Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія
  Христос Воскрес! Ці короткі слова звичного зараз для нас…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Як часто Ви читаєте Біблію?
  Щодня
  Кілька разів на тиждень
  Кілька разів на місяць
  Приблизно раз на місяць
  Рідше, ніж раз на місяць
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)
  Листопад 2018 (1)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Як читати Святе Писання?

  Як читати Святе Писання?Суттєво важливо, щоб те, що ми читаємо, втілювалося, ставало життям. Прочитана молитва повинна стати програмою дії, а не програмою, яку ми представляємо Богу виконати за нас. Якщо ми прочитали уривок із Писання і він щось значить для нас, він повинен стати життям, тоді він змінить нас достатньо, щоб цей же уривок наступного разу став абсолютно новим, так як ще наступного разу. Але якщо ми не змінимося, то нам буде здаватися, що це просто повторення. Знаєте, це все рівно що відправитися на прогулянку за місто. Дивишся на дерево рано вранці, опівдні, на заході сонця: дерево не міняється і однак яке воно різне! Об'єктивно дерево увесь час одне й те ж, але бачення різне. Таким же чином на фоні змін, які в нас відбуваються, слова Писання набувають для нас вічно оновлюючого значення. А для цього треба читати уважно, вдумливо, вникнути: що ж саме Бог хотів сказати.
  Свято-Успенська Києво-Печерська лавра -
  історія лаври, храми,
  розклад богослужінь

  Ми повинні навчитися читати Писання так, щоб сприйняти те, що Святий Дух вклав у даний епізод. Щоб досягти цього, не треба накидатися на текст, а треба вчитися вдивлятися, вслухатися. Дивитися, як ми дивимося на дерево на заході сонця, як ми дивимося в обличчя, від якого не можемо відірвати очей, на творіння великого майстра; слухати, як ми слухаємо велику музику, яка набагато вища за нас і тому огортає, захоплює нас, робить нас глибшими. Все це споглядальний підхід. Як це важливо для людських стосунків, і як безкінечно важливо для стійкості наших власних думок і нашого внутрішнього «я». Якщо матимемо такий підхід, то ніщо не похитне наше життя, не увірветься у нього; все буде, як дар Божий нам, щоб ми бачили і розуміли. Усе — людина чи ситуація — буде тим, по відношенню до чого ми можемо бути дією Божою, якщо тільки навчимося дивитися так, щоб бачити, і слухати так, щоб чути і розуміти.

  Як читати Святе Писання?Мені згадується один епізод із життя єгипетських святих. Якось чоловік на ім'я Павло прийшов у пустелю до Антонія Великого із питанням, як спастись. Антоній запропонував йому залишитися у пустелі і стати монахом. «Що це значить?» — запитав Павло. «Будеш трудитися у пустелі, спати на голій землі, їсти і пити менше, ніж хочеться, і весь час молитися.» Той відповів: «Перші чотири речі легкі, я бідний селянин, завжди тяжко працюю, у мене ніколи не було постелі, я ніколи не їв і не пив вволю; але як бути з молитвою? Я неграмотний». «Вивчи Псалтир напам'ять, — сказав Антоній, — і повторюй напам'ять кожний день». — «А як це зробити?» — «Сідай поруч. Будемо разом плести кошики, я буду читати напам'ять Псалтир, а ти повторюй». Вони сіли, і святий Антоній почав: «Блажен муж, що не йде на раду нечестивих і на путь грішників не стає...» Павло повторив речення раз-другий, потім говорить: «Можна, я походжу і завчу це?» Пройшла година, він не повернувся, настав вечір, його все нема... Через сорок років, ідучи пустелею, зустрів Павла: «Що ж ти за учень? Хотів вивчити Псалтир, а пішов після першого речення!» І Павло із сумом відповів: «Так. Ці сорок років я намагався стати людиною, яка ніколи не іде по стопах нечестивих». Як бачите, немає потреби знати величезне число текстів Писання. Вся справа у підході, при якому знання стає життям. Насправді, ми не потребуємо особливо великих знань Писання для того, щоб досягти істинної повноти життя. Якщо ми до кінця втілили у життя щось одне, ми виконали все Євангеліє. А якщо ми порушили одну заповідь, ми порушили «усі заповіді». Буває так: читаючи Писання, ми відчуваємо у якийсь момент, що Бог говорить зі мною особисто. Є інші місця, які несуттєві для мене на даний момент, і це цілком природно. В іншому випадку я чую, що Він говорить іншій людині, чиї переживання чи досвід так мені близькі, що Його слова стають мені зрозумілі, відповідають на питання, яке я не задав, але яке у мені було. А часом Він звертається не до мене, і мені треба бути готовим жити безкінечним багатством, уже даним мені, без нових одкровень.

  Митрополит Антоній Сурозький


  За матеріалами православного жіночого альманаху СИМФОНІЯ
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com