Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Популярне
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Акафіст преподобним Іову та Феодосію Манявським

  КОНДАК 1
  Вибрані праведники Христові і дивні в побожності подвижники, преподобні Іове та Феодосіє Манявські, землі Карпатської молитовники, чернецтва наставники і істинного поклоніння Хресту Христовому ревні проповідники; чистим життям Вашим просвітилась земля Українська і народ православний приносить хвалу за Вас Христу Богу. Моліться, щоб визволитися нам від всяких бід, скорбот і немочей духовних і тілесних, бо ми з вірою, надією та любов'ю взиваємо до Вас:
  Радуйтеся, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  Ікос 1
  Ангелів Творець, наперед знаючи чистоту сердець Ваших та майбутні Ваші духовні роздуми, преподобні Іове і Феодосіє, вибрав Вас для служіння Церкві Своїй в ангельському образі для утвердження чернецтва та укріплення віри православної. Тому ми нині разом з ангельськими хорами взиваємо: РАДУЙТЕСЯ, ДВІ ЛОЗИ виноградника Христового. РАДУЙТЕСЯ, ДВІ ВІТКИ ВІД кореня життєдайного. РАДУЙТЕСЯ, бо Ви заради спасіння батьківські оселі залишили.
  РАДУЙТЕСЯ, бо заради утвердження у побожності Ви життя чернечого шукали.
  РАДУЙТЕСЯ, угорницької обителі просвітителі. РАДУЙТЕСЯ, правил афонського чернецтва ревнителі.
  РАДУЙТЕСЯ, скита Манявського засновники. РАДУЙТЕСЯ, православного чернецтва в землі Карпатській , наставники.
  РАДУЙТЕСЯ, правило віри і побожності для ченців богобоязливих.
  РАДУЙТЕСЯ, надіє і утіхо сердець боголюбивих. РАДУЙТЕСЯ, ІСТИННОЇ Церкви вірні воїни. РАДУЙТЕСЯ, смирення найвищі приклади. РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  Кондак 2
  Споглядаючи ревність Твою у служінні Богові, Іов Княгиницький покликав Тебе, Феодосіє, до Маняви для майбутнього пастирського служіння людям православним: для знищення єретичних помислів, утвердження віри православної і духовного піднесення, щоби всі разом взивали Богові: Алилуя.
  Ікос 2
  Розуміючи всю марноту світу цього, преподобний отче Феодосіє, заради душевного вдосконалення і духовного зростань я до Іова Княгиницького, як проповідника строгого подвигу чернечого, в Маняву подався Ти. І ми, споглядаючи Ваші спільні подвиги і щиру побожність, взиваємо до Вас:
  РАДУЙТЕСЯ, бо служінням своїм образ смирення явили Ви. РАДУЙТЕСЯ, бо Ви для Бога і для братів добровільно рабами стали.
  РАДУЙТЕСЯ, бо Ви як цвіт пахучий доброго виховання. РАДУЙТЕСЯ, бо Ви як посудини Божого обрання.
  РАДУЙТЕСЯ, розумом від Бога просвічені.
  РАДУЙТЕСЯ, серцями у Бозі утверджені. РАДУЙТЕСЯ, православ'я вірні наставники. і
  РАДУЙТЕСЯ, В чернецтві ревні подвижники. РАДУЙТЕСЯ, бо стали Ви добрими вождями на шляху до спасіння. РАДУЙТЕСЯ, обителі Манявської вірні захисники від чужоземного іновір'я
  РАДУЙТЕСЯ, підступів диявольських і людського лукавства переможці.
  РАДУЙТЕСЯ, ЧИСТОТИ душевної і тілесної старанні охоронителі.
  РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  Кондак З
  Сила Всевишнього укріпила Тебе, богомудрий Іове, щоб Ти Угорницький монастир обновив, а потім спільно з преподобним Іовом Желізом, майбутнім Почаївським світильником, в побожності і подвижницькому житті утвердив його, навчаючи всіх взивати Богові: Алилуя.
  Ікос З
  Маючи постійну ревність до життя досконалого, преподобний отче Іове, Ти усамітнення шукав, щоби на самоті постом своє тіло упокорити, а через молитву душею безперестанно з Богом розмовляти. Тому, залишивши Угорницьку обитель, серед гущавин лісних між річками Манявкою та Батерсом Ти пустиню для свого подвигу знайшов, де Твої подвиги наслідував покликаний Тобою Феодосій. А ми нині, споглядаючи на подвиги Ваші, взиваємо:
  РАДУЙТЕСЯ, ІСТИННОГО самовідречення досконалі образи.
