Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про всесвіт

  ЧАСТИНА ПЕРША

  ПОПЕРЕДНІ ПОНЯТТЯ  Усе, що ми бачимо навколо себе: небо, сонце, місяць, зірки, хмари, землю, на якій живемо, повітря, яким дихаємо, і все, що на землі: траву, дерева, гори, річки, моря, рибу, птаство, звірів, тварин, і, нарешті, людей, тобто нас самих, - усе це сотворив Бог. Світ є творіння Боже.

  Ми бачимо світ Божий і розуміємо, як гарно і мудро його збу¬довано.

  Ось ми на луках. Над нами розкинулося наметом блакитне не¬бо з білими хмаринками. А на землі буяє зелень, усе в квітах. У різнотрав'ї чути, як скрекочуть комахи, а над квітами пурхають метелики, гудуть бджоли, копошиться мошва. Уся земля тут не¬мов великий гарний килим. Та жоден килим, зітканий руками лю¬дини, не зрівняється з красою Божої луки.

  Пройдімося лісом. Там ми побачимо багато різноманітних на вигляд і за будовою дерев. Там і могутній дуб, і струнка ялина, і кучерява береза, і духмяна липа, і висока сосна, і густий ліщин-ник. Там є і галявинки з кущами і найрізноманітнішими травами. Скрізь чути голоси птахів, дзижчання і скрекотіння комах. А скільки усяких звірів живе в лісі! А скільки там ягід, грибів та кві¬тів! Це велике лісове царство.

  А ось І річка. Вона плавно несе свої води, виблискуючи на сонці, серед лісів, ланів і лук. Як у ній приємно скупатися! Навколо за¬духа, а у воді прохолодно і легко. І скільки в ній усілякої риби, жаб, водяних жуків та іншої живності! Там теж своє життя, свій світ.
  І яке величне море, що має величезний і багатий підводний світ живих істот.

  А які красиві гори, що здіймаються своїми вершинами, покрити¬ми вічним снігом і льодом, високо за хмари.
  Дивний світ у своїй земній красі, і все в ньому наповнене жит¬тям. Неможливо перелічити всі рослини і всіх тварин та комах, що населяють землю, - від найменших, невидимих для наших очей, до найбільших. Вони живуть усюди: на суші й у воді, в повітрі й у ґрунті, і навіть глибоко під землею. І все це життя світу дав Бог.

  Багатий і різноманітний світ Божий! І в цій величезній розмаї¬тості панує дивний і гармонійний порядок, встановлений Богом. Люди часто називають це "законами природи". Всі рослини і тва¬рини розселені по землі згідно з цим порядком. І кому чим вста¬новлено годуватися, тим і годуються. Все має відповідний і розум¬ний сенс. Все у світі народжується, росте, старіє і помирає - одне змінюється іншим. Усьому Бог дав свій час, місце і призначення.

  Тільки людина живе всюди на землі і над усім царює. Бог об¬дарував її розумом і безсмертною душею. Він дав людині особли¬ве, велике призначення: пізнавати Бога, уподібнюватися Йому, тоб¬то ставати все кращою і добрішою та успадковувати вічне життя.

  За расами люди поділяються на білих, чорних, жовтих і черво¬ношкірих, але всі вони однаково мають розумну і безсмертну ду¬шу. Через цю душу люди підносяться над усім тваринним світом і уподібнюються Богу.

  А тепер подивимося у безхмарну темну ніч із землі на небо. Скільки планет і зірок, розсіяних по ньому, ми там побачимо! Їх безмежна кількість! Все це окремі світи. Чимало таких, як наша сонячна система, а є і зірки, набагато більші за сонце, але знахо¬дяться вони так далеко від Землі, що здаються нам маленькими світлими краплинами. Всі вони гармонійно і злагоджено рухають¬ся визначеним шляхом одне навколо одного. І наша планета Зем¬ля у цьому небесному просторі здається маленькою світлою крапли¬ною.
  Великий і безмежний світ Божий! Неможливо ні обчислити, ні виміряти його, а знає усьому міру, вагу і число тільки Сам Бог, Який створив усе.

  Увесь цей світ Бог створив для життя і на користь людям - для кожного з нас. Так безмежно любить нас Бог!
  І якщо ми будемо любити Бога та жити за Його законами, то ба¬гато незрозумілого в світі нам стане зрозумілим і ясним. Ми полю¬бимо світ Божий і житимемо в любові і радості, в злагоді з усіма.

  Тоді ця радість пануватиме завжди і скрізь, і ніхто не відбере її, тому що Сам Бог буде з нами.

  Але щоб пам'ятати, що ми належимо Богу, бути ближче до Ньо¬го і любити Його, тобто виконати своє призначення на землі та ус¬падкувати вічне життя, нам потрібно більше знати про Бога, знати Його святу волю, тобто Закон Божий.
  • Переглядів: 3143
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com