Фото: Jarek Charkiewicz, orthphoto.net
Читай також попередні розділи:
- 1 Як дітям зберегти або повернути віру в Бога?
- 2 Як дитина повинна пізнавати Христа?
- 3 Як протікає процес відходу від Христа у молоді
- 4 Як проходить переломний момент у релігійному житті молодої людини?
На сайті https://nowyny.eu можна дізнатися актуальні релігійні новини України.
Все вище викладене можна формулювати в наступних висновках:
1. Кожна людина, будучи образом і подобою Божою, по природі своїй здатна до внутрішнього, досвідного, безпосереднього пізнання Бога, тобто до віри в Бога. Релігійно непридатних людей, атеїстів по природі, не існує.
2. Пізнання про Бога, про Його властивості й дії, про Його ставлення до світу і про ставлення людей до Нього повинно бути нерозривно пов'язаним із пізнанням Бога, тобто з живою вірою в Нього. В іншому випадку воно стає зовнішнім, мертвим знанням, надбанням тільки розуму й пам'яті й має мало значення для справжнього релігійного життя.
3. Пізнання Бога зберігається й зростає в людині за умови правильного ставлення до Бога, чистоти серця й смиренності, у сприятливому духовному середовищі, сімейному й церковному.
4. Головною причиною втрати віри є нездоровий, гріховний напрямок життя, коли власна особистість із її егоїстичними прагненнями висувається на перше місце й заслоняє правильне ставлення до Бога й людей. Це є те саме, що трапилося з первозданними людьми.
5. Процес гріховного життя й відчуження від Бога, який вже почався, не може бути зупинений ніякими розумовими способами, поки не дійде до своєї межі, поки молодій свідомості шляхом гіркого досвіду не відкриється ясно безглуздість і неможливість життя без Бога. Так було і з дохристиянським людством.
6. Гріховний процес перемагається в молодій душі її духовним воскресінням, появою в ній релігійного, святого ідеалу, що захоплює душу, притягує і дає силу до нового напрямку життя в ім'я Бога. Так з'явилася і християнська культура.
7. Сприятливими моментами, що повертають юну душу до релігійного життя, є: релігійні спогади дитинства, вплив природи, вплив художньої літератури, зустрічі з дійсно релігійними людьми, відвідання центрів релігійного життя (монастирів, старців, святих місць) і читання релігійної літератури.
Молитва – доручення своїх дітей Господу
Милосердний Господи Ісусе Христе, Тобі доручаю дітей наших, що Ти їх нам дарував, сповни ж молитви наші. Прошу Тебе, Господи, спаси їх шляхами, які Ти сам відаєш. Убережи їх від вад чисельних, усякого зла та гордині, і нехай не заторкне душі їхньої ніщо Тобі противне. Але віру, любов і надію на спасіння подаруй їм, нехай стануть вони у Тебе обраною оселею Духа Святого, і хай буде їхній життєвий шлях святий і непорочний перед Тобою. Благослови їх, Господи, щоб кожної миті свого життя вони прагнули виконати Твою святу волю, аби Ти, Господи, завжди міг перебувати з ними Духом Твоїм Святим. Господи, навчи їх молитися Тобі, щоб молитва стала їхньою опорою, відрадою в скорботі й утіхою життя їхнього, і щоб молитвами їхніми спасалися й ми, їхні батьки. Ангели Твої хай оберігають їх неустанно. Нехай будуть діти наші чуйні до горя ближніх своїх, і хай сповнять вони Твою заповідь любові. І якщо согрішать вони, то сподоби їх, Господи, покаятися перед Тобою, і Ти, по Своїй невимовній милості, пробач їх. Коли ж завершиться їхній земний шлях, то прийми їх у Свою Небесну Обитель, і хай приведуть вони туди з собою й інших рабів Твоїх вибраних. Молитвами Пречистої Твоєї Матері Богородиці й Приснодіви Марії, святих (перечислити святих покровителів) і всіх святих помилуй нас, препрославлений Господи з Безначальним Твоїм Отцем, Пресвятим і Благим, і Животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.