Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Популярне
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Православні молитви за воїнів
  Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Пасхальне послання єпископа Львівського і Галицького Філарета

  ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
  ЄПИСКОПА ЛЬВІВСЬКОГО І ГАЛИЦЬКОГО ФІЛАРЕТА
  ВСЕЧЕСНОМУ ДУХОВЕНСТВУ,
  БОГОЛЮБИВОМУ ЧЕРНЕЦТВУ І ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ
  ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

  ВОЗЛЮБЛЕНІ У ХРИСТІ ДОРОГІ ОТЦІ, БРАТТЯ І СЕСТРИ!

  Христос воскрес!


  Пасхальне послання єпископа Львівського і Галицького ФіларетаЗнову милосердний Господь сподобив нас пройти період Великого посту й зустріти "цей день, що його створив Господь", день славного Його з мертвих Воскресіння! "Христос воскрес, смерть подолав і мертвих воскресив, люди, веселіться (канон Пасхи, 9-а пісня).

  Христос воскрес із мертвих. Смерть переможена! Чому вона переможена? Тому що не може тримати у своїх обіймах Того, Хто переміг гріх. Бо смерть увійшла в нашу природу через гріх. Немає гріха – немає і смерті. Воскресіння Христове є перемогою над тілесною смертю, і це – остаточна перемога, бо вона завершує перемогу над духовною смертю. Апостол Павло надає Воскресінню Христовому неперевершене значення. Він каже: «Якщо Христос не воскрес, то віра ваша марна: ви ще у гріхах ваших» (1 Кор. 15:17). І, дійсно, без Воскресіння Христового немає християнства. Сутність християнства полягає у Воскресінні Христовому. Хто не вірує у тілесне Воскресіння Христа, той не може навіть називатися християнином.

  Але однієї лише віри у преславне Воскресіння або благоговійних спогадів про страждання Христові недостатньо. Необхідно, щоб наше земне життя у всіх його проявах було у тісному єднанні з Христом, бо, як навчає нас святий апостол Павло: «якщо ми з’єднані з Ним подобою смерті Його, то повинні бути з’єднані і подобою воскресіння, знаючи те, що давній наш чоловік був розп’ятий з Ним, щоб знищене було тіло гріховне, щоб нам не бути вже рабами гріха...» (Рим. 6:5-7). Наше існування, наше ставлення до Бога і ближнього, все наше єство повинно носити на собі печать нерозривного єднання з Христом, відбиток Духа Його Божественної любові, добра і правди у щоденному подвизі нашого християнського життя, щоб нам досягнути «єдності віри й пізнання Сина Божого, в мужа досконалого, в міру повного віку Христового... і одягнутися в нову людину, створену за Богом, в праведності і святості істини» (Єф. 4, 13:24).

  Сьогодні, коли багато хто страждає ненавистю і озлобленістю, дуже важливо побачити в ближньому брата. Навіть у особистому ворогові, навіть у політичному супротивникові та прихильникові в корені невірних поглядів! Чому? Та тому, що і заради нього воскрес Христос! Чи пам’ятаємо ми притчу про блудного сина, коли обурений у своїй уявній праведності старший брат висловлює Батькові з докором: «цей син твій» (Лк. 15:30), відмовляючись визнавати в грішнику свого брата; а всеблагий Отець лагідно заперечує: «брат твій цей» (Лк. 15:32)! Ненависть веде до розділення, а розділення - до слабкості і поразки. Пам’ятаючи про це, дорогі мої, відкриємо ширше двері своїх сердець для Воскреслого Христа Життєдавця і у світлі Воскресіння побачимо навколо наших братів і сестер, полюбимо їх і простягнемо їм руки, закликаючи до любові.

  Воскреслий із гробу Спаситель світу, Господь Іісус Христос, нехай допоможе всім нам увійти в радість Його Воскресіння і прийняти в наші серця Його євангельські заповіді, щоб нам жити в цьому світі по правді Божій: в мирі, любові і благочесті, в надії на майбутнє вічне життя і вічну радість в оселях Отця Небесного.

  Благодать Воскреслого Господа нашого Іісуса Христа та радість світлого Христового Воскресіння нехай завжди буде з усіма нами!

  ХРИСТОС ВОСКРЕС!
  ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!


  ФІЛАРЕТ, ЄПИСКОП ЛЬВІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ


  Пасха Христова
  2015 р.
  м. Львів
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com