Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Грудень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Як ставитись християнину до процесу глобалізації

    Глобалізація - поняття, яке останніми роками твердо увійшло в наш лексикон і спонукає до роздумів та хвилювань. Про глобалізацію говорять політологи, економісти, діячі культури, про неї підносить свій голос і Церква.

    Одні вважають глобалізацію позитивним процесом, інші вбачають в ній загрозу людству. Більшість пасивно спостерігають за цим явищем, будучи переконаним, що їм не під силу змінити хід історії, але є й активні борці проти неї. Антиглобалісти нагадують про себе протестами, коли збираються керівники наймогутніших держав на спільні наради для вирішення загальносвітових проблем.

    Що ж стоїть за цим поняттям "глобалізація"? Глобалізація це процес, в результаті якого на перший план виходять проблеми загальносвітового характеру. За своєю сутністю вона є явищем закономірним, породженим тим великим переломом, що відбувся в історії людства в ХХ столітті. Перелом цей в тому, що людство почало переходити до епохи панування людських об'єднань типу надсуспільств, і цей процес став проектованим і керованим. Глобалізація охопила все людство і безпосередньо впливає на всі сфери людської діяльності: політико-правову, економічну та культурно-інформаційну.

    Глобалізація має як позитивні, так і негативні сторони. Її адепти говорять, що вона сприяє розвитку міждержавних відносин, активізації торговельного, виробничого, військового, політичного та інших форм співробітництва, вирішенню різних конфліктів на планеті. Вона допомагає знищенню бідності і зросту добробуту населення всієї планети.
    Противники глобалізації твердять, що міжнародні організації і союзи можуть бути засобом несправедливого домінування сильних країн над слабкими, багатих над бідними, технологічно й інформаційно розвинених над тими, що розвиваються. Транснаціональні корпорації, які виникають в процесі глобалізації, зосереджують величезні матеріальні ресурси, що дає їм велику владу, не підпорядковану урядам і народам.
    Виникає небезпечна ситуація: народами можуть керувати не легітимні уряди, обрані демократично на виборах, а хтось невідомий чи невідомі, які не зобов'язані розкривати перед громадськістю свої плани, і обтяжувати себе моральними обов'язками. Світові нав'язується керівництво багатих і впливових людей, які присвоїли собі право керувати "сірою масою" і перебудовувати її на свій лад.

    Для багатьох транснаціональних компаній стали неприйнятними такі поняття, як державний суверенітет, громадянська приналежність. Держави вимушені жертвувати своїм суверенітетом заради перебування у союзах і блоках, а це веде до інших негативних наслідків: наприклад, до небезпеки знищення локальних культур в ім'я якихось "універсальних цінностей", і знищення релігій народів, органічно пов'язаних із цими культурами. На думку антиглобалістів, все невпинно рухається до утворення єдиної бездуховної культури і єдиної псевдорелігії, на роль якої вже претендує нова релігія під назвою "Нью ейдж" (нова епоха), що базується на східній містиці і пропонує людині різноманітні насолоди, як фізичні, так і "духовні". Щось подібне вже було в дохристиянську епоху. В багатьох язичницьких релігіях розпуста і оргії були обов'язковими під час так званого богослужіння.

    Ще один аспект. На думку колишнього співробітника британських спецслужб Джона Колемана, глобалізація - це інструмент тотального контролю над людством в цілому і над свідомістю окремих людей. В своїй книзі "Комітет 300" на 209 сторінці він пише: "На руках в не еліти не буде ніякої готівки чи монет. Всі розрахунки будуть виконуватися за допомогою кредитної картки, з ідентифікаційним номером власника. Той, хто порушив норми і правила Комітету 300, каратиметься призупиненням дії картки на час, що залежатиме від характеру і ваги вчинку. Коли ці люди підуть за покупками - вони раптом виявлять, що їх картки внесені в чорний список і вони не зможуть одержати ніяких продуктів і послуг... Якщо людина вчинила серйозний злочин, її картка буде вилучена в тому контрольному пункті, де вона її пред'явить. Після цього людина не зможе одержувати їжу, воду, житло, медичну допомогу і буде офіційно вважатися вигнаною. У такий спосіб будуть створені великі групи ізгоїв, і вони житимуть в місцях, де легше здобути засоби для існування. На них будуть полювати і вбивати при першій же нагоді." Ці слова фахівця наводять на думку, що злочинцями і порушниками закону можуть оголосити і віруючих в Ісуса Христа, які не приймуть нової, обов'язкової для всіх, релігії.

    Як ставитись нам, християнам, до цих нових релігій? На жаль, те, що відбувається у світі дуже подібне до тієї картини, яку змальовує нам Святе Письмо про стан людства перед приходом у світ Антихриста. Тому ми повинні бути пильними і чітко усвідомлювати що діється довкола та завжди бути готовими відстояти свою віру.

    Але не слід й надмірно драматизувати. Справжні християни повинні бути оптимістами, і в умовах глобалізації наполегливо працювати на утвердження Церкви Христової і для особистого спасіння. У своїй доповіді на Помісному Соборі УПЦ КП 15 липня 2004 р. Архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій говорить: "Православним християнам необхідно з усією сміливістю подивитись на нову реальність. Так, світ став єдиним, тісним, взаємопов'язаним. Так, від процесу глобалізації ховатися не можливо і не потрібно. Тим більше, що ці процеси надають можливість проповідувати Православ'я світу, який духовно втратив над собою контроль, в якому багато хто із спрагою шукає істини". А святійший патріарх Філарет вважає, що християнами "глобалізація повинна бути поставлена в залежність і під контроль вічних духовних цінностей".

    Отже від нас, нашої активності, твердої віри і моральної чистоти залежить доля майбутніх поколінь та існування світу взагалі.

    прот. Ігор Швець
    • Переглядів: 2562
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com