Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Житія святих Феодота Анкирського, Петра, Дионисiя, Андрiя, Павла, Христини (249–251) i мцц. семи дiв: Олександри, Текуси, Клавдiї, Фаїни, Євфрасiї, Матрони i Юлiї (303)

  Святий мученик Феодот і святі мучениці сім дів - Текуса, Фаїна, Клавдія, Матрона, Іулия, Олександра і Евфрасія, жили в 2-ій половині III століття в місті Анкірі, Галатийской області, і мученицьки померли за Христа на початку IV століття. Святий Феодот був "корчемником" мав свій готель, був одружений. Вже тоді він досяг високої духовної досконалості: дотримувався чистоти і цнотливості, виховував в собі стриманість, підкорював плоть Духу, вправляючись в посту і молитві. Своїми бесідами він приводив іудеїв і язичників до християнської віри, а грішників - до розкаяння і виправлення. Святий Феодот отримав від Господа дар зцілень і лікував хворих покладанням на них рук.

  Під час гоніння імператора Диоклитиана (284 - 305) на християн в місто Анкиру був призначений відомий своєю жорстокістю правитель Феотекн. Багато християн бігли з міста, залишаючи свої будинки і майно. Феотекн оповістив усіх християн, що вони зобов'язані принести жертву ідолам, у разі ж відмови будуть віддані на муки і смерть.
  У країні настав голод. У ці суворі дні святий Феодот у своєму готелі давав притулок християнам, що лишилися без притулку, живив їх, приховував тих, що піддавалися переслідуванню, зі своїх запасів давав в розорені церкви усе необхідне для здійснення Божественної літургії. Він безстрашно проникав у в'язниці, надаючи допомогу безневинно засудженим, переконуючи бути до кінця вірними Христу-Спасителеві. Феодот не страшився хоронити останки святих мучеників, таємно відносячи їх або викупляючи за гроші у воїнів. Коли в Анкире християнські церкви були розорені і закриті, Божественну літургію стали здійснювати в його готелі. Усвідомлюючи, що його теж чекає мученицький подвиг, святий Феодот у бесіді зі священиком Фронтоном передбачив що йому незабаром доставлять мученицькі мощі на місце, вибране ними обома. На підтвердження цих слів святий Феодот віддав свій перстень священикові.

  У той час смерть за Христа прийняли сім святих дів, з яких старша, свята Текуса, була тіткою святого Феодота.
  Святі діви - Текуса, Фаїна, Клавдія, Матрона, Іулія, Олександра і Евфрасия, з юних років присвятили себе Богові, жили в постійних молитвах, посту, стриманості, добрих справах і усі досягли старечого віку. Приведені на суд як християнки святі діви мужньо сповідували перед Феотекном свою віру в Христа і були віддані катуванням, але залишилися непохитними. Тоді правитель зрадив їх безсоромним юнакам на осквернення. Святі діви гаряче молилися, просячи у Бога допомоги. Свята Текуса впала до ніг юнаків, знявши головне покривало, показала їм свою сиву голову. Юнаки опам'яталися, самі заплакали і пішли геть. Тоді правитель повелів, щоб святі взяли участь у святкуванні "обмивання ідолів", як це здійснювали язичницькі жриці але святі діви знову відмовилися. За це вони були засуджені до смерті. Кожній на шию був прив'язаний важкий камінь, і усі сім святих дів було втоплено в озері.

  У наступну ніч свята Текуса явилася уві сні святому Феодоту, просячи дістати тіла їх і поховати по-християнськи. Святий Феодот, узявши з собою свого друга Полихрония і інших християн, попрямував до озера. Було темно, і шлях вказувала лампада, що горіла. Між тим перед вартою поставленою язичниками на березі озера, явився святий мученик Сосандр. Злякана варта утекла. Вітер відігнав воду на іншу сторону озера. Християни підійшли до тіл святих мучениць і відвезли їх до церкви, де і зрадили похованню. Дізнавшись про викрадення тіл святих мучениць, правитель прийшов в лють і наказав хапати без розбору усіх християн і зраджувати їх мукам. Був схоплений і Полихроний. Не витримавши катувань, він вказав на святий Феодота, як винуватця викрадення тел. Святий Феодот став готуватися до смерті за Христа; вознеся разом з усіма християнами старанні молитви, він заповідав віддати його тіло священикові Фронтону, якому раніше віддав свій перстень.
  Святий з'явився перед судом. Йому показали різні знаряддя мук і в той же час обіцяли великі почесті і багатство, якщо він відречеться від Христа. Святий Феодот прославив Господа Ісуса Христа, сповідував свою віру в Нього. У люті язичники зрадили святий тривалим катуванням, але сила Божия підтримала святого мученика. Він залишився живий і був відведений в темницю. На наступний ранок правитель знову наказав катувати святий, але незабаром зрозумів, що поколивати його мужність неможливо. Тоді він повелів відсікти голову мученикові. Страта здійснилася, але буря, що піднялася, перешкодила воїнам спалити тіло мученика. Воїни, сидячи в наметі, залишилися стерегти тіло. В цей час священик Фронтон проходив довколишньою дорогою, ведучи осла з поклажею вина зі свого виноградника. Біля місця, де лежало тіло святого Феодота, осел раптом впав. Воїни допомогли підняти його і розповіли Фронтону, що стережуть тіло страченого християнина Феодота. Священик зрозумів, що Господь промыслительно привів його сюди.

  Він поклав святі останки на осла і привіз їх на місце, вказане святим Феодотом для свого поховання, і з честю сховав. Згодом він спорудив на цьому місці церкву. Святий Феодот прийняв Смерть за Христа 7 червня 303 або 304 року, а воспоминается його пам'ять 18 травня в день смерті святих дів.

  Опис життя і мученицького подвигу святого Феодота і страждання святих дів склав сучасник і сподвижник святого Феодота і очевидець смерті його - Ніл, що знаходився в місті Анкире в період гоніння на християн імператора Диоклитиана.
  Пам'ять - 31 травня(нов. ст.)

  Православний молодіжний веб-портал
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com