Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Великий піст 2018
  Великий піст у 2018 році розпочинається 19 лютого і триватиме до…
 • Міжнародний день православної молоді
  15 лютого, у день Стрітення Господнього, святкується Міжнародний день…
 • Стрітення Господнє
  За законом Мойсеєвим,усі єврейські батьки мусили на сороковий день…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Чи угодні Богу пожертви злодіїв?
  Хто приносить жертву від неправедного наживання, того приношення…
 • Популярне
 • Міжнародний день православної молоді
  15 лютого, у день Стрітення Господнього, святкується Міжнародний день…
 • Стрітення Господнє
  За законом Мойсеєвим,усі єврейські батьки мусили на сороковий день…
 • Великий піст 2018
  Великий піст у 2018 році розпочинається 19 лютого і триватиме до…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2018    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Лютий 2018 (3)
  Січень 2018 (1)
  Грудень 2017 (1)
  Листопад 2017 (8)
  Жовтень 2017 (2)
  Вересень 2017 (1)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Апостольський піст

  Друга назва посту — петрівський. Особливістю цього поста є його різна тривалість: найкоротший піст триває 8 днів, щонайдовший – 6 тижнів. Від чого залежить тривалість посту? Петровський пост починається через тиждень після свята Трійці, яка святкується на 50-й день після Пасхи. Якщо Пасха буває в році рання, – те Петрівський пост тривалий, якщо пізня – короткий. Петровський піст призначений, перш за все, для того, щоб православна людина могла очистити свої душу і тіло від всього низовинного і злого. «Що ж потрібно робити для цього?» – запитуємо ми часто у священиків. «Тримаючи віру в Господа Спасителя і святу Його Церкву, ухилятися від зла і творити добро словом, справою і думкою», — відповідає нам свт. Феофан, затворник Вишенський.

  — «Ви сповідаєте свій гріх, що нетерпляча, образлива, не мирна, поступлива думкам бентежачим? – Це дуже недобре. Все від гордості. Якби було упокорювання, нічого такого не було б. Так бажайте старатися, запевнивши себе, що ви нічого не вартуєте, жодної уваги і почесті, — що ви вартуєте не таких ще образ не словом лише, але і справою. Коли запевните себе в цьому і почуєте свою нікчемність, тоді все проходить для вас мирно».

  Перший Тиждень по П'ятидесятниці – Воскресіння всіх святих. У свято П'ятидесятниці народилася християнська церква. Церква — не лише храм, в який ми приходимо, – це всі ми, що прийняли хрещення, притікають до Нього і причащаються Його Дарів. Кожному з нас при хрещенні дається Ангел-охоронець і святий, ім'ям якого нас нарікають. З цієї миті у нас з'являються захисники, до їх допомоги ми молитовно прибігаємо в жалі і напастях. Святий, чиє ім'я ми носимо, не лише наш заступник і покровитель, але і той образ, від якого ми багато чому можемо навчитися в житті. Ось чому так поважно знати його житіє. І даючи імена дітям, ми благаємо святих про ті благодіяння, які хочемо бачити у своїх дітей. В день всіх святих всі православні християни – іменинники. «Всі святі, моліть Бога за нас!»

  Серед сонму святих, за свідченням Господнім, ніхто не був такий великий, як Іоан Предтеча. 7 липня Церква святкує різдво св. Іоана Предтечі. Все життя його земне була нерозривно пов'язане з Христом. Він народився в сім'ї старезного священика Захарії за 6 місяців до Різдва Христового. Народження його було передбачене архангелом Гавриїлом: «Захарія, почута молитва твоя. І дружина твоя Єлизавета народить тобі сина, і наречеш йому ім'я: Іоанн. Він буде великий перед Господом, і Духа Святого сповниться ще від лона матері своєї». Юність свою він провів в пустелі, одягаючись у верблюжу шерсть і харчуючись лише диким медом і акридами. Досягнувши 30 років, Іоан почав проповідувати в пустелі Іудейській, закликаючи народ до покаяння і виправлення життя. Сила проповіді його була велика, і безліч людей хрестилися в Йордані. Всім, хто слухав його, він говорив, що хрестить водою, а що йде за ним хреститиме Духом Святим. Проповідь Іоана Хрестителя передувала приходу Христа і готувала народ до прийняття Месії. Тому св. Іоана називають ще Передвісником, тобто Попередником Спасителя.

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com