Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
  Євангеліє про Вознесіння Господнє Історія свята Вознесіння…
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Липень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Червень 2022 (3)
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Святий Миколай і бідна вдова

  На правах реклами:
  Придбати дерев'яну євровагонку -
  придбати вагонку європейської якості
  за вигідною ціною. При виготовленні
  євровагонки використовується
  екологічно чиста деревина різних
  сортів: сосна, липа, вільха, модрина,
  кедр - vagonka.com.ua


  Святий Миколай і бідна вдоваЖила в в одному селі вбога вдовиця. Чоловік її на війні загинув, і лишилася вона сама з малими діточками. Тяжко вони бідували. Працювала жінка день і ніч, копійку до копійки збирала, щоб купити на весну корову. Кожен-бо знає: як є молоко в хаті, то й голод не голод.

  Ось і Великоднем земля розквітла, ось і Юрія - урочисто вигнали громадою череду на пашу, вже й до весняного Миколи рукою сягнути.

  Розплатився на празники з удовою хазяїн, у якого наймитувала. Порахувала вона свої зарібки та зраділа, як погожа днина: має, має грошей на корівку вистачити!

  Пішла до міста на базар. І таки зглянувся Господь: добре сторгувалася - гарну корівчину купила. Правда, на гостинчики дітям не лишилося, але то не біда, бо скоро годувальницю приведе.

  Йде вона додому, худібку свою на налигачі веде - рада-радісінька. Вже по обіді присіла на хвильку перепочити, підкріпитися та й корову пустила попастись. А довкола -благодать Божа, так гарно: сонячно, тепло, цвіте все й буяє, трава молода, як оксамит, м’якенька, пташечки співають, бджоли гудуть.

  Аж тут корова ніби сказилася - чи вкусило її щось, чи злякало — як зареве та й дременула світ за очі. Жінка за нею біжить, але де там наздогнати й за налигач ухопити, скоро корова і з очей пропала.

  Прибігла бідолашна вдова до роздоріжжя, а куди далі за тою коровою йти, вже й не знає: слідів не видно, праворуч ліс, ліворуч яруга чагарем поросла.

  Шукала, шукала... Сіла на колоді та й плаче, плаче та молиться: “Господи, змилуйся наді мною, заради діточок малих, змилуйся...” Пильно і Матінку Божу, що до всіх стражденних милосердна, благає, і святого Миколая, що подорожніми та вбогими опікується... А день котиться до вечора - вже не встигне сьогодні додому дістатися: де заночувати?

  Аж чує:

  - Слава Ісусу Христу! Молодице, чи не твоя це корова?

  Дивиться: йде дорогою дідусь, статечний такий, білобородий, очі добрі, з веселою іскоркою, і лозиною її корівчину поганяє.

  - Моя... - і знов у сльози, тепер від радості.

  - Як твоя, то не плач, а бери її за налигача й подякуй Богові. Та рушай до хати. Але сьогодні ти додому не встигнеш завидна дістатися, тому, коли дійдеш до хутора, постукай у першу хвіртку. Там заночуєш. Не бійся й не шарійся, послухайся мене, тоді буде тобі добре.

  Жінка аж оніміла від радості та подиву, ледь спромоглася прошепотіти: “Спасибі, добродію!” - проте вклонилася незнайомцеві аж у пояс.

  Узяла корову за налигач і пішла, а дідусь рушив своєю дорогою. За мить озирнулась, аби ще раз йому подякувати, але старий зник, наче й не було.

  Дійшла вона до хутора, коли вже сонце сіло. Як і наказав дивовижний незнайомець, постукала в першу хату й попросилася переночувати. А мешкали в тій хаті дві сестри. Уже в літах вони були, обидві бездітні: одна вдовою лишилася, друга так і здівувала, - тепер разом доживали віку.

  З радістю впустили її господині: “Привів нам святий Микола гостю ради свого празника, дай, Боже, до неділі дожити! Дали з дороги вмитися, нагодували, на лаві постелили... І корові у хліві місце знайшлося.

  За вечерею розговорилися жінки, як воно буває. Розказали кожна про свою долю, про свою біду...

  А вранці, як рушала вдовиця додому, поклали їй добросерді сестри цілу торбу гостинців: і хлібину свіжу, і сала шматок, і пундиків для діток "від зайця" (бо як же воно: з міста йти й гостинців не принести?).

  Ото радості було вдома, коли мати прийшла й корівчину привела.

  Хоча й далі воно теж по-всякому бувало: і тяжко, й сутужно, а таки легше, бо корова є у дворі. А ще заопікувалися відтоді цією родиною дві сестри з хутора. Усі діти виросли, в люди вийшли.

  А коли в старості питали онуки вдовицю, як вона лихоліття пережила, го завжди казала: “То мені святий Микола, угодник Божий, поміг! Зглянувся Господь на біду нашу, тож і ви живіть по правді Божій і ніколи не піддавайтеся відчаю. І не забувайте про вбогих і нужденних: як дає Бог хліб, то поділіться з тим, хто не мас, - станете тоді святому Миколаєві за помічників”.

  Легенду переповіла Зоряна Живка
  Більше оповідань у Весняній книжці.

  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com