Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Коли Ти святкуєш Жіночий день?
    у Неділю жінок-мироносиць
    8 березня
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Митрополит Львівський і Сокальський ДИМИТРІЙ

    Біогріфія

    Митрополит Львівський і Сокальський ДИМИТРІЙМитрополит Львівський і Сокальський ДИМИТРІЙ (в миру Вадим Миколайович Рудюк) народився 13 листопада 1971 року в селі Криворудка, Красилівського району, Хмельницької області в селянській сім’ї. Після успішного закінчення середньої школи в 1989 році поступив на історичний факультет Київського Державного Університету (тепер Національного) імені Тараса Шевченка, який закінчив в 1994 році. Будучи студентом університету, став нести послух іподиякона митрополита Київського Філарета (нині Святійшого Патріарха) у Володимирському кафедральному соборі.

    19 червня 1994 року Митрополитом Київським Філаретом був рукоположений в сан диякона, а 22 січня 1995 року в сан ієрея і призначений штатним священиком Володимирського кафедрального собору. До дня Святої Пасхи 1995 року митрополитом Київським Філаретом нагороджений наперсним хрестом. Водночас призначається викладачем історії України і Української Православної Церкви в Київській Духовній Академії і Семінарії.

    З жовтня 1995 року преосвященним Даниїлом (Чокалюком), єпископом Вишгородським (нині покійним митрополитом Рівненським і Острозьким), пострижений в чернецтво у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі з іменем Димитрій на честь святителя Димитрія, митрополита Ростовського і призначений секретарем Патріарха Київського і всієї Руси-України.

    До Дня Святої Пасхи Святійшим Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена. Призначається головним редактором журналу „Православний вісник”. У грудні 1999 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату і постановою Святійшого Патріарха призначений головою Видавничого відділу.

    31 січня 2000 року указом Святійшого Патріарха призначений намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря. Того ж року до Дня Святої Пасхи возведений в сан архимандрита. В 1997 році закінчив Київську Духовну Семінарію, а в 2000 році Київську Духовну Академію і за написання дисертації „Основи автокефалії Української Православної Церкви” Вченою Радою КДА присвоєно вчений ступінь кандидата богословських наук.

    6 липня 2000 року постановою Священного Синоду і рішенням Святійшого Патріарха призначений ректором Київської Духовної Академії і Семінарії. 16 липня 2000 року у Володимирському кафедральному патріаршому соборі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм, митрополитом Луцьким і Волинським Яковом, архиєпископом Чернівецьким і Кіцманським Варлаамом, єпископом Білоцерківським Олександром і єпископом Чернігівським і Ніжинським Никоном хіротонісований в сан єпископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської єпархії.

    22 січня 2004 року піднесений до сану архиєпископа.

    21 січня 2009 року піднесений до сану митрополита.

    21 жовтня 2009 року рішенням Cвященного Синоду УПЦ Київського Патріархату призначений митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, керуючим новоствореною Переяслав-Хмельницькою єпархією, а також постійним членом Священного Синоду. У зв’язку з цим звільнений від обов’язків намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

    Митрополит Димитрій (Рудюк) бере активну участь у церковному, громадському житті держави. Є учасником багатьох наукових конференцій і автором праць на церковно-історичну та богословську тематику.

    Нагороджений державними нагородами - орденом «За заслуги» ІІ і III ступенів, відзнакою Фонду Андрія Первозданного та відзнаками «Українського народного посольства».

    Удостоєний церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня та Ордену Юрія Переможця (14.12.2006 р.).

    У зв’язку зі смертю митрополита Львівського і Сокальського Андрія, рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 27 липня 2010 року призначений керуючим Львівсько-Сокальською єпархією, звільнивши його від керівництва Переяслав-Хмельницькою і Бориспільською єпархією та Київською православною богословською академією.

    Митрополит Димитрій залишився головою Учбового комітету та постійним членом Священного Синоду.


    www.lviv-orthodox.net.ua
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com