  РАДУЙТЕСЯ, чернечого рівноангельського життя явні приклади.
  РАДУЙТЕСЯ, правила віри і побожності.
  РАДУЙТЕСЯ, дзеркала послуху і терпеливості.
  РАДУЙТЕСЯ, пустинної безмовності любителі.
  РАДУЙТЕСЯ, вчителі смиренності і духовної убогості.
  РАДУЙТЕСЯ, вважаючі себе негідними гідности священичої,
  прийняти сан духовний Ви не наважувалися.
  РАДУЙТЕСЯ, бо через Ваші приклади і Ваші молитви ченці
  і донині у вірі утверджуються.
  РАДУЙТЕСЯ, ЧИСТОТИ душевної і тілесної скарбниці.
  РАДУЙТЕСЯ, всемогутні наші заступники.
  РАДУЙТЕСЯ, любові і Христового смирення вмістилища. РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  КОНДАК 4
  Бурі спокус і нападів людських та диявольських не змогли здолати обителі Манявської, котра отримала Тебе своїм ігуменом, преподобний Феодосіє; бо поставлена була на твердій основі Хреста Христового і укріплювана молитвами та подвигами Твоїми для зростання подвигу духовного, безперестанно взиваючи до Бога: Алилуя.
  Ікос 4
  Споглядаючи на велику побожність Твою, преподобний Феодосіє, браття Твої і всі вірні землі Карпатської повчалися від Тебе хрести носити, віру православну берегти, за все Богові дякувати. Тому, наслідуючи Вас з преподобним Іовом, ми нині взиваємо: РАДУЙТЕСЯ, виноградника Христового вірні трудівники. РАДУЙТЕСЯ, Православної Церкви непохитні стовпи. РАДУЙТЕСЯ, ІСТИННОЇ, АПОСТОЛЬСЬКОЇ Церкви добрі воїни. РАДУЙТЕСЯ, пастирі вірні, Ви батьків наших від єресі охоронили, а дітей їх у православ'ї утвердили. РАДУЙТЕСЯ, пастви Христової добрі охоронителі. РАДУЙТЕСЯ, ТИХ, ЩО каються, скорі утішителі. РАДУЙТЕСЯ, заповідей Господніх ревні сповнителі. РАДУЙТЕСЯ, уставу Афонського неустанні утвердителі. РАДУЙТЕСЯ, СИЛО незборима монастиря святого. РАДУЙТЕСЯ, МОЛИТВИ негаснучі кадила. РАДУЙТЕСЯ, ДЛЯ ТИХ, ХТО спасається, утіха. РАДУЙТЕСЯ, ДЛЯ ЛІНИВИХ І лукавих викриття. РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  КОНДАК 5
  Богоносне світло освітило, преподобний отче Іове, душу Твою і запалило гаряче полум'я жертовної любові до Бога і людей, що закликало всіх вірних землі Галицької, Буковинської, Волинської і всієї України до збереження чистоти і єдності віри православної, щоби неустанно разом взивати Богові: Алилуя.
  Ікос 5
  Побачивши Тебе ченці та всі вірні люди, преподобний Іове, як, незважаючи на хвороби і немочі тілесні, для духовного піднесення і у вірі православній настановлення та утвердження в істинній побожності Ти обходив монастирі українські і молдавські, показуючи при цьому приклад надзвичайного смирення, і відкидали всякі заблудження єретичні і в православ'ї утверджувались, взи¬ваємо до Вас:
  РАДУЙТЕСЯ, українського чернецтва наставники.
  РАДУЙТЕСЯ, землі карпатської і всієї України світильники.
  РАДУЙТЕСЯ, українського чернецтва дивна прикраса.
  РАДУЙТЕСЯ, ДЛЯ убогих і струджених добра розрада.
  РАДУЙТЕСЯ, ІСТИННОЇ віри утвердження.
  РАДУЙТЕСЯ, В ПОСТІ та молитві укріплення.
  РАДУЙТЕСЯ, ЧИСТОТИ душевної і тілесної охоронителі.
  РАДУЙТЕСЯ, розуму і побожних роздумів просвітителі.
  РАДУЙТЕСЯ, бо через тілесну убогість небесні багатства
  Ви осягнули.
  РАДУЙТЕСЯ, бо через приборкання тіла духовну силу Ви
  отримали.
  РАДУЙТЕСЯ, слуги Бога Всевишнього істинні.
