Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • «Ми - покоління, якому не потрібні відносини»
  Двадцятирічні хочуть отримувати радість від відносин, але не готові…
 • Черевичок Спиридона Тримифунтського - святиню з Греції везуть на Волинь!
  Спиридон, будучи за життя пастухом, роздавав усі свої прибутки…
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Пророк Малахія
  Святий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Популярне
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Пророк Малахія
  Святий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і…
 • «Ми - покоління, якому не потрібні відносини»
  Двадцятирічні хочуть отримувати радість від відносин, але не готові…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Черевичок Спиридона Тримифунтського - святиню з Греції везуть на Волинь!
  Спиридон, будучи за життя пастухом, роздавав усі свої прибутки…
 • Опитування
  Як часто Ви читаєте Біблію?
  Щодня
  Кілька разів на тиждень
  Кілька разів на місяць
  Приблизно раз на місяць
  Рідше, ніж раз на місяць
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Створення землі - видимого світу

  Бог міг би створити увесь світ в одну мить, та оскільки Він із самого початку хотів, щоб цей світ жив і розвивався поступово, то і створив його не відразу, а протягом певних періодів часу, які в Біблії названі "днями".

  Але ці "дні" творіння не були нашими звичайними днями, коли доба містить у собі 24 години. Адже наш день залежить від руху Землі навколо Сонця, а в перші три дні творіння не було ще і самого Сонця, отже, не могло бути і теперішніх днів. Перші п'ять книг Біблії (так зване п'ятикнижжя Мойсеєве) написані пророком Мойсеєм давньоєврейською мовою, а цією мовою і день, і період часу називались одним словом "іом". Але знати достеменно, які це були "дні", ми не можемо, тим більше, що нам відомо, що "У Господа один день, як тисяча років, і тисяча років, як один день" (2 Пет. 3, 8; Див. також Пс. 89, 5).

  Святі отці Церкви вважають сьомий "день" світу таким, що триває і дотепер, а потім, після воскресіння мертвих, настане вічний восьмий день, тобто вічне майбутнє життя. Як і пише про те, приміром, св. Іоан Дамаскин (VIII ст.): "Вважається сім віків цього світу, від сотворення неба і землі до загального кінця і воскресіння людей. Бо хоч є одиничний кінець – смерть кожного, але є й загальний завершений кінець, коли настане загальне воскресіння людей. А восьмий вік – майбутній".

  Св. Василій Великий ще у IV ст. писав у своїй книзі "Бесіди про Шестидення": "Отож чи назвеш його днем, чи віком, висловлюватимеш одне і те саме поняття".

  Отже, спочатку створена Богом земля (матерія) не містила в собі нічого визначеного, не мала ніякої форми (як туман чи вода) й була огорнена темрявою, і Дух Божий носився над нею, даючи їй життєдайну силу.

  "На початку створив Бог небо та землю" (Бут. 1,1).

  "На початку" – по-єврейськи "берешит", означає "спочатку", або "на початку часу", бо до цього була вічність.

  "Створив" – тут вжите єврейське слово "барa", яке означає "зробив із нічого"; на відміну від іншого єврейського слова "ассa", яке означає "споруджувати, створювати, утворювати, робити з наявного матеріалу". Слово "барa" (створив із нічого) вживається всього три рази при описі творення світу:

  1. На початку – перший творчий акт.

  2. При створенні "душі живої" – перших тварин.

  3. При створенні людини.

  Про небо, у духовному розумінні цього слова, далі нічого не говориться, бо воно було закінчене, остаточно упорядковане. Як уже сказано, це був світ духовний, ангельський. Далі в Біблії буде розповідатися про твердь небесну, яка названа Богом "небом", так само, як і вище духовне небо.

  "Земля ж була безвидна і порожня, і темрява над безоднею, і Дух Божий носився над водою" (Бут. 1, 2).

  Під "землею" тут розуміють первісну ще невпорядковану речовину – матерію, з якої Господь Бог за шість днів упорядкував чи утворив потім видимий світ – Всесвіт. Ця неупорядкована речовина – матерія чи хаос – називається безоднею, як неозорий і нічим не обмежений простір, і водою, як водоподібна чи пароподібна речовина.

  Темрява була над безоднею, тобто вся ця хаотична маса була занурена у морок через цілковиту відсутність світла.

  І Дух Божий носився над водою: тут вже початок творчої дії Божої. Сам вираз "носився" (єврейське слово, ужите тут, має таке значення: обіймав собою усю речовину, немов птах розпростертими крилами обіймає і зігріває пташенят своїх) означає дію Духа Божого на первісну речовину – матерію; це слід розуміти як надання їй життєвої сили, необхідної для її утворення та розвитку. У творенні світу однаковою мірою брали участь усі три Лиця Пресвятої Тройці: Отець, Син і Святий Дух як Триєдиний Бог, Єдиносущний і Нероздільний. Слово "Бог" у цьому місці в оригіналі поставлено у множині – "Елогім", тобто Боги (однина Елоах чи Ел – Бог); а слово "сотворив" – "бара" поставлено в однині. Таким чином, первісний текст Біблії з перших своїх рядків вказує на єдиносутність Лиць Св. Тройці, кажучи: "На початку сотворив Боги (Три Лиця Св. Тройці) небо і землю".

  Про це так само ясно сказано й у Псалмах: "Словом Господнім сотворені небеса, і Духом уст Його – вся сила їх" (Пс. 32, 6). Тут під "Словом" розуміють Бог Син, під "Господом" – Бог Отець і під "Духом уст Його" – Бог Дух Святий. Син Божий, Ісус Христос, в Євангелії прямо іменується "Словом": "Споконвіку було Слово, і Слово було Бог... Все через нього сталося, і без Нього ніщо не сталося, що сталося" (Ін. 1, 1–3).

  Це особливо важливо знати, тому що було б неможливе і сотворення самого світу, якби спочатку не було добровільного бажання Сина Божого принести хресну жертву для спасіння світу: "Ним (Сином Божим) і для Нього створено все... і Він є раніше усього, і все Ним стоїть. І Він є глава тіла Церкви; Він – початок, первісток із мертвих, щоб мати Йому у всьому першість, бо благоугодно було Отцю, щоб у Ньому була вся повнота і щоб через Нього примирити з Собою все, умиротворивши через Нього, Кров'ю хреста Його, і земне і небесне" (Колос. 1, 16–20).

  І сказав Бог: "Нехай буде світло!" І сталося світло. І назвав Бог світло днем, а темряву ніччю. І був вечір, і був ранок. Це і був перший "день" світу.
  • Переглядів: 3405
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com