Апостол Павло говорить, що родина - це мала Церква, тобто що в родині присутні всі або основні характерні риси церковної любові (Еф 5:22-33). Такої єдності, такої любові, яка буває в родині, при всіх труднощах, при нашій гріховності, звичайно, ніде не знайти. І розширення цієї таємниці єдності з родини - далі повинне бути за образом родини, а не за яким-небудь теоретичним образом; тобто суспільства людей, які між собою зговорилися б про єдність, не можуть досягти тієї повноти єдності, яка буває в родині.
- Нові публікації
- Коментують
Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
- МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
-
Написав(ла): CecileВ новині: УСПІННЯ ПРЕСВЯТ ...
-
Написав(ла): DominiqueВ новині: УСПІННЯ ПРЕСВЯТ ...
-
Написав(ла): sonia BobbyВ новині: Молитва перед п ...
-
Написав(ла): ЮрійВ новині: З’явився перший ...
-
Написав(ла): Олена БелогурВ новині: З’явився перший ...
Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
Коли Ти святкуєш Жіночий день?
- Хмаринка теґів
- Календар
- Архів
ікона історія Біблія Бруно Ферреро Великий піст Видавництво Братське Закон Божий Львівське братство Львівсько-Сокальська єпархія Пасха Христова Різдво Христове Святі Отці Таїнство батькам для дітей богослужіння відео діти двоє духовність жінка життя життя святих любов митрополит Антоній Сурозький митрополит Димитрій молитва молитви молодь оголошення піст патріарх Філарет притчі проповідь психологія свято смерть стосунки тверезість церковний календар чоловік
Знайшли помилку?
Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + EnterПро Святе Таїнство Хрещення
- Народження, Духовність
- Юрій
- 20 бер 2009
Хрещення — це святе Таїнство, в якому ми звільняємось від усіх своїх гріхів, народжуємося для життя духовного і святого та стаємо членами святої Православної Христової Церкви. Святі Отці Церкви це Таїнство називають «дверима в Церкву», бо, як в храм ми можемо ввійти тільки через двері, так і стати християнином, членом Церкви, членом церковної общини ми можемо тільки через хрещення. Слово «хрестити» означає обмити, очистити. У Таїнстві хрещення ми обмиваємось, очищаємось, які від первородного гріха — пророк Давид пише: «У гріхах родила мене мати моя» (Пс. 50), так і від усіх своїх гріхів (якщо хто охрещується дорослим), і наша душа стає чистою і святою.
- Переглядів: 12689
Читати повністю»
НА ПОЧАТКУ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
- Творіння святих отців, Дитяча сторінка
- Юрій
- 20 бер 2009
У 1857році отцю Іоанну надалася можливість бути законовчителем у Кронштадтському міському училищі. Для ревного пастиря трудитися на ниві молодих сердець і сіяти у них насіння слова Божого було величезною радістю. У 1862 році він з радістю прийняв пропозицію викладати закон Божий і в класичній гімназії, що відкрилася. На уроках у отця Іоанна не було . Його бесіди засвоювалися назавжди як сильними, так і слабкими учнями. Увага отця Іоанна направлялася на те, щоб наповнити дитячі душі тими святими образами, якими була повна його душа.
- Переглядів: 2748
Читати повністю»
Соціальне служіння
Допомога ближнім це покликання кожного християнина. Господь неодноразово повторював це і дав нам дві найголовніші заповіді: люби Господа Бога свого, всім серцем своїм і ближнього свого як самого себе. Тому недивно коли людина приходить до Бога то в неї виникає непериборне бажання щось робити, допомагти комусь. Особливо коли це молода людина, енергія і сили якої б’ють ключем. Направивши цю енергію в правильне русло можна багато чого корисного зробити.
- Переглядів: 3914
Читати повністю»
Звернення на захист життя дитини і щодо гріха вбивства ненароджених дітей
Пройдений нашим народом шлях будівництва незалежної держави вимагає того, щоб ми не тільки згадали свої здобутки, але й замислилися над тими проблемами, виклик яких Церква не має права оминути мовчанням. На нашу думку до них належать проблеми зміни і викривлення світогляду та поступової втрати значною частиною наших співгромадян розуміння цінності життя людини протягом всього часу її фізичного буття – від моменту зачаття і до природної смерті.
