Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Святителя Григорія Нісського

  Святителя Григорія НісськогоСвятитель Григорій, єпископ Нісський, був молодшим братом святителя Василія Великого (пам’ять 1 січня). Народження і виховання його співпало з самим розпалом аріаньских суперечок. Отримавши прекрасну освіту, він був один час учителем красномовства. У 372 році був висвячений Святим Василієм Великим в єпископа міста Нісси, що в Каппадокії. Святий Григорій був твердим поборником Православ’я, і разом зі своїм братом Василієм Великим боровся проти аріанської єресі (як от сучасні Свідки Єгови), зазнаючи гоніння з боку аріан, якими у 376 році був помилково звинувачений у неправильному використанні церковного майна, позбавлений кафедри і засланий до Анкіру. На наступний рік святий Григорій був знову заочно позбавлений сану собором аріанствующих єпископів, але продовжував зміцнювати свою паству в Православ’ї, переходячи з одного міста до іншого. Після смерті царя Валента (378) Святителя було повернуто на свою кафедру, де він був з радістю прийнятий своєю паствою.

  У 379 році помер його брат, святий Василій Великий. Святий Григорій важко переживав втрату свого брата і духовного наставника. Він написав йому надгробне слово, і закінчив складений святителем Василем опис шести днів творіння, так званий «Шестиднів». У тому ж році святий Григорій брав участь у Антіохійському Соборі проти єретиків, котрі не вшановували непорочне дівоцтво Божої Матері, і інших, які вклонялися Богоматері як Божеству. Він був вибраний Собором для огляду церков в Аравії і Палестині і утвердження православного вчення про Пресвяту Богородицю.

  На зворотному шляху святий Григорій відвідав Єрусалим і поклонився Святим місцям. В 381 році святий Григорій був одним з головних діячів II Вселенського Собору, скликаному в Константинополі проти єресі Македонія, котрий неправильно навчав про сутність Святого Духу. На цьому Соборі, за ініціативою святого Григорія, був доповнений Нікейський Символ віри. Разом з іншими єпископами святий Григорій затвердив у сані Константинопольського архипастиря святого Григорія Богослова.

  В 383 році святий Григорій Нісській був учасником Собору в Константинополі, де виголосив слово про Божество Сина, і Святого Духа. У 386 році він знову був у Константинополі, і йому було доручено виголосити надгробне слово почившій цариці Плакиллі. В 394 році святий Григорій знову присутній у Константинополі на Помісному Соборі, скликаному для вирішення церковних справ у Аравії.

  Святитель Григорій Нісській був полум’яний захисник Православних догматів і ревний учитель своєї пастви, а також милостивий і співчутливий батько своїх пасомих, заступник їх перед суддями; відрізнявся великодушністю, терпінням і миролюбністю. Доживши до глибокої старості, святий Григорій Нісській мирно почив, незабаром після Константинопольського Собору. Разом зі своїми великими сучасниками, святителем Василієм Великим і Григорієм Богословом, святитель Григорій Нісській мав значний вплив на церковне життя свого часу.

  Його сестра, святая Мокрина, писала йому: “Ти відомий і містам, і народним зібранням, і цілим областям: Церкви посилають і звати тебе на допомогу”. Святитель Григорій увійшов в історію як один з найбільш видатних богословів і діячів християнської думки IV століття. Маючи глибокий філософський дар, він розумів філософію тільки як засіб для більш глибокого проникнення в справжній зміст Божественного одкровення.

  Святий Григорій залишив після себе багато творів догматичної характеру, слова і повчання.

  Пам'ять - 23 січня.
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com