Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Грудень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Священномучаник Володимир Київський і Галицький

    Священномучаник Володимир Київський і ГалицькийУ миру Василь народився 1 січня 1848 р. в родині священика Никифора Богоявленського, згодом також прийняв мученицьку смерть. З дитинства Василя вирізняли скромність і щиросердність.

    Після Духовного училища та семінарії в Тамбові він у 1874 р. закінчив Київську духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я і був призначений викладачем у рідну семінарію. 31 січня 1882 Василь Никифорович Богоявленський був рукоположений у пресвітера в Покровській соборній церкві м. Козлова і незабаром призначений настоятелем Троїцького храму та благочинним міських церков. З початку свого пастирського служіння він у повноті проявив адміністративні здібності і здобув любов і повагу духовенства і мирян.

    У трагічній смерті дружини і єдиної дитини молодий священик побачив Промисел Божий. Вступивши до Тамбовського Казанського монастиря, він 8 лютого 1886 прийняв чернечий постриг з ім'ям Володимир, наступного дня був зведений в сан архімандрита, призначений настоятелем Козловського Троїцького монастиря, а в жовтні того ж року - настоятелем Антонієвого монастиря у Великому Новгороді.

    3 червня 1888 в Олександро-Невській лаврі архімандрит Володимир був висвячений митрополитом Новгородським, Санкт-Петербурзьким і Фінляндським Ісидором та іншими ієрархами в єпископа Староруського, вікарієм Новгородської єпархії. Преосвященний Володимир проявляв постійну турботу про влаштування церковного життя на приході, приділяв особливу увагу духовно-моральній освіті мирян.

    19 січня 1891 святитель Володимир був призначений на Самарську кафедру. У той час губернію вразила епідемія холери і неврожай. Влада губилася і першим пішов до народу з хрестом у руках єпископ Володимир, з'явившись у важку хвилину як справжній піклувальник і міцна моральна опора. Святитель всюди прагнув бути разом із паствою: здійснював про покійних панахиди на холерному цвинтарі, служив на площах міста молебні про визволення від лих, безбоязно відвідував холерні бараки в місцях, охоплених епідемією. У ті важкі дні владика Володимир багато уваги приділяв і духовній освіті, катехизації населення.

    З 18 жовтня 1892 р. протягом шести років святитель Володимир керував Грузинським екзархатом в сані архієпископа Карталінского і Кахетинського. Очолюючи Тбіліську кафедру, він неспинно працював над духовною освітою різноплемінного населення, зміцненням і поширенням православної віри на Кавказі. У результаті його невтомних праць було збудовано і відновлено більше ста храмів, в тому числі багато старовинних, занедбаних; відкрито понад 300 церковнопарафіяльних шкіл, влаштована Духовна семінарія в Кутаїсі.

    З 21 лютого 1898 р владика Володимир - митрополит Московський і Коломенський.

    23 листопада 1912 Високопреосвященний Володимир був призначений митрополитом Санкт-Петербурзьким і Ладозьким з присвоєнням йому звання і прав першого з членів Священного Синоду.

    Святійший патріарх Тихон пізніше так говорив про діяльність владики Володимира в той період: «Він був вірний канонами Святої Православної Церкви, переданням отців і безстрашно і сміливо, чесно і благородно сповідував цю ревність перед усіма, хоч би якими наслідками це не супроводжувалося».

    Три роки управління тодішньою столичною єпархією виявилися надзвичайно важкими для нього: у місті посилювався вплив «распутінщіни», виразно відчувалася згубність наслідків її проникнення в церковні та державні справи, в життя царської родини. За відкрите неприйняття і засудження Распутіна святитель Володимир впав у немилість і в листопаді 1915 р. переведений до Києва.

    Жовтневий переворот 1917 р. викликав негаразди в церковному житті на Україні. З приходом в Київ громадянської війни і захоплення більшовиками міста почалися небачені там до того часу пограбування і насильства, що супроводжувалися оскверненням монастирів і храмів, святинь Києво-Печерської лаври.

    Священномучаник Володимир Київський і Галицький25 січня 1918 озброєні люди увірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели його за стіни Лаври і розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: «Господь вас хай простить». Знайдене братією його тіло було понівечене безліччю колотих і вогнепальних ран. Мученицька смерть святителя Володимира була початком тривалого періоду гонінь на Православну Церкву, під час яких безліч кліриків і мирян взяло мученицькі вінці, засвідчуючи про віру у Христа, навіть до смерті (Об’яв. 12, 11).

    Чесні мощі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, були знайдені влітку 1992 р. і покладені в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.

    Пам'ять - 7 лютого

    Перекладено з days.pravoslavie.ru.

    Храм Усіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство "Нев'янучий Цвіт"
    • Переглядів: 3955
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com