- Переглядів: 5461
Читати повністю»
Звернення з приводу гріхів алкоголізму та наркоманії
- За тверезість, Проблеми сьогодення, Церква і суспільство
- Юрій
- 20 бер 2009
Загальновизнано, що алкоголізм та наркоманія є захворюваннями, які несуть важкі наслідки як для тих, хто хворіє на них, так і для рідних і близьких та всього суспільства. І хоча існують фізіологічні причини цих захворювань, які полягають у надмірному споживанні алкоголю або використанні наркотичних препаратів, насправді головні причини алкоголізму та наркоманії лежить у духовній площині.
- Переглядів: 4843
Читати повністю»
Звернення з приводу розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІД
- Проблеми сьогодення, Церква і суспільство
- Юрій
- 20 бер 2009
Від Української Православної Церкви Київського Патріархату звертаємося до вас з приводу все більшого поширення в Україні вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) та захворювань на синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Епідемія ВІЛ/СНІД, яка стала в останні десятиріччя минулого століття проблемою для всього людства, набуває в нашій державі все більш загрозливих масштабів. За темпами розповсюдження цього захворювання Україна посідає одне з перших місць у світі. З проблеми, про яку ми раніше чули тільки із засобів масової інформації, СНІД перетворюється на проблему, яка може торкнутися кожного через особисте інфікування або захворювання когось з рідних і близьких. Тому ніхто не повинен байдуже ставитися до викликів, які ставить перед нами епідемія ВІЛ/СНІД. Усвідомлення значущості цієї проблеми та можливих шляхів зменшення загрози від епідемії сприятимуть реальним зрушенням у питанні боротьби зі СНІДом.
- Переглядів: 3698
Читати повністю»
Послання Предстоятелів Православних Церков
- Міжцерковні стосунки, Події
- Юрій
- 20 бер 2009
10–12 жовтня 2008 року у Стамбулі відбулася зустріч глав Помісних Православних Церков. Як підсумок зустрічі Предстоятелів Православних Церков на Фанарі було одноголосно прийняте Послання Предстоятелів Православних Церков. Ми подаємо повний варіант послання.
- Переглядів: 3346
Читати повністю»
Звернення з приводу роковин Голодомору 1932-33 років
- Проблеми сьогодення, Церква і суспільство
- Юрій
- 20 бер 2009
Дорогі браття і сестри!
П’ятнадцять років тому, у вересні 1993 р., вперше на загальнодержавному рівні відбулися поминальні заходи, присвячені жертвам цього сталінського злочину, був встановлений і освячений українським духовенством перший в столиці пам’ятний знак – хрест біля стін тоді ще не відбудованого Золотоверхого Михайлівського монастиря. Того року вперше за шість десятиліть в Україні голосно прозвучали слова правди про Голодомор. Слова, які доти пошепки передавали нащадкам ті, хто вижив під час голоду.
- Переглядів: 2894
Читати повністю»
Явище прозелітизму, його характерні ознаки
- Богослів'я
- Юрій
- 20 бер 2009
Термін „прозелітизм”, наче той хамелеон, міниться барвами й відтінками. З огляду на етимологічне походження (від лат.) буквально це слово означає: „той, хто прийшов куди-небудь”, тобто чужинець.
- Переглядів: 3743
Читати повністю»
Як зростати духовно. Настанови на кожен день тижня (преп. авва Дорофей)
- Творіння святих отців
- Артем
- 20 бер 2009
Багато віруючих християн відчувають потребу в духовному керівництві, яке в наш важкий час не завжди легко знайти. Але щоб не заблудитися в своїх пошуках і замість істинного духовного проводу не знайти спокусливого мудрування, необхідно керуватися святоотцівськими писаннями. "Хто тапер не читає книг святих отців, - писав ще в XIX столітті святитель Ігнатій Брянчанінов, - спастися не може".
- Переглядів: 3947
Читати повністю»
Місіонерські листи святителя Миколи Сербського
- Творіння святих отців
- Артем
- 20 бер 2009
Добре ти зробив, що відразу покаявся. Господь залишив нам покаяння для нашого спасіння: якби не було покаяння, і апостоли не спаслися б, а тим більше інші люди. Язиком грішимо, а серцем каємося. Ти сказав лихе слово проти свого сусіда, немов іскру в сіно кинув. Все село чуло й сміялося. Сусід був прикро вражений й подав на тебе в суд. Тебе тривожить не вирок суду, а покарання сусіда. Він більше не бажає з тобою розмовляти, він відвернувся від тебе. Що тепер робити?
- Переглядів: 4530
Читати повністю»