Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про почитання святих. Восьма неділя після Пасхи

  "Величаємо вас, Апостоли, Мученики, Пророки і всі Святі, і почитаємо святу пам'ять вашу, ви бо молите за нас Христа Бога нашого" (Величання)


  Восьма неділя після Пасхи, а перша по Зішесті св. Духа, є неділя всіх святих. Вона завершує коло всіх рухомих свят. Цього дня Православна Церква віддає особливу почесть усім тим, що є овочем дарів св. Духа. "В цей день, в неділю після П'ятдесятниці, - читаємо в Синаксарі цієї неділі - празнуємо празник Всіх Святих, що по всій вселенній, в Азії, Лівії, Європі, на півночі і на півдні. Це свято наші божественні Отці установили й наказали відбувати по Зшесті св. Духа, наче показуючи нам взір, тобто прихід всесвятого Духа доконав того роду апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце відпавших ангелів, і Христом Богові привів: одних через муки і кров, інших - через постійність у житті чеснот".

  Почитання Святих народжується зі смертю перших мучеників християнської ери. Культ мучеників у пізніших часах охоплює ще культ апостолів, ієрархів і аскетів, це є монахів і монахинь. До культу новозавітніх Святих долучається також культ старозавітніх Святих. Св. Кирило Єрусалимський (†386 р.) у своїй 5-ій Містагогічній Катихизі говорить: "ми згадуємо тих, що уснули перед нами, найперше, патріархів, пророків, апостолів, мучеників...".
  Кожен день церковного календаря присвячений якомусь святому, їх може бути декілька в один день. Щоправда є й такі святі, про яких ми не знаємо і які записані лише в небесних книгах. Тож тут і є бажання Церкви і їм віддати пошану в цей день.

  Прославляючи святих, ми прославляємо і Бога. Українські Святі нам дуже близькі, бо вони, як і ми, були колись громадянами нашої землі, вийшли з нашої крові. Вони члени тієї ж Церкви, що і ми, тільки уже прославленої. Наше добро і спасіння їм небайдуже. Тому нема сумніву, що вони радо вислуховують наші просьби. Ми повинні не лише почитати Святих і до них прибігати, але і їхнє життя наслідувати. Ми всі покликані до святості, стати святими. Господь Ісус Христос каже: "Тож будьте досокналі, як Отець ваш небесний досконалий" (Мт. 5, 48). І св. ап. Павло завважає: "Це ж саме воля Божа - святість ваша" (І Сол. 4, 3). Що таке святість? Це життя за Божими і Церковними заповідями, щоденне виконування волі Божої, постійна вірність обов'язкам свого стану, або коротко: святість - це св. Євангелія в практиці.

  За матеріалами книги "Пізнай свій обряд"

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  • Переглядів: 4727
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com