Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Популярне
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Що розкриває притча про блудного сина?

  Людині дані заповіді Божі, зберігаючи які, вона тим самим здобуває собі благодатне вічне життя.
  Але все горе в тім, що не завжди людина цінує це багатство - виконання Божественних заповідей, від яких збагачується її душа. Часом приходять такі хвилини, коли в людині зубожіє любов до свого Джерела життя, любов до свого Творця, і тоді все те, що служить їжею духу людського, стає вже як би в тягар їй. Вона намагається звільнити себе, видалити, скинути тягар заповідей Божих і стати на самостійний шлях, жити так, як їй хочеться, іншими словами, людина віддаляє себе від Господа і йде в обійми гріха. От це і є початок падіння.
  Отже, початком віддалення з батьківського будинку служить охолодження любові до Бога. Людина намагається скинути із себе благе ярмо Христове й вийти в країну далеку, у країну гріха, де, як їй здається, вона буде веселитися й радіти без кінця. Гріх малює в розумі людському всі ласощі, всі принади світу. Вік кличе, вабить до себе. І людина, не розібравшись у цьому обмані, залишає їжу духовну і звертається до їжі тваринної - до гріха.
  Спочатку, поки вона ще не розтратила задатки благодаті Святого Духа, вона відчуває в собі силу, життя. Це подібне до відламаної гілки. Адже коли гілка від здорового дерева відокремлюється, то вона не відразу засихає, а має в собі якісь соки, отримані від древа. І якийсь час ця гілка харчується соками, що залишилися. Ну а потім? А потім наступає відомий кінець - засихання.
  Ось те ж саме відбувається і з людиною. Людина убожіє духовно. Усе, що було дано їй через виконання заповідей Божих від Божественної благодаті, все убожіє, зменшується, і людина поступово духовно засихає. У людському серці утворюється порожнеча. Ця жахлива гріховна порожнеча не дає людині ні хвилини спокою. І тоді людина починає метатися, шукати різного роду розваги, розпалюючи себе то похіттю плоті, то гординею, то лихою вдачею, злобою, заздрістю, корисливістю й іншими гріховними справами. Але все це не приносить задоволення. І якби не милосердя Господнє, то що сталося би з нами, спокушеними підступами диявола?! Навіть у гріху Господь не залишає людину Своєю милістю. Він у Своєму Промислі має безліч способів повернути нас на шлях істинний. Часом це дуже гіркі ліки: і важкі обставини життя, і хвороби, і нестаток...
  Але посилаючи всілякі скорботи, Господь будить людину, стукає до неї: прокинься, устань, людино, ти перебуваєш у небезпеці!
  рнулася до їжі гріховної. Вона губить духовну радість, спустошує себе й стає рабом гріха. І якщо гріх не остаточно
  винищить у людині добрі початки, то завжди залишається можливість пробудження від гріховного сну.
  Але буває й так, що гріх ПОВНІСТЮ поневолює людину, так що та атрофується, губить почуття духовного сприйняття й виявляється не здатною ні до якого духовного життя, ні до якого пробудження. Але якщо в людському серці ще залишається куточок доброго ґрунту, то у цей ґрунт Божественна благодать кидає своє насіння І тоді якраз настає просинання. Як воно настає?
  Як у євангельського блудного сина, сказано: коли він знемагав від голоду, то отямився. Що це значить - отямитися? Це значить - усвідомити своє небезпечне положення, свій пагубний стан. Перед людиною милістю Божою як би відкривається завіса, і вона бачить себе стоячою на краю прірви, так що ще один крок - і вона неминуче впаде в безодню й загине остаточно. От це й називається отямитися.
  Коли це відбувається, тоді людина починає згадувати про колишнє благодатне життя в батьківському домі. Заповіді Божі, які видавалися їй колись досить важкими, тепер здобувають зовсім інший відтінок.

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com