Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Явлення людям на землі істот зі світу духовного (частина 3-я)

  Церковний інтернет магазин здесь


  Перша частина

  Друга частина


  17 серпня (за новим стилем) наша свята Церква відзначає пам'ять семи отроків ефеських, які воскресли після трьохсотсімдесятидворічного смертного сну, на викриття невіруючих і тих, хто має сумнів у воскресінні мертвих для майбутнього вічного життя й відплати за земні діла. Ось як трапилася ця дивна, незбагненна подія. Сім отроків, які жили в Ефесі при царі Декії й були відомі йому, бажаючи зберегти правдиву віру в Господа Ісуса Христа, продали все своє майно, роздали гроші бідним і сховалися від царя за містом у потаємному місці, в печері; Декій примушував християн приносити жертви ідолам; ось причина видалення з міста семи отроків. Як відомі царю, і вони повинні були вклонитися ідолам і принести їм жертву; але відсутність їх спонукала царя розшукувати втікачів.

  Явлення людям на землі істот зі світу духовного (частина 3-я)

  Отроки, які сховалися в печері і воліли краще вмерти, ніж потрапити до рук нечестивого Деки, були почуті Богом, і всі в печері невдовзі померли.

  Після довгих розшуків цареві доповіли, що отроки, які сховалися, знайдені мертвими в такій-то печері. Декій наказав вхід печери закласти й закидати камінням. Так минуло триста сімдесят два роки, а в тридцять восьмий рік царювання Феодосія молодшого, коли християнство збентежене було єрессю невіруючих у воскресіння мертвих, в загробну відплату і в майбутнє вічне життя, і коли вже багато пастирів Церкви заразилися цією єрессю, поник серцем імператор Феодосій і молив Бога, щоб Він виявив милість, відкрив істину. Бог виконав прохання.

  Володар цього місця, де був вертеп з померлими отроками, бажаючи огородити це місце, бо воно було пасовиськом для худоби, розібрав каміння, яким було закладено вхід печери. Через два дні після відкриття входу в печеру воскресли отроки. Час нічого не змінив; тіла й одяг їхні були нетлінні. Вони гадали, що, заснувши вчора, прокинулися сьогодні, й знову радилися, як чинити на той випадок, якщо Декій їх відшукає та змушуватиме до принесення жертви ідолам.
  Один з отроків вирушив до міста Ефеса, щоб купити їжі. Підходячи до міста, він вжахнувся й здивувався, бачивши всюди хресне знамення, і в самому місті знаходить зовсім не те, що було, коли вони йшли з міста. Все змінилося.

  Купивши хліба, отрок дав купцю монету. Монета, сучасна цареві Декію, збентежила купця, і після деяких розпитувань отрока: хто він, звідки взяв монету? - отрок відповідав, що він житель Ефеса, називав на ймення своїх батьків, і що учорашній день він зі своїми друзями, ховаючись від переслідувань царя Декія, пішов з міста, і на доказ свого свідчення просить пройти за ним у печеру до його друзів.

  Слова учорашній день вимовлені отроком, спантеличують усіх присутніх. Єпископ Марин, разом з начальником міста Анфикатом і з великою кількістю народу, пішов до печери. Біля входу до печери, з правого боку, побачили ковчег з двома срібними печатками. Цей ковчег був покладений тут двома християнами, з числа посланих Декієм завалити вхід печери. У ковчезі були дві олов'яні дошки, на яких були написані імена цих отроків. Отроки докладно розповіли всім про себе й про царя Декія. Всі прославили Бога. Сповістили про цю чудесну подію імператорові Феодосію, і він поспішив до печери, сам бачив і розмовляв з отроками і з глибини серця дякував Богові, що почув його молитву і в цій події показав майбутнє всезагальне воскресіння для вічного життя. Незабаром у присутності відвідувачів отроки знову спокійно заснули сном смертним.

  ПРОДОВЖЕННЯ


  За матеріалами книги ієрея Василія Клим'юка «У Бога всі живі»
  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com