Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Поради молодим (ч.1)

  Будь обережний при спогляданні зображень. Картини, статуї, інші твори мистецтва тільки тоді достойні оглядання, коли вони пробуджують у тобі благородні думки. Якщо тільки чимось, хоч у найменшій мірі, порушують спокій твоєї душі, твій обов'язок відвернути очі. Стародавні греки і римляни часто зображали голі людські тіла, але вони не дражнили, як сьогоднішнє зображення людського тіла, бо з них ясніла сила духу, що панувала над тілом у людини; у тих зображеннях весь зміст в обличчі.

  Проте можливо, що і ці статуї зворушать спокій твоєї душі; тоді і на них не дивися. Але то вже цілком достовірно, що нинішні художники зображенням людського тіла мають намір вплинути на людські почуття. Деякі кажуть: "Тіло є творінням Божим, тому не може бути на ньому жодної непристойності і тому немає причини, щоб ми його не оглядали". Це правда, що тіло наше є прекрасним твором Творця, і в людському тілі знайдемо набагато більше слідів чудесної і люблячої турботи Творця, ніж у інших творіннях світу. Але причина не в людському тілі, а в нашій душевній слабкості. Бо зображення людського тіла тільки тоді може бути мистецьке, коли воно не зворушує наші почуття. Небезпеки кіно також мають звернути твою увагу. Одним із безлічі наслідків прогресу цивілізації є те, що люди позбавлені живого спілкування. Взаємна ненависть збільшила цей стан. Величезне природне бажання спілкування потягнула людину до свого домашнього друга-вампіра - телевізора. Людина, яка не має правильного розуміння світу, слухаючи й дивлячись телевізор, "розкриває" йому свою душу, а той вселяє людині, що перебуває від нього в стані гіпнозу, певні думки й ідеї. Люди нашої категорії подібні до слабких і безпомічних дітей, вони сліпо засвоюють пануючі думки й забобони, цілком підкоряються авторитетним представникам загальних однобоких поглядів і вірувань, і являють собою безвільну й неосвічену юрбу, схильну до лінощів і ледарства, яка прив'язана до хліба і видовищ. Серед загального розпачу, зла й шаленості багато хто шукає психологічного захисту й розради, але не одержуючи допомоги від людей, вдається до телевізора. Через нього знаходить спілкування й "розраду" у скорботі. Це підтверджується великою популярністю багатосерійних мелодрам. Герої цих "мильних опер" зустрічають своїх скривджених і ображених глядачів, заводять у свої нескінченні любовні драми... Тут ми знаходимо свої ідеали і починаємо старатися їх усіляко наслідувати. Такий вплив ідеалу з екрану телевізора має величезну дію, особливо на молоду людину. Не потрібно забувати, що кожна людина є неповторністю, а сліпе наслідування когось є лише виявом нашої слабкості чи легкодухості і, аж ніяк не йде нам на користь.

  За книгою "Чиста молодь" (видано за дозволом Церковної влади)

  Джерело: hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com