Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Послання Святійшого Патріарха Варфоломія у новий церковний рік 14 вересня

  Послання Святійшого Патріарха Варфоломія з нагоди НОВОГО ЦЕРКОВНОГО РОКУ


  Улюблені чада у Господі! Починаючи новий церковний рік, ми знову замислюємося про стан Божого творіння. Ми думаємо про минуле і каємося за все те, що ми зробили або забули зробити для збереження землі. Ми дивимося в майбутнє і молимося про те, щоб нам була дана та мудрість, яка буде спрямовувати наші думки і вчинки. Останні дванадцять місяців були періодом великої невпевненості для всього світу. Фінансові та грошові системи, яким довіряли багато народу, і сподівалися, що вони стануть джерелом благ їх життя, породжували страх, невпевненість і бідність. Від глобалізованої економіки постраждали всі, навіть найбідніші, хто не брав ніякої участі в торгових угодах великих корпорацій.

  Справжня криза дає нам можливість пошукати інший підхід до вирішення проблем, тому що методи, які створили ці проблеми, вже не можуть вважатися їх найкращим вирішенням. Треба ввести любов у всі наші справи, любов, яка викликає сміливість і співчуття. Людський прогрес не означає просто накопичення багатства і безрозсудне витрачання ресурсів землі. Боротьба з справжньою кризою виявила цінності тих, хто визначає долю нашого суспільства.  Тих, хто в змозі знайти фантастичні грошові суми для підтримки зрадила їх фінансова та грошова системи, але не готові надати навіть маленьку частку цих коштів, щоб вилікувати той жалюгідний стан, в якому опинилося творіння саме через ці цінності, або для того, щоб нагодувати голодуючих або напоїти спраглих, які стали жертвами цих самих цінностей. В особі кожної голодної дитини вимальовується одне питання до нас, і ми не повинні відвести свій погляд уникаючи відповіді. Чому це сталося? Це результат людської нездатності або людської волі?

  Ми перетворили ринок в епіцентр наших інтересів, наших дій і, врешті-решт, нашого життя, забувши, що наш вибір вплине на життя майбутніх поколінь і обмежити кількість наших можливостей, які можуть бути спрямовані на добробут людини і творіння. Людська економіка, що перетворила нас у споживачів - кульгає. Божественна ікономія, створила нас за образом люблячого Творця, закликає нас любити і піклуватися про все творіння.

  Образ, який маємо для самих себе, відображається в нашому ставленні до творінь. Якщо ми вважаємо, що ми тільки є споживачами, тоді ми прагнемо до самоутвердження через споживання всього творіння. Однак якщо ми вважаємо, що ми створені за подобою Божою, то тоді ми виявляємо у наших вчинках турботу і милосердя та намагаємося стати тими, якими ми були створені.

  Помолімось під час Конференції Об’єднаних Націй з кліматичних змін, яка відбудеться в грудні в Копенгаґені, за Боже благословення, щоб усі розвинені країни співпрацювали з країнами, що розвиваються в області обмеження шкідливих викидів. Щоб у них була воля для збору та розумного використання необхідних грошових коштів, були прийняті всі необхідні заходи і всі працювали спільно для того, щоб гарантувати нашим дітям, що вони зможуть насолоджуватися добром цієї землі, яку вони отримають в спадок від нас. Справедливість і любов повинні бути присутніми в усіх аспектах економічної діяльності. Вигода, а тим більш короткотривала, не може і не повинна стати єдиним мотивом наших дій.

  Давайте всі відновимо наші зобов’язання співпрацювати, щоб здійснити ті зміни, про які ми молимося, відмовитися від усього того, що шкодить творінню, змінити спосіб нашого мислення і, таким чином, радикально змінити наше життя.

  Благодать Бога Творця і Промислителя і наші батьківські побажання, і патріарше благословення нехай будуть з усіма вами.

  † Варфоломій
  Милістю Божою АРХІЄПИСКОП Константинопольський - Нового Риму
  і Вселенський ПАТРІАРХ ВСІЄЇ ПОВНОТИ ЦЕРКВИ:
  БЛАГОДАТІ І СВІТУ СОТВОРИТЕЛЯ ВСІХ ТВОРІНЬ Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа


  вересень 2009
  Джерело: Українська Автокефалія.
  • Переглядів: 2399
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com