Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • ПІСНЕСПІВИ СТРАСНОЇ СЕДМИЦІ
    Збірка хорових партитур "Піснеспіви Страсної седмиці" під редакцією…
  • Великий піст 2025
    У 2025 році Великий піст розпочинається 3 березня і триватиме до…
  • Православні молитви за воїнів
    Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
  • Неділя про блудного сина
    Неділя про блудного сина - одна з підготовчих неділь перед Великим…
  • Неділя про митаря та фарисея
    Притча про митяря і фарисея Молитва митаря Проповідь священика…
  • Популярне
  • ПІСНЕСПІВИ СТРАСНОЇ СЕДМИЦІ
    Збірка хорових партитур "Піснеспіви Страсної седмиці" під редакцією…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Квітень 2025    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Березень 2025 (2)
    Лютий 2025 (5)
    Січень 2025 (3)
    Грудень 2024 (2)
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Праведний Іоан Кронштадський про гріх (частина I)

    Праведний Іоан Кронштадський про гріх (частина I)Чому всілякий миттєвий порух серця до гріха вважається гріхом і негайно карається? - Тому що гріх у малому являється задатком гріха у великому. Бо душа людська є проста істота і один миттєвий порух серця до гріха вже є гріхом. Отож, оскільки всілякий малий гріх веде до великого, то він і карається в самому початку і повинен бути знищеним.
    ***
    Не живе Господь у серці в якому панує жадібність, пристрасть до земних благ, до земних насолод, до грошей. Доведено на досвіді і пізнається щодня, що в тому серці живе жорстокосердя, гордість, зарозумілість, презирство, злоба, мстивість, заздрість, скупість, метушливість і марнославство, злодійство, обман, лицемірство і притворство, хитрість, улесливість і плазування, блуд, сквернослів'я, буйство і зрада, клятвопорушення.

    ***
    Серце за хвилину може змінитися декілька разів до доброго чи до поганого, до віри або невір'я, до простоти чи лукавства, до любові і ненависті, до доброзичливості і заздрості, до щедрості і скупості, до цнотливості і блуду. О, яка непостійність! О, скільки небезпек! О, яка потрібна тверезість і увага до себе!
    ***
    Наскільки я пошкоджений гріхом! Що-небудь погане, нечисте негайно думається, відчувається в серці, а добре, гарне, чисте, святе частіше тільки думається і промовляється, а не відчувається. Горе мені! Поки що зло ближче до мого серця, аніж добро. Окрім того, зло тільки подумав або відчув - і негайно готовий його вчинити і вчиниш швидко і зручно, якщо не маєш страху Божого, - а на «добро, яке належить мені чинити - не знаходжу сил», і задумане добро часто відкладається у довгий-довгий ящик.
    ***
    Не змішуй людину - цей образ Божий - зі злом, яке в ньому, тому що зло є тільки випадкове нещастя, хвороба, мрія бісівська, але єство людини - образ Божий - все ж у ній залишається.
    ***
    Всіляка скорбота і утиск виникають від маловірства або від якої-небудь пристрасті, прихованої всередині, або від іншої якої-небудь нечистоти, від того, що в серці диявол, а Христа немає в серці. Христос - спокій, свобода душі і світло несказанне.
    ***
    Безмірно великий світ, безмірно багато істот, що заселяють його, але який лад у всьому перебігу, у всьому житті природи. Безмірно великий світ Ангелів, але який лад у світі ангельському, яке суворе виконання волі Божої! Великий світ людський, але скільки в ньому безчинства, свавілля, неподобства і через те - лиха, хворіб, смертей, війни, голоду, повеней, пожеж, лиха від бурі і негоди, лиха від п'янства, ненажерливості і грошолюбства, неправди, клятвопорушення, від вбивства і самогубства.
    ***
    Одна із немочей людського духу - зашкарублість і лінивство до пізнання істини, особливо істини віри і благочестя. Чому найлінивіше навчаються підлітки і навіть дорослі і старці? Істинам віри і благочестя. Про це свідчить численний досвід.

    Праведний Іоан Кронштадський
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com