

    Про потребу дітей слухати Слово БожеКоли ви бажаєте привести своїх дітей на видовище, то знаходите для цього час і не вважаєте, що це зашкодить їхньому навчанню чи іншим справам. Духовні ж вправи вам видаються ледарством. Чи не гнівите ви Господа, коли знаходите час на те, щоб навчати своїх дітей усім можливим наукам, а заняття Божою справою для них, на вашу думку, є обтяжливим та несвоєчасним? Помиляєтесь, браття! Саме цей ніжний вік і потребує навчання Божої справи. В такий період швидко засвоюється і, як печатка на воску, карбується в душах дітей усе те, що вони чують. В цей час також формується і їхня схильність або до зла, або до доброчинності. Тому якщо на початку, так би мовити, у переддень відвернути дітей від пороку і спрямувати на кращий шлях, то в майбутньому це для них стане навичкою, і вони будуть нездатними швидко захоплюватися гріхом.

    Патріарший собор св. Володимира Великого

    Патріарший собор св. Володимира ВеликогоСьогодні в храмі покояться мощі великомучениці Варвари і священномученика Макарія. Мощі святої Варвари привіз до Києва ще князь Святополк. Багато століть вони зберігалися в Михайлівському Золотоверхому монастирі в 500- кілограмовій раці з чистого срібла. Коли в тридцяті роки ХХ століття радянська влада розганяла ченців монастиря, святі мощі були таємно перенесені у Володимирський собор; при цьому дорогоцінна срібна рака таємничо зникла. Після проголошення незалежності України в церковному житті відбулися великі зміни. Постала Київська патріархія Української Православної Церкви. У 1995 році у Свято-Володимирському храмі відбувся собор Української Православної церкви Київського Патріархату, на якому митрополит Філарет (Денисенко), який понад тридцять років служить у цьому храмі, був обраний Патріархом Руси-України.

    БЕСІДА ПРО ШІСТЬ ДНІВ ТВОРЕННЯ СВІТУ БОГОМ

    ПРО ПЕРШИЙ ДЕНЬ ТВОРЕННЯ
    Першою дією світобудови Божої було сотворения світла: ”І сказав Бог: нехай буде світло. І стало світло. І побачив Бог світло, що воно добре, і відокремив Бог світло від темряви. І назвав Бог світло днем, а темряву ніччю. І був вечір, і був ранок: день один” (Бут. 1, 3–5). Може видатися дивним, як могло стати світло і чергуватися день та ніч з першого ”дня” творення, коли ще не було сонця та інших світил небесних. Це давало привід атеїстам XVIII ст. (Вольтер, енциклопедисти та ін.) глузувати зі Св. Біблії.

    Про свічку

    Церковна свічка – це символ християнської любові, віри й молитви. Вогник запаленої свічки є прообразом палаючого любов’ю серця християнина до Бога і ближніх – любов’ю, яка запалює собою інші серця і спалює терня гріха.

    Короткий житиєпис нашого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

    Короткий житиєпис нашого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФіларетаСвятійший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ (в миру Михайло Антонович Денисенко) народився 23 січня 1929 р. в селі Благодатному Амвросіївського району Донецької області в родині робітника. 1946 р., після закінчення середньої школи, вступив до 3-го класу Одеської духовної семінарії, яку закінчив з відзнакою і того ж року вступив до Московської духовної академії. Навчаючись на II курсі, 1 січня 1950 р. прийняв чернечий постриг з ім'ям Філарета.

    Невянці в Маняві (2008 рік)

    Невянці в Маняві (2008 рік)Швидко минали кілометри… Позаду залишались села, міста… а попереду виднілись нові, невідомі досі місця, що чекали своїх відвідувачів. Дорога стелилась… ні, бігла, немов знала, що ми поспішаємо до святого, благословенного Богом і вимоленого віками благодатного прикарпатського Афону. Ідея відвідати Свято-Воздвиженський Манявський монастир визрівала у Львівського православного молодіжного братства "Нев'янучий Цвіт" давно, як і взагалі ідея паломництва святими місцями України. Але ідеї, допоки не перетворюються у діла, так і залишаються ідеями.

    Статут Молодіжного православного братства “НЕВ'ЯНУЧИЙ ЦВІТ”

    Статут Молодіжного православного братства   “НЕВ'ЯНУЧИЙ ЦВІТ”1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
    1.1. Молодіжне православне братство "Нев'янучий Цвіт" (далі Братство) – добровільна, неполітична, неприбуткова молодіжна громадська доброчинна організація, заснована Установчими Зборами Братства, діяльність якої поширюється на територію України.
    1.2. Братство є об’єднанням громадян, створеним для здійснення культурно-просвітницької та духовної роботи у суспільстві.
    1.3. Братство діє на засадах християнської моралі, євангельського вчення, християнських традицій та відповідно до законодавства України і цього Статуту. Питання, які стосуються діяльності Братства і не врегульовані даним Статутом, регулюються відповідними ухвалами і постановами, прийнятими керівними органами Братства.

    Кожного вечора

    Один із найяскравіших спогадів мого дитинства пов'язаний із поверненням батька з роботи о пів на сьому вечора. Я і мій брат чули, як батько - для жарту - багато разів дзвонить, поки хтось із нас не відчинить йому двері.
    Звичайно ми були в кухні, робили уроки, і коли чули знайомий дзвінок - видавали радісні вигуки.
    Ми гнали по сходах, відчиняли двері і він тоді казав нам: "Чому так довго?"
    Це був найліпший момент за цілий день, коли він повертався додому.

    Про виховання дітей шляхом покарань та на основі вчення Господнього

    Апостол Павло в посланні до Ефесян говорить: "Батьки! Не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх у нагадуванні й застереженні Божому!" (Ефес. 6.4). Якщо хочеш, щоб твій син був слухняним, то з дитинства виховуй його " у нагадуванні та застереженні Божому". Не думай, що слухання Божественного Писання для нього буде зайвою справою. Звідти він дізнається корисні для себе слова "шануй батька свого і матір свою". Не кажи: "Слухання Писання - справа монахів; невже я повинен сина свого зробити монахом?" Це страх опанував тобою. Чому ти боїшся того, що є дуже вигідним? Зроби сина християнином. Адже і мирянам украй необхідно навчатися жити за вченням, яке міститься в Писанні. Особливо це стосується дітей, оскільки у своєму юному віці вони ще багато чого не знають. Проте, не знаючи Божественних істин, вони є обізнаними в язичницькій літературі, яка розповідає про життя попередніх поколінь, що тремтіли від страху перед смертю та корилися пристрастям. Твій син має потребу у "нагадуванні й застереженні Божому". Чи не є безглуздим навчати дітей різним мистецтвам, посилати їх до училища, нічого не шкодуючи для їхньої освіти; а про виховання " в нагадуванні й застереженні Божому" не турбуватися? Через це ми і пожинаємо гіркі плоди виховання, адже наші діти стають нахабними, нестриманими, неслухняними, розпутними!
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою