Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Біблія українською для твого Android-смарфону
  Завантажуй додаток Біблія на Google Play :) Мова: українська …
 • АллатРа - обережно! секта!
  Протягом останніх років в Україні виникла і почала поширювати свою…
 • Як молитися за померлу людину в перші дні після смерті?
  Коли тіло померлого обмиють, зодягнуть, то відразу ж читають канон,…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Жовтень 2018    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Серпень 2018 (1)
  Липень 2018 (3)
  Червень 2018 (1)
  Травень 2018 (1)
  Квітень 2018 (2)
  Лютий 2018 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Перенесення мощів святителя Іоана Золотоуста

  Перенесення мощів святителя Іоана Золотоуста9 лютого повнота Церкви Православної буде вшановувати день у який відбулося перенесення мощей святителя Іоана Золотоуста. Іоан Золотоуст - великий вселенський учитель та ієрарх, помер в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений через підступи імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували в Константинополі. Перенесення його чесних мощів з Коман у Константинополь відбулося в 438 році, через 30 років після смерті святителя, при сині Євдоксії імператорі Феодосії II (408 - 450).
  Завтра повнота Церкви Православної буде вшановувати день у який відбулося перенесення мощей святителя Іоана Золотоуста. Іоан Золотоуст - великий вселенський учитель та ієрарх, помер в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений через підступи імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували в Константинополі. Перенесення його чесних мощів з Коман у Константинополь відбулося в 438 році, через 30 років після смерті святителя, при сині Євдоксії імператорі Феодосії II (408 - 450).

  Святитель Іоан Золотоуст користувався гарячою любов’ю й глибокою повагою народу, і скорбота з приводу його передчасної кончини жила в серцях християн. Учень святителя Іоана, святий Прокл, Патріарх Константинопольський (434 - 447), звершуючи Богослужіння в храмі Святої Софії, вимовив проповідь, у якій, прославляючи святителя Іоана, казав: “О Іоане! Життя твоя великотрудне, але смерть славна, гріб твій блаженний і віддяка рясна з благодаті і милосердя Господа нашого Ісуса Христа. О благодать, що преперемагає границі, місце й час! Місце преперемогла любов, границі знищила незабутня пам’ять, і місцем не обмежилися чудеса святителя”.

  Присутні в храмі, глибоко зворушені словом святителя Прокла, не дали навіть йому закінчити проповідь і почали одностайно благати Патріарха клопотати перед імператором, щоб мощі святителя Іоана були перенесені до Константинополя. Імператор, переконаний святителем Проклом, дав згоду й повелів перенести мощі святителя Іоана, але послані ним люди ніяк не могли підняти святі мощі доти, поки імператор, зрозумівши свою помилку, не надіслав послання до святителя Іоана, смиренно просячи в нього прощення за себе й за свою матір Євдоксію.

  Послання зачитали коло гробу святителя Іоана й після цього легко підняли мощі, внесли їх на корабель і доставили в Константинополь. Рака з мощами була поставлена в церкві святої мучениці Ірини. Патріарх відкрив труну: тіло святителя Іоана виявилося нетлінним. Цар, припавши до труни зі слізьми, просив прощення. Народ весь день і ніч не відходив від раки. Вранці рака з мощами святителя була перенесена в церкву святих Апостолів. Народ викликнув: “Прийми престол твій, отче!” Тоді Патріарх Прокл і клірики, що стояли біля раки, побачили, що святитель Іоан відкрив вуста й вимовив: “Мир всім”.

  В IX столітті в свято на честь перенесення мощів святителя Іоана Золотоуста написані церковні пісні.

  Українська Автокефалія

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com