  РАДУЙТЕСЯ, раби Христові благі і вірні.
  РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  КОНДАК 6
  Проповідником істинного Православ'я в землі Карпатській явився Ти, преподобний отче Феодосіє; спільно з преподобним схимником Іовом, наставником Твоїм, проповідував, наставляв і утверджував всіх не відступати від віри прадідівської і неустанно співати Єдиному Богові ангельську пісню: Алилуя.
  і трепетав дух Твій, лякаючись висоти такої, однак невимовну послушність волі Всевишнього явив Ти. Тому нині, навчаючись від Тебе побожності, прославляємо Тебе з преподобним Іовом, взиваючи:
  РАДУЙТЕСЯ, благодать священства неустанно примножуючи.
  РАДУЙТЕСЯ, бо образ побожності для своїх учнів являєте. РАДУЙТЕСЯ, всесильні наші заступники. РАДУЙТЕСЯ, вівтаря Господнього вірні служителі. РАДУЙТЕСЯ, бо преподобні руки свої з великим благого* вінням до Господа підносили Ви.
  РАДУЙТЕСЯ, бо гарячі молитви від чистого серця до престолу Вседержителя возносите.
  РАДУЙТЕСЯ, бо своїми молитвами Манявську обитель від повного знищення оберігаєте. Радуйтеся, бо своїм заступництвом чудне відродження монастиреві даруєте. РАДУЙТЕСЯ, бо труди Ваші з висот благословлялися. РАДУЙТЕСЯ, бо святе бажання сердець Ваших звершилося.
  РАДУЙТЕСЯ, СВІЧКИ негаснучі, що молитвою полум'яніють. РАДУЙТЕСЯ, СВІТИЛЬНИКИ СВІТЛІ, ЩО духовністю просвічують. РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і обителі Манявської світильники.
  Кондак 9
  Ангели і люди нині дивуються подвигам Твоїм, преподобний Іове, — як усім серцем полюбив Ти Бога, призиваючи людей до покаяння і ревного збереження віри православної, через що Господь і прославив місце подвигів Твоїх, преподобний Іове, не дав ворогам Церкви Православної знищити святу обитель Манявську, являючи цим Своє надзвичайне до нас милосердя. Тому ми, приклоняючи коліна душ і тіл наших, взиваємо Богові: Алилуя.
  Ікос 9
  Благодать Божа, що через Твої молитви та постійні подвиги зійшла на тебе, преподобний Іове, настановила Тебе засновником непохитної твердині Православ'я в землі Карпатській стати, де Ти обитель утвердив, преподобного Феодосія її начальником настановив, за що ми нині, прославляючи Бога, взиваємо до вас: РАДУЙТЕСЯ, сяйва православної землі Карпатської. РАДУЙТЕСЯ, світила віри нашої прабатьківської. РАДУЙТЕСЯ, бо Ви від цього світу відійшли, щоби благо¬дать знайти.
  РАДУЙТЕСЯ, бо Ви приклад усамітнення для єднання з Бо¬гом показали.
  РАДУЙТЕСЯ, благодаттю Духа Святого осяяні. РАДУЙТЕСЯ, покірності і смирення сповнені. РАДУЙТЕСЯ, бо для всіх, хто приходив до Вас, Ви батьківсь¬ке піклування виявляли.
  РАДУЙТЕСЯ, бо у словах любові та утіхи Ви їм найцінніший дарунок подавали.
  РАДУЙТЕСЯ, немічних душею духовне укріплення. РАДУЙТЕСЯ, ТИХ, ЩО у відчаї, благодатне просвітлення. РАДУЙТЕСЯ, бо і нас в терпіннях і вірі утверджуєте. РАДУЙТЕСЯ, світильники Православної Віри і стовпи Бла-гочестя.
  РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і оби¬телі Манявської світильники.
  КОНДАК 10
  Спасти бажаючи душі християн православних, преподобний отче Феодосіє, Ти настановами, повчаннями викорінював чужі звичаї, що нечестиві люди вводили в краю нашому. Тому ми нині, відчуваючи убогість сердець наших, благаємо: моли Христа Бога, щоби сила духовна не змаліла в народі українському, щоб ми завжди, дякуючи Тобі, взивали Богові: Алилуя.
