Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Неділя 2-га Великого посту
  Євангельське читання Проповідь патріарха Філарета Проповідь…
 • ТИЖНІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ
  У другу неділю Великого посту звершується пам'ять св. Григорія…
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Преподобний Порфирій Кавсокалівіт
  Житіє старця Чудеса святого Цитати та поради преподобного (частина…
 • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
 • Популярне
 • ТИЖНІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ
  У другу неділю Великого посту звершується пам'ять св. Григорія…
 • Неділя 2-га Великого посту
  Євангельське читання Проповідь патріарха Філарета Проповідь…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Березень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)
  Листопад 2018 (1)
  Жовтень 2018 (1)
  Серпень 2018 (1)
  Липень 2018 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Святитель Парфеній, єпископ Лампсакійський

  Святитель Парфеній, єпископ Лампсакійський, був родом з міста Мелітополя (Мала Азія), де його батько Христофор служив дияконом. Юнак не був навчений грамоті, але добре засвоїв Божественне Письмо, будучи присутнім в храмі при богослужіннях. В нього було добре серце і, займаючись рибальством, він зароблені гроші роздавав убогим. Сповнений Божої благодаті, святий Парфеній з 18-ти років ім’ям Христовим лікував хвороби, виганяв бісів і творив інші чуда. Довідавшись про доброчесне життя юнака, Мелітопольський єпископ Филип дав йому освіту і висвятив на пресвітера. В 325 році, за царювання Костянтина Великого, архієпископ Кизицький Ахилій поставив його єпископом міста Лампсака (Мала Азія).

  У місті було безліч язичників, і святитель став ретельно поширювати віру в Христа, утверджуючи її з волі Божої багатьма чудами та зціленнями хворих. Люди почали відходити від язичницьких вірувань, і тоді святитель Парфеній відбув до царя Костянтина Великого з проханням дати йому владу руйнувати ідольські капища і будувати на їх місці християнські храми. Цар прийняв святителя з честю, дав йому грамоту на руйнування капищ і забезпечив засобами для будування храму. Повернувшись у Лампсак, святитель Парфеній наказав зруйнувати ідольські капища і посередині міста спорудити прекрасний Божий храм.

  Знайшовши на одному з розорених капищ великий камінь, зручний для облаштування святого престолу в храмі, святитель наказав обробити його та відвезти на будівництво церкви. Зі злості диявола, котрий озлобився за взятий з капища камінь, візок перекинувся і каменем вбило візника Євтихіана. Святий Парфеній воскресив його своєю молитвою, і посоромив диявола, що хотів перешкодити Божій справі.

  Милосердя святителя було настільки великим, що він не відмовляв у зціленні нікому з безлічі тих, хто приходив до нього або зустрічних подорожніх, що страждали через тілесні недуги, були одержимі нечистими духами. Народ припинив звертатися до лікарів, тому що всі хвороби, в Ім’я Господа Ісуса Христа, безплатно зцілював святий Парфеній. Великої силою Імені Христового вигнав святитель безліч бісів з людей, домів, морських вод. Коли святитель виганяв біса з однієї людини, одержимої ним з дитинства, нечистий дух почав просити святого дати йому інше місце перебування.

  Святий пообіцяв вказати таке місце і, відкривши вуста свої, сказав бісові: “Увійди й живи в мені”. Диявол, немов обпалений вогнем, заголосив: “Як я ввійду в дім Божий?”, і зник у місцях пустинних і непроходимих. Нечистий дух, вигнаний святителем з будинку, де виготовлялися царські порфіри, кричав привселюдно, що Божественний вогонь жене його в геєну вогненну.

  Так, виявляючи людям велику силу віри в Христа, святитель навернув безліч ідолопоклонників до правдивого Бога.

  Святитель Парфеній помер мирно і був урочисто похований поруч із соборною церквою Лампсака, у побудованій ним самим каплиці.

  Пам'ять - 20 лютого.

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com