Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про Христа і хрест

  Віра християнська в наш час - це щось заплутане, напівмістичне, напівязичницьке, напівзабобонне, напівправослане.

  Про Христа і хрестХрест - це, в першу чергу, розп'ятий Христос. Ми часто захоплюємося самим хрестом, забуваючи про розп'ятого на ньому Христа. Наш Спаситель не хрест, а Христос. Христос хрестом переміг диявола і силу ворожу, і всякий гріх. Рукописання, колишні проти нас, зруйнував. Тут завжди треба звертати увагу людей на Христа; і нема іншого імені, сказано, на землі, дане людям, через яке належало б нам спастися, крім імені Ісуса Христа. І ми носимо хрестик саме тому, що віруємо в Ісуса Христа, причому розп'ятого. Ми не повинні забувати, що саме на хресті Господь спокутував наші гріхи. Кров Його, пролита на хресті, омиває нас від усякого гріха. Через хрест Господь учинив наше спасіння. Головне - живий Христос чи віра в Христа; як Ілля пророк говорив, живий Бог, перед яким ми стоїмо. Тобто християнин повинен шанувати, поклонятися, любити і спасатися розп'ятим Христом. І ось тому ми носимо на собі хрестик.

  З іншого боку, ми віримо, що через ім'я Ісуса Христа, через хрест, діє сила Божа, і говоримо про силу Чесного Животворящого Хреста. Не в тому сенсі, що сам хрест сильний, як, наприклад, у віссаріонів*, які теж шанують хрест, але їм для хреста не потрібен Христос. У них шанування самому по собі хресту. Говорячи про силу Чесного Животворящого Хреста, ми говоримо про силу розп'ятого Ісуса Христа, Він спасає нас через хрест. Тому це не якийсь там талісман, не оберіг, а святиня. Ми віримо, що коли ми носимо хрестик, Господь нас оберігає і спасає. Не сам хрест, а Господь Бог. Хрестик як засіб, шлях спасіння, яким Христос спас нас. Носити хрестик - це покаятися в своїх гріхах. Носити хрестик - це зненавидіти свій гріх. Носити хрестик - це виправитися від гріха. Носити хрестик - це піти вузьким і тернистим шляхом, про який говорив Христос, що він веде до спасіння.

  А у нас, на жаль, склалося цілком язичницьке, дуже поширене ставлення, але воно, швидше, не веде до Христа, а заплутує шлях до Христа. Господь говорить, Я є Шлях, Істина, Життя. І без хреста, звичайно, нема ніякого спасіння, як вважають єговісти**, які зовні змінили форму хреста. Мусульмани ж, шануючи Ісуса Христа, взагалі заперечують, що Він був розп'ятий на хресті. Такий Ісус вже не є Спасіння.

  Є тут і якась таємниця, через Древо Єва згрішила, через Древо Христос нас спасає. І від Древа Життя прабатьки були вигнані, а ми через хрест споживаємо від нього і причащаємося тіла і крові Христа, який був розп'ятий на хресті.
  ___________________
  *«Церква Віссаріона» («Церква Єдиної віри» або «Церква Останнього Заповіту») - неохристиянський тоталітарний культ, який очолює «новий месія» – Віссаріон.
  **Свідки Єгови.


  Кандидат богослов'я протоієрей Геннадій Фаст

  Переклад українською: Василь Шлемко, Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua

  *****
  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua є незалежним. Тому фінансова підтримка кожного з вас є дуже важлива для нас. Звертаємося з проханням здійснити пожертву на підтримку проектів hram.lviv.ua.
  Перераховуйте кошти у гривнях на картку ПриватБанку 4149 6258 1118 3837.
  Або іншим зручним способом у гривнях, доларах або євро - детально.
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com