Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Перенесення святих мощів преподобного Феодосія Печерського

    Перенесення святих мощів преподобного Феодосія ПечерськогоУ вісімнадцятий рік після блаженної кончини преподобного Феодосія, здійснилося перенесення його нетлінних мощів з печери в Лаврську церкву. У 1091 році братія святої, великої і чудотворної Печерської Лаври, зібравшись разом зі своїм ігуменом Іоаном, одностайно вирішили розкрити місце поховання преподобного Феодосія і перенести його святі мощі в соборний Успенський храм. «Слід нам, братія, — говорили вони, — завжди мати перед очима нашими чесну раку нашого отця і і завжди приносити йому гідне поклоніння. Не зручно йому перебувати у іншому місці окрім монастиря і своєї церкви, тому що він заснував її і зібрав тих, що в чернецтві».

    Знайти святі мощі було доручено преподобному Нестору Літописцю, який згодом описав їх віднайдення. За три дні до свята Успіння Пречистої Пресвятої Богородиці ігумен Іоан відвів преподобного Нестора до печери преподобного Феодосія. Оглянувши печеру, вони визначили місце, де потрібно копати. Ігумен обителі заборонив преподобному Нестору повідомляти братію про розкопки, поки святі мощі не будуть знайдені. В допомогу йому отець ігумен дозволив узяти, кого він захоче. Сам блаженний Нестор про себе так свідчить: «Глибоким вечором я узяв з собою двох братів, мужів дивного життя, — більш же ніхто не знав. Коли прийшли в печеру, то, створивши молитву, негайно, з поклонінням, приступили до справи із співом псалмів. Копати почав я; після тривалої праці, я вручив заступ іншому братові. Так копали до опівночі і не могли знайти мощів святого. Тоді ми почали тужити і плакати: спочатку думали, що святий не благоволить нам явити себе. Цю думку змінила інша, — чи не копаємо ми в іншому місті. І потім стали копати з іншого боку. Наставав ранок, ударили в дзвін до заутрені, а ми всі, не припиняючи копали. Раптом відчуваю, що досяг труни; великий страх напав на мене і я почав вигукувати: «Господи, помилуй мене ради преподобного Феодосія». Зараз же послав до ігумена сказати: «Прийди, отче, ізнести чеснії мощі преподобного». Коли прийшов ігумен, я ще прокопував землю і ми побачили святі мощі, нетлінно почивающі. Всі суглоби були цілі, обличчя світле, очі відкриті, вуста зімкнуті, волосся приставше до глави. Поклавши мощі на одр, ми винесли їх з печери. Відкриття святих мощів преподобного Феодосія ознаменоване було чудовими знаменнями і чудесами. Вночі, коли розкопували могилу преподобного, багато хто бачив незвичайно променисте світло над печерою Феодосія, що поширювалося над великою Лаврською церквою, куди були перенесені його святі мощі». Дивне знамення бачив в цю ніч єпископ Володимирський Стефан, який в 1074-1078 роках був ігуменом Печерського монастирю. Він знаходився тоді в Києві у Кловському монастирі і знав про скоре перенесення святих мощів преподобного Феодосія. Коли єпископ Стефан побачив вночі над печерою велику заграву, то подумав, що почали перенесення без нього. Негайно він сів на коня і разом з Климентом, ігуменом Кловського монастирю, відправився до печери преподобного. Коли вони наблизилися до печери, то побачили над нею безліч свічок, але, під'їхавши зовсім близько, не бачили вже нічого. У цю ніч, коли ігумен таємно з невідомим йому братом переніс чесні мощі преподобного, в монастирі Печерськом не спали два брати, вартуючи, і дивилися вони старанно у напрямку до печери. Коли ударили до утрені в церковне било, вони відмітили, що три стовпи, у вигляді як би променистих дуг, постоявши над печерою преподобного Феодосія, перемістилися на гору великої церкви, куди преподобний мав бути перенесений. Це бачили та інші з ченців, що йшли до утрені в церкву; бачили і в самому місті багато з благочестивих громадян.

    14 серпня, до свята Успіння Пречистої Пресвятої Богородиці, зібралися єпископи Переяславський Єфрем, Володимирський Стефан, Чернігівський Іоан, Юрієвський Марін і Антоній Полоцький, а також ігумени багатьох монастирів з ченцями і безліччю православних мирян. Чесні мощі преподобного Феодосія були перенесені з належними почестями в приготоване місце праворуч притвору Успенського собору обителі.

    Під час перенесення святих мощів хід зупинявся для відпочинку. Мощі були поставлені на пень дерева. Пізніше на цьому місці був побудований храм в ім'я преподобного Феодосія, він був розташований так, що пень виявився на місці престолу. Від гробниці преподобного Феодосія походили зцілення болящих, в безлічі тих, що притікали до святих мощів.

    І через 18 років після перенесення чесних мощів преподобний Феодосій Собором Руської Церкви був зарахований до до сонму святих і пам'ять його з того часу урочисто святкується усією повнотою Церкви."

    Перенесення святих мощів преподобного Феодосія Печерського святкується 27 серпня за новим стилем.


    Джерело: Православний форум.
    • Переглядів: 5131
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com