широкий вибір фотошпалер за доступною ціною
Преподобна Єфросинія, княгиня Суздальська, народилася в 1212 році. У святому Хрещенні отримала ім'я Феодулія і була старшою дочкою святого мученика Михаїла, князя Чернігівського. Благовірний князь Михайло і його дружина Феофанія довго не мали дітей і часто відвідували Києво-Печерський монастир, в якому молилися Господу про дарування їм дітей. Благовірна княжна Єфросинія була їхня першою донькою, випрошена у Господа в молитвах. Пресвята Богородиця тричі з'являлася в повідомляла, що їх молитва почута і Господь дарує їм доньку.
Феодулія виховувалася в глибокій вірі та благочесті . На її виховання великий вплив мав освічений боярин Феодор.
Освіченість і краса княгині багатьом подобалася. Княжна вийшла заміж за святого благовірного князя Феодора (+1233), брата святого Олександра Невського, але її наречений помер в самий день весілля. Княжна залишилася в Суздальському жіночому монастирі на честь Положення ризи Божої Матері , де незабаром прийняла постриг з ім'ям Єфросинія , на честь Єфросинії Олександрійської.
Юна черниця сумлінно виконувала правила чернечого життя, помітно перевершуючи інших насельниць монастиря твердістю розуму, духовною зрілістю і крайньої помірністю. Подвижницю відвідав Сам Господь, заповівши їй продовжувати подвиг. Преподобна Єфросинія до кінця земного життя дотримувалася настанови Спасителя, подолавши безліч підступних спокус. Про рідкісне подвижницьке життя преподобної Євфросинії незабаром дізналися в Суздалі і за його межами. Безліч народу відвідувало монастир, щоб почути повчання преподобної Євфросинії про любов, молитву, слухняності і смиренні. Часто після таких бесід багато обирало чернече життя і починали більш ревне служіння Богу. Сама ігуменя монастиря просила преподобної порад. На прохання подвижниці в монастирі сестри були розділені на дві половини: черниць-дів і черниць-вдовиць. Це сприяло духовному зростанню та утвердження в чистоті сестер монастиря. Після кончини ігумені преподобна Єфросинія перейняла настоятельство.
В особливому одкровенні Господь розкрив блаженній ігумені про мученицьку кончину її рідного батька, а також про нашестя татар на Русь. У 1238 році незліченні полчища татаро-монголів дійсно напали на Русь. Знищуючи все на своєму шляху, вони підійшли до Суздаля, яке повністю зруйнували і спалили, і тільки обитель преподобної Євфросинії вціліла за її молитвами.
Преподобна відійшла до Бога 25 вересня 1250 року. Біля її труни віруючі продовжували отримувати благодатну допомогу у зціленні різних недуг. 18 вересня 1698 з благословення Патріарха Адріана митрополит Суздальський Іларіон звершив прославлення преподобної Євфросинії.
Пам'ять - 8 жовтня (новий стиль).