Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  БЛАГОДАТНИЙ ВОГОНЬ ВЕЛИКОЇ СУБОТИ

  Схимник о. Никодим зі св. гори Афон, який відвідав Єрусалим у 1958 році, чудово описує у своєму листі ту незвичайну урочистість, яку він споглядав під час отримання благодатного вогню.

  "У Велику суботу, приблизно о 12-й годині дня, я, грішний схимник Никодим, мав щастя йти з вівтаря храму Воскресіння Христового за Патріархом у хресному шесті при обходженні тричі святої каплиці Кувуклії, і побачити те, що рідко кому вдається бачити біля Живоносного Гробу.

  Після третього обходження Патріарх (православний грецький Єрусалимський) зупинився перед зачиненими і запечатаними дверима у Гріб Господній (я тут стояв праворуч біля підсвічника перед Кувуклією, неподалік, за два кроки від Патріарха).

  Патріарха тут роздягли до підризника: зняли з нього митру, сакос і омофор.

  Поліція і власті оглянули Патріарха, потім зірвали стрічки з дверей каплиці (Кувуклії), впустили Патріарха всередину каплиці. Разом з православним грецьким Патріархом впустили й вірменського Патріарха (вірменський Патріарх не брав участі в хресному шесті, а стояв зі своїм народом ліворуч Кувуклії).

  І ще кількох впустили усередину каплиці: це ті священнослужителі, які за знаком Патріарха погасять Благодатний Вогонь на ложі Живоносного Гробу і заберуть усе з Гробу, що було приготовано для прийняття Благодатного Вогню.

  Коли араби з поліції, призначені для винесення обох Патріархів з Благодатним Вогнем, увійшли всередину каплиці, за ними зачинили двері.

  Як усім відомо, у каплиці два відділення: Притвор Ангела і сам Живоносний Гріб Господній – печера.

  Всередину печери Гробу входить один лише православний грецький Патріарх, інші ж, з поліцією і вірменським Патріархом, залишаються у притворі ангела і чекають мовчки.

  Двері каплиці зачинили, всі замовкли, і запанувала в усьому храмі Воскресіння Христового могильна тиша: всі богомольці мовчки чекають від Господа Благодатного Вогню.

  Слід сказати і про приготування Гробу Господнього в Кувуклії: у Велику п'ятницю увечері вогні у всьому храмі й у каплиці гасяться під контролем поліції.

  На середину ложа Живоносного Гробу ставиться лампада в підставці, наповнена оливою і з світильнею в поплавку, заправленою, але без вогню.

  По краях ложа навколо прокладається стрічка і по всьому ложу розкладаються шматочки вати. Так приготована, після огляду поліції, Кувуклія замикається і запечатується. Запечатаний Гріб Господній покоїться до Великої суботи, коли Патріарх впускається в печеру ложа Спасителя для отримання Благодатного Вогню.

  Ось Велика субота, Патріарха впустили у печеру Живоносного Гробу, і двері за ним зачинені. Тиша цілковита. В самій печері темно, і Патріарх один там у тиші молиться Спасителю... іноді хвилин десять, а іноді й довше. В моєму випадку довелося чекати хвилин 15... І раптом у темряві на ложі Живоносного Гробу розсипаються мов перлинки блакитно-яскраві, множачись, перетворюючись на синій вогонь, від якого займаються приготована вата, стрічка і лампада: все перетворюється на полум'я Благодатного Вогню.

  Патріарх одразу ж запалює свої два пучки свічок і, вийшовши в притвор ангела, дає вірменському Патріархові запалити свої свічки, після чого обидва Патріархи подають в овальні віконечка Благодатний Вогонь богомольцям.

  При появі Небесного Вогню, мов вибух грому, лунають вигуки радості і захвату по всьому великому простору храму Воскресіння Христового.

  Потім гасять на ложі Гробу Господнього вогонь (він там не обпікає), забирають запалену лампаду і вату зі стрічкою.

  Два араби-поліцейські на плечах виносять з Кувуклії блаженнійшого Патріарха, підтримуваного священнослужителями, і швидко несуть його у вівтар храму Воскресіння Христового.

  А попереду Патріарха іде один священнослужитель з запаленою лампадою. Все це так швидко, що тільки дехто біля Кувуклії (каплиці) зміг запалити свої свічки. Я теж не встиг, але постарався приєднатися до натовпу народу і вслід за Патріархом пройшов у вівтар, де й запалив свій пучок свічок від Благодатного Вогню з рук самого Патріарха.

  Схимник Никодим, зі святої гори Афон".

  Витяг з листа грецького архимандрита о. Кіріакоса, охоронця Гробу Господнього у святому Єрусалимі, про з'явлення Благодатного Вогню: "...а що стосується Благодатного Вогню, то ні я, ні хто інший не має права бути у цей час з блаженнійшим Патріархом усередині печери Гробу Господнього, крім єпископа вірменського, і той допускається лише у притвор ангела.

  Тільки один Патріарх Єрусалимський входить у внутрішню печеру, в якій знаходиться Живоносний Гріб Господній. Кілька століть тому вірменам вдалося одного разу оспорити право отримати Священний Вогонь у печері Гробу. Тоді православним зовсім не було доступу в храм Воскресіння Христового, і вони були змушені стояти у дворі. Минув якийсь час, – Патріарх і народ молились у дворі храму, – і Вогонь зійшов з колони, яка біля вхідних дверей. Вірмени ж нічого не дочекалися.

  З тих пір нас уже більше не відтісняли від Живоносного Гробу. Ця колона і до цих пір стоїть надтріснута і почорніла.

  (Архимандрит о. Кіріакос (підпис), охоронець Живоносного Гробу Господнього, Святий Єрусалим, 10.02.1960".


  ЗАКОН БОЖИЙ
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com