Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Піст - таємно чи явно?

  Таємно чи явно?

  Кожен знає з власної практики, що багато в чому поведінка залежить від одежі. Звичайно ж, більш гордо, розкуто та "незалежно1' буде себе відчувати людина в дорогій вечірній сукні чи костюмі, ніж, для прикладу, в звичайній буденній одежі.
  І, звичайно ж, ні декольте, ні коротка спідниця не сприяють підняттю молитовного духу. Бажано під час посту одягатися якомога простіше, уникати світлих та яскравих кольорів. Ради придбання дарів духовних жінкам краще перестати накладати на себе фарби, а за словами апостола Павла: "У скромнім убранні, з сором'язливістю та невинністю, - нехай прикрашають себе не плетінням волосся, не коштовними шатами, але добрими вчинками, як то личить жінкам, що присвячуються на побожність" (1 Тим. 2:9,10).
  Проте не треба і надуживати, виказуючи свій піст іншим людям Не слід виявляти посту перед людьми, бо втратиться нагорода від Бога. Сам Спаситель сказав: "А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо змінюють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. По-правді кажу вам: зони мають уже нагороду свою! А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту не виявив людям, а Отцеві своєму, що в тайні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно" (Мт. 6; 16-18).
  Святі отці радять також не виявляти посту, коли це може спокусити інших на гріх (осуду, гніву, заздрості, пустослів'я). В окремих випадках дозволяється навіть порушити піст, щоб уникнути гріха. Наприклад, щоб уникнути сварки, коли дружина хоче тримати піст, а чоловік - ні. Інколи люди порушують піст, будучи в гостях, щоб не поставити хазяїв у незручне положення.
  Проте тут треба знати міру. Навіть у таких випадках можна утриматись, вибравши щось пісне.
  Ось яке врозумлення дістав архімандрит Кронід у 1953 році. Він розповідав про себе: "По дорозі додому, на батьківщину, я зупинявся у свого дядька, помічника начальника Миколаївського вокзалу. Життя дядька було світським. Він ні в середу, а ні в п'ятницю посту не тримав. Я, буваючи в сім'ї дядька й сідаючи за стіл, хоч знав, що цей день середа чи п'ятниця, все ж споживав молоко, або яйця. В моїй голові, тоді, звичайно ж, з'являлася думка: "Хто я такий, щоб спеціально для мене окремо готували їжу". Тому я їв усе, що мені пропонували. Одного разу, за рік до свого постригу в ченці, я бачу сон. Ніби я стою в якомусь храмі. Храм незвичайний, краси небесної, і досить таки великий. Позаду правого кліросу бачу ікону великих розмірів із зображенням Богоматері і Предвічного Немовляти на Її руках. Божа Матір була зображена в ріст людини, в короні. Бачачи чудесний лик Богоматері й милуючись її красою, я став на коліна перед святим образом і почав просити милості та заступництва її перед Господом. Я жахнувся, коли побачив, що Божа Матір відвертає від мене Своє Святе обличчя. Тоді промовив я зі страхом та трепетом: "Мати Божа. Мати Божа, чим образив я Тебе, що Ти відвертаєш Свій Божественний лик від мене недостойного?", і чую її відповідь: "Порушенням посту. Ти в середу й п'ятницю дозволяєш собі вживати скоромну їжу і не шануєш цим страждань Сина Мого. Цим ображаєш Його й Мене". На цьому видіння закінчилось. Проте воно стало наукою для душі на все моє життя".

  архим. Кронід "Проповіді"  Джерело: www.hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com