Святий Олег Романович онук великого князя чернігівського Михаїла, убитого в орді в 1244 році. У 1274 році Олег разом зі своїм батьком Романом Михайловичем був у поході проти Литви. ”Після його закінчення Олег приїхав до Володимира- Волинського провідати сестру Ольгу чи Олену Романівну, дружину Володимир-Волинського князя – Володимира (розповідав про це сучасник Олега із Новгорода Литовського). Князь Володимир кликав до себе тестя такими літописними словами: “Государ-батюшка, приїдь і побудь у своєму домі, подивись на здоров’я своєї дочки”. Та Роман відмовляється: “Сину мій Володимире,– відповів він,– не можу відлучитися від своєї ратної дружини, я живу в краю, де завжди грозить війна, хто без мене буде керувати дружиною? – Ось хай замість мене їде мій син Олег”. Вони поцілувалися і кожний поїхав у своє місце. Таким чином, блаженний Олег побував на Волині і побачився зі своєю сестрою, вирішивши не поступатися одне одному у звершення добрих справ. Це підтверджується тою участю, яку приймала Олена Романівна при будівництві Олегом монастиря у Брянську, особливо в тих жертвах, які вона заповідала на цей монастир по своїй смерті від багатих волинських земель. Невідомо, коли блаженний Олег залишив світське життя і поступив у монастир, але історія свідчить, що закінчив життя у 1307 році із іменем Василія в суворому подвизі. Мощі його спочивають “під спудом” в кам’яному храмі обителі, яку Московський патріарх Никон підніс до ставропігії, за благоговінням до святого подвижника.
Пам’ять звершується у Брянську 3 жовтня, разом із пам’яттю його діда Святого Михайла Чернігівського.
Старший син Володимира Мономаха народився у 1076 році і при хрещенні отримав ім’я Феодора. Ще мав лише 12 років, а дід його – великий князь Київський Всеволод, послав княжити у Нов…
28 вересня 2013 року лідер гурту «С.К.А.Й» Олег Собчук дасть ексклюзивне інтерв'ю Православному молодіжному веб-порталу hram.lviv.ua. Також музикант відповість на запитання читачів…
Старший син великого князя Київського Володимира Мономаха Мстислав народився в 1076 році й у святому хрещенні був названий Федором. Його батько, внук Ярослава Мудрого, один із най…
Преподобний Феодор, князь Острозьський, здобував славу влаштуванням храмів і захистом Православ'я на Волині від насилій папізму. Він походив від роду святого рівноапостольного княз…
Володимир — онук рівноапостольного князя Володимира і старший син великого київського князя Ярослава Мудрого та княгині Анни — народився в Києві в 1020 р. Уже в 1034 р., тобто в чо…
Святий мученик Іоанн-Володимир, князь Сербський, правив Іллірією та Далмацією. Вихований у благочесті, він мудро управляв своїми володіннями і зберігав у чистоті святу віру. Благов…
30 грудня команда Православного молодіжного веб-порталу hram.lviv.ua провела останню у 2013 році зустріч православної молоді міста Львова. Оскільки ми знаходимося у часі Різдвяного…
Святий благовірний князь Георгій (Юрій) був сином великого князя Всеволода, на прізвище Велике Гніздо. Народився у 1189 році. На Володимирський великокняжий престол вступив у 1212 …
Святий благовірний князь Олександр Невський (у схимі Олексій) помер по дорозі з Орди у Городці, на Волзі, 14 листопада 1263 року, а 23 листопада 1263 був похований в соборній церкв…
У 1043 р. князь Ярослав видав заміж свою сестру Марію Добронегу за польського короля Казимира, а свого сина Ізяслава оженив на його сестрі Гертруді, про благочестя якої описується …
Святий благовірний князь Михайло Тверський народився в 1272 році вже після смерті свого батька великого князя Ярослава Ярославича, рідного брата святого благовірного князя Олександ…
Преподобний Никон прийшов до св. Антонія в його монастир вже ченцем та священиком, а де взяв пострижене, невідомо. По волі преподобного Антонія, Никон, які мав священний сан, постр…
У ХІІІ–ХІV століттях українські та білоруські землі поступово підпали під владу Литви, окремі племена якої об'єдналися у Велике Литовське князівство. Галичину та Холмщину у 1340 ро…
У 1125 році Великий князь Київський Мстислав дав в уділ своєму сину Ростиславу (у хрещенні Михаїлу) Смоленськ. Понад тридцять років князь розбудовував свою вотчину. По всьому князі…
За свідченням преподобного Нестора Літописця, преп. Варлаам був сином знаменитого воєводи часів великого князя Ізяслава Ярославовича,– Яна Вишати, людини відомої своїми воєнними по…
Після смерті князя Володимира між його синами почалася боротьба за Київський престіл. Його успадкував старший син Святополк, одружений з донькою польського короля Болеслава. Побоюю…
Передання говорить, що Пресвята Богородиця заповідала свою Чесну Ризу благочестивій вдові-єврейці з Назарету. Вдова зберегла цей скарб, який з покоління в покоління передавалося ді…
Про походження і виховання Преподобного Стефана передання не зберегло ніяких свідоцтв. Відомо, що з раннього дитинства набував подвижниц хору, уставщиком. Йому, за благословінням п…
Єлецька-Чернігівська ікона Божої Матері з'явилася на ялині поблизу Чернігова в 1060 році, при Чернігівському князі Святославі Ярославичу, як було записано в синодику єпископа Черні…
Преподобний Микола Святоша (Святослав), князь Чернігівський, Печерський чудотворець, в Ближніх печерах (1143), був правнуком великого князя Ярослава Мудрого і сином князя Давида Св…
Коментарі (0)
Facebook
Довідка
Бажаєте висловитися?
Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.
Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com