Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Пророк Малахія
  Святий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Популярне
 • Святитель Спиридон Тріміфунтський
  Святитель Спиридон Тріміфунтський народився в кінці III століття на…
 • Сценарій вертепу "Божі пастушки"
  Дійові особи: 4 Пастушки, і Ангел. (Пастушки й Ангел входять на…
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Пророк Малахія
  Святий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Січень 2022 (4)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Зняття з хреста і поховання Спасителя

  Зняття з хреста і поховання СпасителяТого ж вечора,невдовзі після того, як все звершилося, до Пилата прийшла знана, багата людина Йосиф Аримафейський (з міста Аримафеї). Йосиф був учеником Ісуса Христа, але таємним – з остраху перед юдеями. Це була добра і справедлива людина, яка не брала участі в зібранні, в осудженні Спасителя. Він просив у Пилата дозволу зняти тіло Христове з хреста і поховати.

  Пилат здивувався, що Ісус Христос так швидко помер. Він покликав сотника, який стеріг розіп'ятих, дізнався від нього, коли Ісус Христос помер, і дозволив Йосифові взяти тіло Христове для поховання.

  Йосиф, купивши плащаницю (полотно для поховання), прийшов на Голгофу. Прийшов також ще один таємний ученик Ісуса Христа і член синедріону Никодим. Він приніс із собою для поховання дорогоцінну запашну мазь – суміш смирни та алое.

  Вони зняли тіло Спасителя з хреста, намастили Його запашною маззю, загорнули в плащаницю і поклали Його в новому гробі, у саду поблизу Голгофи. Це була печера, яку Йосиф Аримафейський вирубав у скелі для свого поховання і в якій ще ніхто не був покладений. Там вони поклали тіло Христове, бо гріб знаходився біля Голгофи, а часу було мало, оскільки наближалося велике свято Пасхи. Потім привалили до дверей гробу великий камінь і пішли.

  Марія ж Магдалина, Марія Іосієва та інші жінки були там і дивились, як поклали тіло Христове. Повертаючись додому, вони купили дорогоцінного мира (пахощів), щоб потім намастити ним тіло Христове, як тільки мине перший, великий день свята, в який, за законом, усім слід було перебувати у спокої (відпочивати).

  Та вороги Христові не заспокоїлися, незважаючи навіть на велике свято. На другий день, у суботу, первосвященики і фарисеї (порушуючи спокій суботи і свята) зібралися, прийшли до Пилата і стали просити його: "Правителю! Ми згадали, що той обманщик (так насмілились вони назвати Ісуса Христа), коли ще був живий, сказав: "Через три дні воскресну". Звели охороняти гріб до третього дня, щоб ученики Його, прийшовши вночі, не вкрали Його і не сказали народові: воскрес із мертвих; і тоді буде останній обман гірше першого".

  Пилат сказав їм: "Маєте сторожу; підіть, охороняйте, як знаєте".

  Тоді первосвященики з фарисеями пішли до гробу Ісуса Христа і, оглянувши уважно печеру, наклали на привалений камінь свою (синедріонову) печатку; і поставили біля гробу Господнього воїнську варту.

  Коли тіло Спасителя лежало у гробі, душею Своєю Він зійшов у пекло до душ людей, які померли до Його страждань і смерті. І всі душі праведних людей, які чекали на пришестя Спасителя, Він визволив з пекла.

  (Див.: Мф 27, 57–66; Мк 15, 42–47; Лк 23, 50–56; Ін 19, 38–42).


  Страждання Христові згадуються православною Церквою на тижні перед Пасхою. Цей тиждень називається Страсним. Увесь цей тиждень християни повинні проводити у посту й молитвах.

  У Велику середу Страсного тижня згадується зрада Іуди Іскаріотського.

  У Великий четвер увечері після всенічної (яка є рання Великої п'ятниці) читаються дванадцять частин Євангелія про страждання Ісуса Христа.

  У Велику п'ятницю під час вечірні (яка служиться о 2-й чи о 3-й годині дня) виноситься з вівтаря і покладається на середину храму плащаниця, тобто священне зображення Спасителя, що лежить у гробі; це робиться на згадку про зняття з хреста тіла Христового і поховання Його.

  У Велику суботу на ранній, під погребальний дзвін і під спів "Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас", – плащаницю несуть навколо храму на згадку про зішестя Ісуса Христа у пекло, коли тілом Він перебував у гробі, і про перемогу Його над пеклом і смертю.

  До Страсного тижня і свята Пасхи ми готуємо себе постом. Він триває сорок днів і називається святою Чотиридесятницею, або Великим постом.

  Крім того, святою православною Церквою встановлено піст по середах і п'ятницях кожного тижня (крім кількох, дуже небагатьох тижнів на рік), по середах – на згадку про зраду Іуди, а по п'ятницях – на згадку про страждання Ісуса Христа.

  Віру в силу хресних страждань за нас Ісуса Христа ми засвідчуємо хресним знаменням, коли молимося.


  ЗАКОН БОЖИЙ
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com