Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Пророк Малахія
  Святий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Популярне
 • Святитель Спиридон Тріміфунтський
  Святитель Спиридон Тріміфунтський народився в кінці III століття на…
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Пророк Малахія
  Святий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Січень 2022 (4)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Святитель Євтихій, архієпископ Константинопольський

  Святитель Євтихій, архієпископ Константинопольський, народився в селищі, що мало назву "Божественне", у Фригійській області. Його батько, Олександр, був воїном, а мати, Сінесія, була дочкою священика августопольскої церкви Ісихія. Святий Євтихій отримав початкову освіту і християнське виховання від свого діда-священика. Одного разу під час дитячої гри хлопчик написав своє ім'я з титулом Патріарха і цим як би вказаним своє майбутнє служіння. У віці 12 років він був відправлений до Константинополя для отримання подальшої освіти. Юнак досяг успіху у вивченні наук і зрозумів, що людська мудрість - ніщо проти вчення Божественного Об'явлення. Він вирішив присвятити себе чернечому життю. Святий Євтихій віддалився в один з амасійскіх монастирів і прийняв у ньому Ангельський чин. За свою суворість життя він був поставлений архімандритом всіх амасійскіх монастирів, а в 552 році зведений на патріарший престол.

  Коли при святому благовірному царі Юстиніані (527 - 565) готувалося скликання V Вселенського Собору, митрополит Амасійский був хворий і відправив замість себе святого Євтихія. У Константинополі старезний Патріарх святий Мина (536 - 552, пам'ять 25 серпня) побачив блаженного Євтихія і передбачив, що він буде після нього Патріархом. Після смерті святого Патріарха Мини апостол Петро з'явився у видінні імператору Юстиніану і, вказавши рукою на Євтихія, сказав: "Нехай він буде поставлений вам єпископом".
  На початку патріаршого служіння святого Євтихія був скликаний V Вселенський Собор (553), на якому отці засудили виниклі єресі та віддали їх анафемі. Однак через кілька років в Церкві виникла нова єресь, автортодокетів, тобто "нетлінновдавачів", які вчили, що Тіло Христове перед Хресною смертю і Воскресінням стало нетлінним і не відчувало страждань.

  Святий Євтихій сміливо викрив цю єресь, але імператор Юстиніан, сам схилився до неї, спрямувавши свій гнів на святителя. За наказом імператора святителя було схоплено у храмі, і зірвавши з нього патріарше облачення і відправили на заслання до Амасійского монастиря (у 565 році).
  Святитель зі смиренням переносив вигнання, перебував у монастирі в пості та молитві і вчинив багато чудес і зцілень.
  Так, за його молитвою у дружини благочестивого чоловіка, Андрогипа, в якої завжди народжувалися лише мертві немовлята, народилися і досягли зрілого віку два сини. Двоє глухонімих юнаків отримали дар мови; дві дитини, важко хворіючих, одужали. Святитель зцілив ракову хворобу на руці художника. Іншого художника святитель зцілив, намастивши його хвору руку оливою, та й створивши над нею хресне знамення. Святитель зціляв не тільки тілесні, але й душевні хвороби: вигнав біса з дівчинки, яку не допускали до Святого Причастя; вигнав біса з юнака, який втік з монастиря (після цього юнак повернувся до своєї обителі); зцілив прокаженого-п'яницю, який, очистившись від прокази, перестав пити.
  Під час нападу персів на Амасію та загального розорення жителів за вказівкою святителя з монастирських житниць давали зерно голодуючим, причому запаси зерна в обителі за його молитвам не убожіли.
  Святитель Євтихій отримав від Бога дар пророцтва; так, він вказав імена двох імператорів-наступників Юстиніана - Юстина (565 - 578) і Тиверія (578 - 582).
  Після смерті святого патріарха Івана Схоластика святий Євтихій в 577 році повернувся на кафедру з 12-річного вигнання і знову став мудро керувати своєю паствою.
  Через чотири з половиною роки після повернення на патріарший престол святитель Євтихій у Фомину неділю 582 року зібрав увесь клір, дав благословення і з миром відійшов до Господа.

  Пам'ять- 19 квітня (за новим стилем).


  cerkva.if.ua
  • Переглядів: 2644
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com