Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
  Євангеліє про Вознесіння Господнє Історія свята Вознесіння…
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Липень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Червень 2022 (3)
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Порнографія: зображення блудодіяння або розпусти

  Порнографія: зображення блудодіяння або розпусти Порнографія: зображення блудодіяння або розпусти

  «Тлумачний словник» з Юрієм Пущаєвим

  Слово «порнографія» в певному сенсі відноситься до того ж різновиду слів, що й, скажімо, слово «кіллер». Іноземне найменування робить це слово більш нейтральним, а те, що воно означає, в той же час, більш терпимим. Одна справа просто (проте вірно) сказати «вбивця», і дещо інша – «кіллер». Це вже виходить мало не професія, небезпечна й ризикована, за котру платять великі гроші. Романтика! «Всі професії важливі, всі професії потрібні».

  Поміж тим, дослівний переклад на українську слова «порнографія» був би, можливо, тією ж мірою повчальним, що й слова «кіллер». А саме: дослівно воно означає зображення блудодіяння або розпусти. Дієслово «графо» (гр.) означає «писати», «зображувати». Давньогрецьке ж слово «порнея» перекладається як блуд і розпуста, а іноді може означати навіть ідолопоклонство. Слово «блудниця» в давньогрецькій – це «порне», блудник же або розпусник - «порнос». Ці слова, в свою чергу, тісно пов’язані з дієсловом «пернемі» - продавати, виставляти на продаж. І блудниця в цьому випадку – жінка, що виставляє себе на продаж, яка продає себе.

  Блуд у християнстві є одним з восьми головних гріхів або пристрастей. У святоотцівській аскезі ці головні гріхи розуміються як такі, що породжують один одного, тісно пов’язані один з одним, наче ланки одного ланцюга. І в своєрідних сходах або ланцюгах пороків блуд слідує після переїдання, котре і породжує його з особливою силою. А блуд, в свою чергу, породжує сріблолюбність: на розпусту потрібні гроші. Пам’ятаєте один характерний епізод з «Червоної калини» Шукшина? Там головному герою, нещасному і зворушливому Єгору Прокуліну, котрому на той момент «гроші пекли ногу», офіціант радісно говорить: «Народ для розпусти зібрався!» Як це дуже часто буває в реальному житті, тут розпуста, переїдання і сріблолюбство (точніше, на щастя, їх невдалі спроби, як ми пам’ятаємо з фільму) йшли разом, чіпляючись і поганяючи один одного.

  Ось що, наприклад, говорив про блуд та його батька переїдання Іоан Ліствичник у своїй знаменитій «Ліствиці»: «Ситість є мати блуда, а обмеження черева – винуватець чистоти... Хто служить своєму череву, і між тим хоче здолати дух блуду, той подібний до людини, що гасить полум’я маслом... Коли наситимося, цей нечистий дух відходить, і посилає на нас духа блудного; він сповіщає його, в якому стані ми лишились, і говорить: «Іди, спокуси такого-то: черево його сите, і тому ти небагато працюватимеш». Цей, прийшовши, усміхається і, зв’язавши нам руки та ноги сном, вже все, що хоче, робить з нами, оскверняючи душу мерзенними мріяннями і тіло витоками.

  Христос в Євангелії вказує, що блуд і перелюб звершуються, перш за все, в серці людини, тобто спочатку в її думках і почуттях: «...Всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, вже вчинив перелюб з нею в серці своєму» (Мф. 5, 28). Тобто, він починається з внутрішньої, часом неусвідомленої згоди на гріх. В той же час, блуд оскверняє безпосередньо тіло, робить людину повністю непридатною для життя у послуху Богові. Тому і говорив апостол Павло: «Бійтесь блуду».

  «...Тіло ж не для блуду, а для Господа, і Господь для тіла. Бог воскресив Господа, воскресить і нас силою Своєю. Хіба не знаєте, що тіла ваші є члени Христові? Отож, узявши члени Христові, чи зроблю їх членами блудниці? Зовсім ні! Хіба не знаєте, що той, хто з’єднується з блудницею, стає одним тілом з нею? Бо сказано: «Обидва будуть одна плоть». А хто з’єднується з Господом, той є один дух з Господом. Уникайте блудодіяння: всякий гріх, що його чинить людина, є поза тілом, а блудник проти власного тіла грішить. Хіба не знаєте, що тіла ваші є Храм Святого Духа, Який живе у вас і Якого ви маєте від Бога, і ви не свої? Бо ви куплені дорогою ціною. Отже, прославляйте Бога в тілах ваших і в душах ваших, які є Божі» (1 Кор. 6, 13-20).

  Переклад українською: Оля Титова, Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua


  Сподобалася стаття? Ставте лайки:
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com