Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Преподобний Порфирій Кавсокалівіт
  Житіє старця Чудеса святого Цитати та поради преподобного (частина…
 • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2018 (2)
  Листопад 2018 (1)
  Жовтень 2018 (1)
  Серпень 2018 (1)
  Липень 2018 (3)
  Червень 2018 (1)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ – ВЕЛИКА СУБОТА

  СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ – ВЕЛИКА СУБОТА
  Зішестя в ад. Робота читачки Православного молодіжного веб-порталу hram.lviv.ua іконописця Марії


  Важливими днями є дні Святого і Великого посту. Серед них найважливішими є дні Страсного тижня, а серед днів цього тижня ще найбільшим є Велика Субота. Це день повної тиші і спокою. Христос, Який добровільно прийняв смерть на Хресті, без ознак життя, повивається у плащаницю і покладається до Нового гробу праведними Йосифом і Никодимом. У цьому гробі ще ніхто ніколи не був похований. Первосвященики і фарисеї знали, що Ісус Христос передбачав Своє воскресіння, але не вірячи цьому пророцтву і побоюючись того, щоб апостоли не викрали Тіла Ісуса Христа і не сказали народу: воскрес із мертвих, в суботу попросили в Пилата, щоб виставив сторожу біля гробу і запечатав гріб. Що і було зроблено.

  Непорочна утроба Діви – і Новий гріб – ось дві крайні межі земного життя Христа Спасителя: вихід із вічності і знову вхід до неї. Гріб Христа стає джерелом життя, а смерть стає життям, гріб – стає чертогом безсмертя. Ми чуємо і читаємо дивні для нас слова: "Із гробу джерелом б'є життя. Із гробу засяяло для нас Правди Сонце - Христос Бог". Що це – чудо? Омана? Ні! Це істинна правда! Це те, у що повірили ученики Христа і проповідували по всьому світу!
  Богослужіння Великої Суботи - це літургічне поєднання Пасхи розп’яття і Пасхи воскресіння. Вони являються вершиною православної літургійної традиції. Ці богослужіння – це не драматичне розігрування історичних подій смерті і погребіння Христа і не ритуальне зображення євангельських сцен, ці богослужіння мають найглибокіше духовне і літургійне проникнення у вічний зміст спасительних діянь Христових. Водночас і Церква не приховує цього, що не знає про те, що Господь згодом воскресне. Вона не сумує і не плаче над Господом, хоча зовні по-людськи все виглядить скорботно. Церква знає, що вона народжена із Христового проколотого ребра і із глибини Його гробу. Церква заздалегідь споглядає і проголошує перемогу і воскресіння Христа.

  Богослужіння Великої Суботи – це побожне бдіння перед гробом Господнім. Церква на Єрусалимській утрені звершує образ погребіння Христового. З солодким, жалісливим співом перед святою Плащаницею виголошуються непорочні-стихири, які розпочинаються віршами 118-го псалма і розділені на три статті. Потім читається канон ранньої Великої Суботи, в якому змістовно оспівуються недосяжні тайни нашого спасіння. Після цього Плащаниця побожно зі співом трисвятого обноситься навколо храму. Всі віруючі йдуть із запаленими свічками за Плащаницею, співподорожують Христові і свідчать, що вся вселена очищена, визволена і відновлена входженням життя світу в смерть. Коли народ знову входить в храм, то починається читання пророцтва Ієзекіїля про «сухі кістки». Переможні рядки псалмів, які закликають Бога піднятися, розвіяти Своїх ворогів і звеселити праведних та багаторазовий спів «Алилуя», супроводжують Послання апостола Павла до Коринтян: «Пасха наша, Христос, заколений за нас» і Євангельське читання.

  Вечірня Великої Суботи звершується разом з Літургією Василія Великого. Це богослужіння належить вже до Пасхальної неділі. Священики розпочинають його звершувати ще в темних ризах, але зовнішня обстановка, переодягнені у світле престол та жертовник, аналої та ікони добавляють світлого великоднього настрою. Після читання 15-ти паремій і апостола царські врата закриваються і священики переодягаються також у ризи білого кольору. Все це відбувається під час співу віршів 82-го псалма: «Воскресни Боже, суди землю, бо Ти успадкував усі народи». Чи не найбільш молитовнішим моментом Літургії Великої Суботи є спів замість «Херувимської» ось цього піснеспіву: «Нехай мовчить всяка плоть людська, і нехай стоїть зі страхом і трепетом, і ні про що земне в собі не помишляє, Цар бо над царями і Господь над володарями приходить принести Себе в жертву і дати Себе на поживу вірним». І дійсно все ще мовчить… В західній християнській зображальній традиції є звичай малювати Трійцю із мертвим Спасителем – Сином Божим на руках у Бога Отця. Ця Трійця у скорботі дійсно нагадує нам саме ці хвилини. Бог-Отець приймає жертву за любов до роду людського. Він віддає Свого Сина Єдинородного, а ми Його розпинаємо і повертаємо мертвим. Все ще мовчить. Христос у гробі. Бог Отець не сказав Свого слова. Ангели ще не отримали дозволу на прославлення Спасителя Воскреслим. І ми в мовчанні підійдімо до гробу, святої плащаниці, яка у п'ятницю і в суботу знаходиться на середині храму. Поклонімося страстям Його і триденному Його Воскресінню!

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com