  Ікос 10
  Непохитною стіною віри православної був Ти, преподобний отче Феодосіє, у всьому краю Карпатському. І тепер по смерті Твоїй ми прославляємо Тебе, як неустанного служителя Чесного Хреста Господнього, силою Якого Ти бісів відганяв, братів на-

  ставляв, віру утверджував. Тому Тобі і преподобному наставни¬кові Твоєму, Іову, нині взиваємо:
  РАДУЙТЕСЯ, Православ'я ревні охоронителі. РАДУЙТЕСЯ, єретичних домислів непримиримі викоренителі. РАДУЙТЕСЯ, бо Ви злі спокуси від людських сердець відга¬няєте.
  РАДУЙТЕСЯ, бо Ви молитвами своїми край наш від духов¬ного розтління оберігаєте. РАДУЙТЕСЯ, бо від душевних недугів зцілюєте. РАДУЙТЕСЯ, В тілесних немочах Ви невидимо укріпляєте. РАДУЙТЕСЯ, смиренних сердець покровителі. РАДУЙТЕСЯ, побожних людей наставники. РАДУЙТЕСЯ, милосердя джерела невичерпні. РАДУЙТЕСЯ, ДЛЯ скорботних утіха незмінна. РАДУЙТЕСЯ, ВОЇНИ Царя Небесного. РАДУЙТЕСЯ, наставники життя чернечого. РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і оби¬телі Манявської світильники.
  КОНДАК 11
  Пісню подячну приносив Ти вічному Богу блаженними устами твоїми, преподобний Іове, унаслідувавши подвиги Христового Предтечі, в строгому пості і безупинних молитвах перебуваючи, неустанно взивав: "Не нам, а імені Твоєму дай славу, молюся Тобі, Владико, Творче мій, підніми в народі нашому християнське життя і подвижність чернечу, допоможи нам, Боже, Спасителю наш, щоб нам не загинути". Ми ж, дякуючи Богові, що прославив Тебе, взиваємо нині: Алилуя.

  Ікос 11
  Немеркнучим світильником Православ'я і утвердженням побожності явився Ти, преподобний Іове, і, за словами апостола Павла, став Ти для вірних образом у слові, житті, любові, дусі, вірі, чистоті; в цьому ж образі і нас укріпи, своїми устами молитви наші до Престолу Всевишнього вознеси, а ми Тобі і прославле¬ному з Тобою Феодосію із вдячністю взиваємо:
  РАДУЙТЕСЯ, бо вінець вічного життя від Господа прийняли. РАДУЙТЕСЯ, бо в Царстві Небесного Отця перебуваєте. РАДУЙТЕСЯ, ВИШНЬОГО небесного Сіону небожителі. РАДУЙТЕСЯ, нерукотворної небесної Обителі служителі. РАДУЙТЕСЯ, бо піклуватися про своє спасіння нас навчаєте.
  РАДУЙТЕСЯ, бо прикладом свого життя нас повчаєте. РАДУЙТЕСЯ, бо своїм взірцем духовний сон від нас відганяєте.
  РАДУЙТЕСЯ, бо своїм заступництвом духовну міць у нас вселяєте.
  РАДУЙТЕСЯ, бо своїм піклуванням про чистоту віри Ви багатьох заблудних навернули.
  РАДУЙТЕСЯ, бо своїм життям істинний шлях до спасіння нам вказали.
  РАДУЙТЕСЯ, бо ніби водою цілющою спраглих віри, надії і любові Ви напуваєте.
  РАДУЙТЕСЯ, бо своєю жертовною любов'ю всю землю нашу огортаєте.
  РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і оби¬телі Манявської світильники.
  Кондак 12
  Благодатні Твої молитви і життя подвижниче, преподобний отче Феодосіє, утверджували і наставляли колись ченців Манявських, Угорницьких, Сучавських і всіх вірних, що шукали істинної віри і побожності. І ми нині молимося до Тебе: підноси гарячі молитви до Господа, щоби беріг землю Українську і Святу Православну Церкву від зневір'я і розколів, від бід і напастей, щоби всім нам взивати разом з тобою Єдиному Богові: Алилуя.
  Ікос 12
  Оспівуючи Твоє прославлення, величаємо Тебе, преподобний отче Феодосіє, як ревного молитвеника за нас перед Богом, утішителя і заступника всіх, хто звертається до тебе з мольбами, і з любов'ю виголошуємо Тобі з преподобним Іовом:
  православних ченців вірні наставники. РАДУЙТЕСЯ, духовної убогості багаті скарби. РАДУЙТЕСЯ, бо Ви землю Галицьку своїм погребінням ос¬вятили.
