Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Популярне
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Сорок Мучеників Севастійських

  Сорок Мучеників СевастійськихЗа царювання імператора Лікінія було велике гоніння на християн. У вірменському місті Севастії військовим начальником був Агриколай, великий поборник ідолопоклоніння. У полку воєводи Агриколая було сорок дуже сміливих воїнів, які благочестиво вірили в Ісуса Христа. Коли про це довідався воєвода, то вирішив примусити їх принести жертву ідолам. Воїнам сповістили таке: якщо вони не принесуть жертви, то будуть позбавлені військових звань. Воїни відповіли, що про все, що їм потрібно, піклується Господь. Тоді їх замкнули у в’язниці, де вони молились і співали псалми. На другий день воїнів привели з тюрми і воєвода розхвалював їх і говорив, що буде ще більше любити, якщо вони виконають волю царя.

  Воїни відповіли, що вони люблять тільки свого Бога і милості шукають лише у Нього, а не у військового начальника чи ідолів. Розлютившись, воєвода наказав закувати воїнів у кайдани і кинути до темниці. Один з мучеників нагадав йому, що він не має права мучити воїнів, а лише може їх допитувати. Після цих слів Агриколай наказав відвести воїнів до в’язниці і не заковувати їх в кайдани, лише добре стерегти.

  На той час до міста приїхав князь Лісій, який мав великі повноваження. Після семи днів ув’язнення воїнів привели на судилище, яке очолили Лісій і воєвода Агриколай. Воїни звернулись з молитвою до Бога і співали псалми, коли йшли від темниці до судилища. На таке видовище зібралось багато люду. Лісій хотів взяти воїнів хитрістю, обіцяючи їм військові нагороди і чини за умови, що вони принесуть жертву богам. Воїни-християни відповіли, що вони не тільки віддадуть військові чини і нагороди, але й тіло своє, бо для них найдорожчим і найпочеснішим є Ісус Христос.

  Був непогожий березневий день, коли Лісій звелів загнати мучеників в озеро на всю ніч, а на березі наказав топити баню, щоб той, хто захоче врятуватись від смерті ціною відмови від віри Христової, міг в ній зігрітись. Один з воїнів не витримав холоду, відрікся від віри Христової і пішов в баню, але на порозі впав мертвим. Інші воїни не переставали молитися і славити Бога.

  Серед ночі їх осяяло ясне світло. Воїн із нічної сторожі Аглаій так перейнявся вірою воїнів-мучеників, що, знявши з себе одежу, зі словами «я християнин» увійшов в озеро і став в ряди мучеників. Завдяки йому кількість мучеників не змінилася.
  На другий день Лісій довідався, що воїни ще живі, наказав їх мучити, а потім умертвити, а тіла спалити, щоб християни не змогли їх поховати. Коли вогонь погас, то побачили, що кістки їх не згоріли. Лісій наказав їх вкинути в річку. Ця подія сталася в 320 р.

  На третій день святі мученики з’явились єпископу Петру і попросили, щоб він забрав з річки їхні кістки. Єпископ з християнами вночі при яскравому сяянні небесних світил забрали кістки з річки і поховали їх. У 436 р. цариця Пульхерія наказала зробити срібну домовину для зберігання нетлінних кісток святих Сорока Мучеників.

  Тропар свята: Страстотерпці Христові, Сорок Мучеників, що в місті Севастійському мужньо страждали, через вогонь і воду пройшовши, увійшли Ви до вічного спокою, моліть же за нас Господа, щоб мирне життя зберіг і спас душі наші, як Чоловіколюбець.

  Пам'ять - 22 березня.

  За матеріалами сайту Українська Автокефалія
  • Переглядів: 3920
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com