Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Популярне
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Січень 2020 (1)
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про виховання дітей шляхом покарань та на основі вчення Господнього

  ХРИСТИЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ


  Апостол Павло в посланні до Ефесян говорить: "Батьки! Не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх у нагадуванні й застереженні Божому!" (Ефес. 6.4). Якщо хочеш, щоб твій син був слухняним, то з дитинства виховуй його " у нагадуванні та застереженні Божому". Не думай, що слухання Божественного Писання для нього буде зайвою справою. Звідти він дізнається корисні для себе слова "шануй батька свого і матір свою". Не кажи: "Слухання Писання - справа монахів; невже я повинен сина свого зробити монахом?" Це страх опанував тобою. Чому ти боїшся того, що є дуже вигідним? Зроби сина християнином. Адже і мирянам украй необхідно навчатися жити за вченням, яке міститься в Писанні. Особливо це стосується дітей, оскільки у своєму юному віці вони ще багато чого не знають. Проте, не знаючи Божественних істин, вони є обізнаними в язичницькій літературі, яка розповідає про життя попередніх поколінь, що тремтіли від страху перед смертю та корилися пристрастям. Твій син має потребу у "нагадуванні й застереженні Божому". Чи не є безглуздим навчати дітей різним мистецтвам, посилати їх до училища, нічого не шкодуючи для їхньої освіти; а про виховання " в нагадуванні й застереженні Божому" не турбуватися? Через це ми і пожинаємо гіркі плоди виховання, адже наші діти стають нахабними, нестриманими, неслухняними, розпутними!

  Отже, не чинімо так, а прислухаймось до настанови блаженного Павла й виховуймо своє чадо, даючи приклад благочестя та примушуючи з раннього дитинства читати Писання.

  Чому ж, скажіть мені, не берете приклад із попередніх поколінь? Особливо ви, жінки, мали б наслідувати славних древніх жінок. Якщо у тебе народилася дитина, то бери приклад із Ганни, матері Самуїла. Послухай, як вона вчинила: Ганна відразу принесла свою дитину до Божого храму. Хто б із вас не хотів, щоб ваш син був один раз Самуїлом, ніж тисячу разів царем всесвіту? Ви запитаєте: "Як це можливо?" Чому ж не можливо? Лише забажайте цього і доручіть дитину Тому, Хто може її такою зробити. "Хто ж, - ви запитаєте, - це може зробити?" - Бог. Тому Ганна і доручила Йому свого сина. Сам Ілій мав небагато хисту до виховання. Окрім того, як він цим міг займатися, якщо не мав сили, щоб упоратися з власними дітьми? Але віра й старанність матері зробили неможливе. Народивши первістка, вона не казала: "Зачекаю, нехай дитина виросте, насолодиться життям; нехай його юнацькі роки минають під моїм наглядом". Зовсім ні. Ганна прагнула лише якомога швидше присвятити сина Богові. Така жіноча мудрість має бути прикладом і для нас, чоловіків. Ганна залишила свого сина у Божому храмі і цим прославила свій шлюб. Адже, подарувавши дитину Господові, вона засвідчила, що у подружньому житті шукала не тілесних утіх, а прагнула догодити Богу. Саме тому Ганна, яка у минулому була неплідною, народила дітей, а також сподобилася бачити славу й шану сина Самуїла.


  Джерело: Писанка - православний дятячий сайт.
  • Переглядів: 2586
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com