Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Моя святість

  Бути святим легко. І не варто саркастично посміхатися. Запитаєте, як? Та дуже просто! Ось, наприклад, я — дуже милосердна, жаліслива, чутлива до чужого горя і легка на підйом для допомоги ближньому... Недавно до мене на вокзалі підійшла бабуся. Пальтечко на ній стареньке, зношене, хусточка тонюсінька і стариа. Ледве дошкандибавши до мене, вона ні про що не просила — просто перехрестилася і мовчала. Не вірю я, що це була один з тих жебраків, про яких зараз віщає телебачення. Звичайно, мені стало її шалено шкода, на очах заблищали сльози, в носі защипало. Подумати лише, напевно, вона була очевидцем Першої світової. І ось цей колись стовп Вітчизни стояв переді мною стовпом убогості і старості.

  Мила бабуся, то хіба щось жаль мені для Вас? Вже чи мені не знати, що культура поколінь визначається рівнем життя людей похилого віку. Як же образливо мені за Вас! Я лізу в кишеню, думаю про те, що зараз нагороджу бабусю гідною купюрою (хоча це нікчемно мало порівняно з моїм боргом перед нею). І тут... О, жах! Сумка-то в машині залишилася — а в кишенях порожньо! Знизала я плечима: мов, немає нічого. Бабуся без тіні засудження відійшла до чергового «милостивого жертводавця».

  А я залишилася стояти... Святість була поруч. Протягни руку — і станеш святим. А я — так, свята, але в душі. Адже я ж готова була... а сумка ця, будь вона недобра, все мені зіпсувала!

  Або ось вчора, в ощадкасі. Стоячи в черзі, побачила матусю з дитятком грудним на руках. Службовці в лютий січневий мороз впустили бідолаху погрітися на лавці. Вигляд голодний, загнаний, немовля плаче. Мати вивуджує з сумки пляшку з якоюсь сумішшю і суне її дитяті. Я стою ледве не плакавши. План подальших дій швидко дозріває в голові. Зараз сплачу рахунки і відразу ж підійду до неї. Скажу, щоб вона чекала мене, а сама — кулею додому. Віддам їй все, всі дитячі речі, що залишилися, навіть нові! То хіба варто тут рахувати такі дрібниці, коли людям, можливо, загрожує голодно-холодна смерть? А ще візьму удома молоко, хліб, що там ще такого є. Ох, та жила б я одна — точно впустила б їх до себе хоч би помитися і погрітися. Я захоплено слухала свої добродійним помислам, думаючи, що ще — і ще, і ще — можу їй віддати. Тим часом маля, досмоктує рідину з пляшки, утихомирено заснуло, і мати зі своїми пожитками тихо покинула приміщення. «Ей, куди ж ви?!» — так і хотілося закричати. Але не кричати ж! Я навіть з місця не зрушилася, тому що якраз моя черга — а я вже стільки вистояла. Не вирушати ж зараз. Ах, який жаль, що ви пішли — мати і маля! Адже я ж збиралася вам так допомогти! Свята — лише тихо, пошепки, щоб не кричати, майже нечутно...

  А сьогодні, спускаючись в перехід метро, я побачила бомжа-алкоголіка (такі відразу відрізняються своїм колоритним виглядом на тлі інших). Пам'ятаючи свій прокол з бабусею на вокзалі, я сунула руку в сумку. Так, гаманець на місці, зараз дам йому пару гривень. Думаєте, не можна давати на горілку? Я не згодна. Взимку це для них єдиний спосіб вижити. Їсти їм нічого і жити ніде. Отже для них це не пригощання, а ліки. Але в гаманці лише крупні купюри. З такою милостинею він помре від передоза, потрібно розміняти. А він дивиться так... Є в погляді цих нещасних щось таке... Йду, розбиваю гроші, затискаю в кулаці банкноту. Прямую в кут проходу. Але... немає. Його немає! Як і не було. Та що ж таке! Напевно, звалив скоріше обмінювати зібрану дрібницю на пляшку! Ось так. А серце купалося в променях милості і співчуття...

  Свята. Лише із запізненням. Не вчасно...

  Список моїх добрих справ можна продовжити до безкінечності. Я можу не спати ніч, проїхавши мимо роздавленого кота, і пити валеріану, побачивши на дорозі аварію. Я дуже мрію про те, як відвідаю в лікарні страждущих, а у в'язницях увязнених. Мені хочеться допомогти дитбудинківським сиротам, може, узяти когось до себе, стати донором для хворих дітей...

  Ну не винна ж я, що з моїх рідних (слава Богу!) ніхто не хворий, не сидить у в'язниці, не побирається! На донора я не тягну по своїх аналізах, і виховати гідно сироту навряд чи зможу... Але душа все одно просить добрих справ. І я постійно розчулююся від своєї жалісності і співчуття до ближнього. Скільки разів я вступала за ображених, скільки разів допомагала убогим, скільки разів просто була поруч, коли це потрібно, скільки разів я гамувалася перед кривдниками, таємно повторюючи про себе слова молитов.

  Скільки разів... скільки разів... лише в глибині душі, пошепки, в думках, постфактум, навмисно, в снах, в піснях... Бути святим просто. Ось тільки щось не пригадаю я, щоб у святої блаженної Ксенії або преподобного Серафима Саровського траплялося подібне — ну, там, гроші закінчилися або жебрак в чеканні випарувався, або хворих не вистачало для служіння. Напевно, святість і полягає в тому, щоб полюбити ближнього, образ і подобу Божу, так сильно, щоб все завжди було не в думках, а на ділі.

  Адже милосердя так і залишиться пустим звуком, якщо буде лише в думках. Таким же порожнім і бутафорським, як і моя святість.  Українською перекладено за матеріалами Отрок


  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства
  • Переглядів: 3339
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (1)
  • Facebook
  • Довідка
  • Написав(ла): Юрій
  • 4 кві 2009 #
  Віра без діл - мертва (Біблія).


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com