  РАДУЙТЕСЯ, християнської лагідності учителі. РАДУЙТЕСЯ, ГОЛОДНИХ І спраглих правди кормителі. РАДУЙТЕСЯ, бо через милосердя велику милість від Бога отримали.
  РАДУЙТЕСЯ, бо чистотою сердечною невидимого Бога по¬бачили.
  РАДУЙТЕСЯ, бо за Вашими молитвами монастир Манявсь-кий з руїн відродився.
  РАДУЙТЕСЯ, бо за Вашим заступництвом віра князя Воло¬димира в землі українській утверджується. РАДУЙТЕСЯ, Православної Церкви нашої похвало. РАДУЙТЕСЯ, ВСЬОГО краю Карпатського охорона. РАДУЙТЕСЯ, Іове і Феодосіє, богомудрі наставники і оби¬телі Манявської світильники.
  КОНДАК 13
  О, преподобні угодники Божі Іове і Феодосіє Манявські! Пра¬вославної віри охоронителі і єресей мужні викоренителі. Прийміть малу похвальну пісню цю від нужденних сердець наших, бо ми нині взиваємо до вас: молитов наших не відкиньте, а своїми мо¬литвами умоліть Господа сил, щоб силу з вище подав православ¬ному народові українському і охоронив Святу Православну Церкву Свою від розколів, єресей, зневіри; щоб спастися нам від вогню пекельного і на небі вічне життя отримати і неустанно взивати Богові: Алилуя. Алилуя. Алилуя.
  Цей кондак співається тричі, далі ікос 1-й і кондак 1-й.


  МОЛИТВА
  до преподобних і богоносних отців наших
  Іова і Феодосія Манявських

  О, преподобні та всеблаженні отці та вчителі наші Іове і Феодосіє, земнії ангели, ближні друзі Христові і угодники Божі, обителі вашої славо і прикрасо, всієї Галицької землі і всієї православної вітчизни нашої незборима стіно, наставники чистоти і цнотливості, невтомні подвижники, віри Православної поборники, що збагатили і примножили число преподобних старців землі Української, святої обителі Манявської непереможні охоронителі.
  О, всеблаженні та преподобні Іове і Феодосіє, Православної Віри великі ревнителі, малого цього моління від убогих сердець наших не відкиньте, але будьте нам у вірі і покаянні наставниками. Отці святії, Іове і Феодосіє, не забувайте нас дітей своїх і з хорами преподобних отців і мучеників до Владики Христа моліться за нас. Збережіть Церкву нашу Святу Православну і нас, вірних дітей її, від ворогів видимих і невидимих, додайте нам, немічним, сили наслідувати вас в цьому житті.
  Вознесіть молитву, преподобні отці, і хворих зціліть, малодушних підтримайте, скорботних утіште, і випросіть предстоятельством вашим Україні нашій мир, тишу і спокій, а обителі вашій Манявській благочестя і процвітання.
  Молимо вас, пастирі наші, охороніть нас молитвами вашими і допоможіть нам дотримуватись заповідей Божих, зі смиренням і терпінням, в покорі та любові, в послусі та праці, приборкувати волю та похіть і вберегтися нам від зла. Прославляємо і ублажаємо життя ваше не тільки словами, але й життям своїм ревно наслідуємо подвиги ваші, щоб і нам після відходу зі світу цього з вами нерозлучно сподобитися праворуч Бога стати, що Йому Єдиному належить всяка слава, честь і поклоніння, Отцю і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і навіки віків. Амінь.


  Тропар преподобному Іову Манявському, гл. 4
  Маючи ревність до життя досконалого, преподобний отче Іове, вважав себе негідним сану священичого, але отримавши мудрість духовну від Бога на горі Афон, нею ченців наставляв смиренно.* Тому нині Тебе благаємо: моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим.
  КОНДАК, ГЛ. 6
  Залишивши обитель Угорницьку, серед гущавин лісних Манявську пустиню для свого подвигу знайшов Ти. І Господь прославив місце подвигів Твоїх, преподобний Іове:* не дав ворогам Церкви Православної, щоб знищити святу обитель Твою.* Тому нині, споглядаючи на подвиги Твої, взиваємо: преподобний отче Іове, моли Бога за нас, грішних.


  Джерело: Калуське молодіжне православне братство прп. Іова та Феодосія Манявських.
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (1)
  • Facebook
  • Довідка
  Христос Воскрес! Додайте будь ласка Акафіст Воскресінню Христовому.Дякую.
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com