Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Як часто Ви вживаєте алкоголь?
  кожний день
  2-3 рази на тиждень
  один раз на тиждень
  у свята
  не вживаю
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Підлітковий алкоголізм або мета мого життя

  В Україні дитяче пияцтво набирає нечуваних обертів.

  Скільки б вишуканих страв не стояло на святковому столі, якщо на ньому не буде пляшки вина чи горілки, забава вважається невдалою. Але останнім часом звеселяючі душу напої для багатьох стали не доповненням, а основним компонентом свята. І не лише свята: “Була б пляшка, а привід знайдеться!”. В Україні офіційно зареєстровано 700 тисяч залежних від алкоголю людей. Насправді ж їх значно більше. Та найгірше, що до полону зеленого змія потрапляють діти. За результатами досліджень, які провела Всесвітня організація охорони здоров’я, 40% українських підлітків щонайменше раз на місяць вживають алкогольні напої. А близько 25% немовлят всмоктують алкоголь з молоком матері. Україна стала світовим лідером за масштабами підліткового алкоголізму!

  Чому діти стають заручниками страшної недуги та як цьому запобігти, розповіла психолог наркологічного диспансеру Світлана Гринчишин.


  - Світлано Павлівно, скільки років вашим наймолодшим пацієнтам?


  - У нас лікуються хлопці та дівчата від 13 до 18 років: їм поставлено діагноз – “підлітковий алкоголізм”.

  - І в такому юному віці вони вже мають фізичну та психологічну залежність від алкоголю?

  - Підлітки, у яких ще не сформовані психіка та фізична статура, спиваються значно швидше за дорослих. Якщо чоловікові або жінці, старшим за 20 років, щоб стати залежним, потрібно від 3 до 7 років, то дитині достатньо 12 місяців.

  Найгірше, що батьки довго не розуміють серйозності проблеми. Дитина або потрапляє до реанімації з алкогольним отруєнням, або ж її приводять до нас на консультацію через соціальні проблеми.

  - Що змушує підлітків вживати алкоголь, адже такі розваги не притаманні дитячому віку?

  - Хлопець чи дівчина намагається таким чином втекти від труднощів. Часто діти не вміють вирішувати конфліктних ситуацій, не вірять у свої сили, у них занижена самооцінка. Це проблема батьків, адже їхній обов’язок – підтримати сина чи доньку, навчити їх давати собі раду.

  Сучасні батьки надто зайняті своїми справами й намагаються компенсувати брак уваги матеріальними благами, які підліток сприймає як належне, але почувається самотнім.

  Усе те, чого не додали батьки, дитина шукає в компанії однолітків. Тут отримують досвід та “виливають душу”. Багато що залежить від лідера цієї групи, інші діти наслідують його поведінку. Якщо в компанії підлітків прийнято вживати алкоголь – всі її члени рано чи пізно стануть заручниками зеленого змія.

  Та якщо стосунки батьків з дитиною довірливі, вони зможуть її ненав’язливо контролювати. Спілкуючись з однолітками, підліток все одно довірятиме свої проблеми батькам, приходитиме до них, а не до друзів, за порадою.

  - Якими напоями спивається майбутнє покоління?

  - Підлітки починають зі слабоалкогольних коктейлів – Shake, “Лонгер”, “Ром-кола”... Вони мають приємний смак, яскравий колір, легко п’ються. Часто вживають пиво. Неабияку роль тут відіграє реклама та пропагування легковажного способу життя.

  Дехто з підлітків поступово переходить на міцні напої, інші – просто збільшують дозу. Спочатку дозволяють собі пити час від часу, а потім – систематично, адже вживання алкоголю стає потребою.

  - Чи можуть батьки вчасно розпізнати симптоми алкоголізму в дитини?

  - Якщо приділяють їй увагу, то швидко все зрозуміють. Симптоми підліткового алкоголізму не відрізняються від дорослого.

  Перша ознака – це втрата контролю над вживанням спиртного. Тобто людина не може вчасно зупинитися.

  Друга ознака – так званий абстинентний синдром, тобто погане самопочуття зранку. Болить голова, тремтять руки та все тіло, з’являється нудота. Узалежненому необхідно похмелитися, щоб організм почав нормально функціонувати. Ознаками алкоголізму є також провали в пам’яті та втрата апетиту.

  У підлітків, які мають проблеми з алкоголем, часто виникають соціальні проблеми: без бійок та конфліктів у нетверезому стані, як правило, не обходиться.

  - Що робити дорослим, які зрозуміли, що дитина в біді?

  - Головне – максимум уваги. Підлітка необхідно чимось зацікавити, залучити до сімейних справ, зробити його відповідальним за якісь організаційні моменти, планування відпочинку...

  Дитина повинна почуватися потрібною, знати, що її люблять. Якщо їй буде добре в сім’ї, думка батьків стане важливішою, вплив однолітків не матиме значної ваги.

  Важливо, щоб підліток мав духовні ідеали, які необхідно прищеплювати йому з пелюшок. У юному віці потрібні авторитети, приклади для наслідування. Нерідко ними стають актори та спортсмени, які потім рекламують пиво, п’ють та курять під час інтерв’ю або фільму.

  Ще вагомішу роль відіграє приклад батьків. Найчастіше жертвами алкоголю стають діти з неблагополучних сімей, де батьки прикладаються до чарки. Вони мають поганий приклад, їм не приділяють уваги. Свою роль відіграє генетика.

  У родинах, де алкоголь є лише на свята, таких проблем немає.

  - Кажуть, серед дорослого населення країни частіше спиваються сільські жителі. А як щодо дітей?

  - Підлітковий алкоголізм набуває катастрофічних масштабів саме в сільській місцевості. Діти не мають чим зайнятися: на ціле село може бути п’ять барів, зате немає жодної бібліотеки, будинку дитячої творчості або іншого закладу, де школярі можуть цікаво провести час.

  Нещодавно спілкувалася з сільськими підлітками, від яких дізналася, що на дискотеки ходять учні тільки до 9 класу. Всі решта вже дорослі – вони сидять у барах.

  А якщо йдуть танцювати – для сміливості потрібно випити.

  Неабияку роль відіграє те, що сільські діти не мають перспективи. Якщо в місті дітей виховують за принципом: “Мої знання – це мої гроші”, провінційні жителі не завжди дотримуються такої методики.

  Значна частина батьків – на заробітках. Така система виховання призводить до біди.

  Великі міста також мають свої проблеми. Нещодавно ми лікували дівчину, яка випивала 3 літри пива щодня. А пояснила це тим, що серед молоді вважається нормальним пити хмільний напій на ходу або сидячи на лавочці.

  Здоров’я підростаючого покоління залежить від рівня культури, який мають встановлювати не самі підлітки, а їхні батьки та вчителі.


  А тим часом...

  Під час “круглого столу” на тему “Національні особливості алкоголізму в Україні” голова Національної ради з питань охорони здоров’я при Президентові України Микола Поліщук заявив, що Україна може здолати проблему пияцтва, якщо повністю заборонити рекламу алкоголю та тютюну. Необхідно провести заходи зі зменшення доступу до алкоголю за рахунок підвищення акцизу на цей товар; обмежити місця та час продажу й вживання міцних напоїв; підсилити контроль влади над продажем алкоголю; проводити виховну роботу та відновлювати спортмайданчики для масових занять спортом.

  За матеріалами львівської газети "Високий замок"


  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com