Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Апостольський піст

    Друга назва посту — петрівський. Особливістю цього поста є його різна тривалість: найкоротший піст триває 8 днів, щонайдовший – 6 тижнів. Від чого залежить тривалість посту? Петровський пост починається через тиждень після свята Трійці, яка святкується на 50-й день після Пасхи. Якщо Пасха буває в році рання, – те Петрівський пост тривалий, якщо пізня – короткий. Петровський піст призначений, перш за все, для того, щоб православна людина могла очистити свої душу і тіло від всього низовинного і злого. «Що ж потрібно робити для цього?» – запитуємо ми часто у священиків. «Тримаючи віру в Господа Спасителя і святу Його Церкву, ухилятися від зла і творити добро словом, справою і думкою», — відповідає нам свт. Феофан, затворник Вишенський.

    — «Ви сповідаєте свій гріх, що нетерпляча, образлива, не мирна, поступлива думкам бентежачим? – Це дуже недобре. Все від гордості. Якби було упокорювання, нічого такого не було б. Так бажайте старатися, запевнивши себе, що ви нічого не вартуєте, жодної уваги і почесті, — що ви вартуєте не таких ще образ не словом лише, але і справою. Коли запевните себе в цьому і почуєте свою нікчемність, тоді все проходить для вас мирно».

    Перший Тиждень по П'ятидесятниці – Воскресіння всіх святих. У свято П'ятидесятниці народилася християнська церква. Церква — не лише храм, в який ми приходимо, – це всі ми, що прийняли хрещення, притікають до Нього і причащаються Його Дарів. Кожному з нас при хрещенні дається Ангел-охоронець і святий, ім'ям якого нас нарікають. З цієї миті у нас з'являються захисники, до їх допомоги ми молитовно прибігаємо в жалі і напастях. Святий, чиє ім'я ми носимо, не лише наш заступник і покровитель, але і той образ, від якого ми багато чому можемо навчитися в житті. Ось чому так поважно знати його житіє. І даючи імена дітям, ми благаємо святих про ті благодіяння, які хочемо бачити у своїх дітей. В день всіх святих всі православні християни – іменинники. «Всі святі, моліть Бога за нас!»

    Серед сонму святих, за свідченням Господнім, ніхто не був такий великий, як Іоан Предтеча. 7 липня Церква святкує різдво св. Іоана Предтечі. Все життя його земне була нерозривно пов'язане з Христом. Він народився в сім'ї старезного священика Захарії за 6 місяців до Різдва Христового. Народження його було передбачене архангелом Гавриїлом: «Захарія, почута молитва твоя. І дружина твоя Єлизавета народить тобі сина, і наречеш йому ім'я: Іоанн. Він буде великий перед Господом, і Духа Святого сповниться ще від лона матері своєї». Юність свою він провів в пустелі, одягаючись у верблюжу шерсть і харчуючись лише диким медом і акридами. Досягнувши 30 років, Іоан почав проповідувати в пустелі Іудейській, закликаючи народ до покаяння і виправлення життя. Сила проповіді його була велика, і безліч людей хрестилися в Йордані. Всім, хто слухав його, він говорив, що хрестить водою, а що йде за ним хреститиме Духом Святим. Проповідь Іоана Хрестителя передувала приходу Христа і готувала народ до прийняття Месії. Тому св. Іоана називають ще Передвісником, тобто Попередником Спасителя.

    Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com